Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu udostępnia swoim czytelnikom możliwość bezpłatnego wypożyczania ebooków i audiobooków dostępnych w serwisie Legimi! Każdy posiadacz naszej elektronicznej karty bibliotecznej może otrzymać specjalny kod, dający dostęp do 16 000 ebooków znajdujących się w ofercie serwisu Legimi oraz ponad 500 tytułów w formie audiobooków z lektorem i ponad 5000 ebooków czytanych przez lektora wirtualnego (syntezator mowy). Od stycznia 2017 r. stare kody tracą ważność, zmienia się również strona logowania. Nowe kody będą ważne do końca 2017 roku i można je otrzymać w każdej z naszych 27 skomputeryzowanych bibliotek!

Czy wypożyczanie ebooków jest bezpłatne?
Wypożyczanie jest całkowicie darmowe.

Czy muszę być użytkownikiem biblioteki, by wypożyczyć ebooka?
Możliwość wypożyczania mają wyłącznie czytelnicy posiadający kartę biblioteczną Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu.

Czy mogę wypożyczyć ebooka online?
W celu uzyskania indywidualnego kodu dostępowego należy udać się osobiście do biblioteki (z kartą czytelnika). Aktywacja kodu następuje po rejestracji bezpłatnego konta Legimi na stronie http://www.legimi.com/dbpw/ (zmiana strony logowania). Następnie można wypożyczać książki, pobierając je w aplikacji Legimi.

Na jak długo mogę wypożyczać ebooki?
Kody wydawane od stycznia 2017 r. są ważne do końca 2017 roku. Po upływie tego okresu należy udać się do biblioteki po następny kod (o ile placówka wykupi dostęp na kolejny okres).

Jaki jest limit wypożyczeń dla czytelnika?
W ramach zamówionego przez bibliotekę limitu każdy czytelnik może wypożyczyć dowolną liczbę książek. Jeśli czytelnik otrzyma komunikat o przekroczeniu limitu, oznacza to, że wyczerpała się pula dla całej placówki.

Na jakich urządzeniach mogę czytać wypożyczone ebooki?
Na urządzeniach z systemami operacyjnymi, dla których dostępna jest aplikacja Legimi: iOS (iPhone, iPad), Android (w tym niektóre czytniki ebooków), Windows Phone, Windows 8 i 10. Każdy czytelnik może czytać w chmurze® jednocześnie na 2 urządzeniach.

Czy mogę czytać na Kindle?
Wypożyczonych ebooków nie można czytać na Kindle.

Czy muszę być online, by czytać ebooki?
Po pobraniu ebooki można czytać również offline. Jeżeli czytelnik pozostaje offline przez 7 dni, otrzymuje powiadomienie o konieczności połączenia się z internetem w celu aktualizacji statusu swojego konta w Legimi.

Audiobooki

Oferta audiobooków dostępna jest dla posiadaczy urządzeń z systemem operacyjnym Android. Od września 2016 r. w ofercie Legimi dla bibliotek pojawiły się także audiobooki! Lekturę ebooka można w każdej chwili przerwać, by dalszy ciąg odsłuchać w formie audiobooka – i odwrotnie.

Kody dostępu do Legimi można otrzymać w każdej z naszych 27 skomputeryzowanych bibliotek.

Spot promocyjny MBP we Wrocławiu – karta biblioteczna przyszłości