Sprawdź przepis w książce kucharskiej. Weź kilka składników: otwarty umysł, garść wyobraźni, dwie szczypty odwagi. Dodaj szklankę chęci i dwie pomysłów. Wymieszaj wszystkie składniki krótko, ale energicznie... Uważaj, żeby nie przypalić… Oto przepis na dobrą zabawę! Zapraszamy dzieci na kolejną Noc w Bibliotece i kulinarne warsztaty!. Zapisy na Noc przyjmujemy od 22 do 31 maja 2017 r. osobiście w Filii nr 1 (ul. Sztabowa 98) lub telefonicznie pod nr 71 347 12 70. Zapisy na warsztaty kulinarne przyjmujemy od 22 maja do 2 czerwca 2017 r. osobiście w Filii nr 12 (dworzec Wrocław Główny, ul. Piłsudskiego 105) lub telefonicznie pod nr 71 347 12 63.

 

Wraz z „Europą na widelcu” ugotujemy:

 

2 czerwca 2017 r.

Spotkania autorskie (dla grup zorganizowanych)

Filia nr 11 MBP (ul. Krzywoustego 286) – Joanna Gorzelińska (autorka)

Filia nr 4 MBP (ul. Wieczysta 104) – Piotr Socha (ilustrator, autor) wraz z Łukaszem Wyszkowskim (pszczelarz)

Filia nr 5 MBP (ul. Namysłowska 8) – Beata Zdęba (ilustratorka)

MultiCentrum (ul. Powstańców Śląskich 210) – „Granie na bananie” warsztat muzyczny Mateusza Ryczka

 

2/3 czerwca 2017 r.

Kulinarna Noc w Bibliotece (obowiązują zapisy)

Filia nr 1 MBP (ul. Sztabowa 98) od godz. 19.00 – zajęcia dla dzieci od 7 do 10 lat:

  • spotkanie otworzą goście specjalni – Piotr Bikont i Robert Makłowicz
  • warsztaty plastyczno-literackie poprowadzą: Joanna Gorzelińska, Piotr Socha i Łukasz Wyszkowski, Beata Zdęba oraz Sylwia Tracz
  • wspólna kolacja
  • nocne oglądanie filmów
  • nocowanie w bibliotece
  • śniadanie

Zapisy dzieci na Kulinarną Noc w Bibliotece przyjmujemy od 22 do 31 maja 2017 r osobiście w Filii nr 1 (ul. Sztabowa 98) lub telefonicznie pod nr 71 347 12 70.

Formularz zgody rodziców znajduje się w załączniku na dole strony.

 

3 czerwca 2017 r. o godz. 9.30 i 12.00

Akademia Młodego Kucharza (obowiązują zapisy)

Filia nr 12 Dworzec Główny PKP (ul. Piłsudskiego 105) – warsztaty kulinarne dla dzieci – prowadzenie Anna Stodolska.

Zapisy dzieci na warsztaty kulinarne przyjmujemy od 22 maja do 2 czerwca 2017 r. osobiście w Filii nr 12 (dworzec Wrocław Główny, ul. Piłsudskiego 105) lub telefonicznie pod nr 71 347 12 63.

 

 

31 maja-3 czerwca 2017 r.

Strefa wydawnictw kulinarnych

Możliwość wypożyczenia zbiorów kulinarnych w Filii nr 58 (Mediateka, pl. Teatralny 5) i Filii nr 57 (Biblioteka Turystyczna, ul. Szewska 78).

 

 

* * *

Joanna Gorzelińska

Co jeść, jak jeść, jak to wszystko ugotować i nie zwariować? Które kalorie są zdrowe? Jak przygotować własnoręcznie śniadaniówkę? O gotowaniu, spędzaniu czasu razem i kumplowaniu się ze zdrowym jedzeniem opowie Joanna Gorzelińska - zapracowana mama, propagująca zdrowy styl życia.

 

Piotr Socha (ilustrator, autor) wraz z Łukaszem Wyszkowskim (pszczelarz)

Dlaczego pszczoły są ważne i należy o nie dbać? Jak wygląda plaster miodu i prawdziwy wosk? Ciekawostki pszczelego świata przybliży Piotr Socha. Dodatkowo zrobimy tekturową pasiekę i pszczelich przyjaciół. Bzzzz…

 

Beata Zdęba

Wejdź do modnego świata włoszczyzny. Daj sobie zrobić zdjęcie przy ogrodowej fotościance i stwórz mega-modny jarzynowy kostium. Modelki i modeli zaprasza Beata Zdęba – ilustratorka książek dla dzieci.

 

Mateusz Ryczek
Czy można grać na bananie? Przy pomocy systemu Makey Makey i nowoczesnego oprogramowania stworzymy własny sampler, który zamiast tradycyjnych klawiszy będzie miał... owoce i warzywa.

 

Sylwia Tracz

Śniadanie w szkole, w parku, na dywanie. Z kolorowych szmatek, igieł, nitek, nożyczek i guzików uszyjemy osobiste torby na lunchboksy. Uszyte razem z graficzką, Sylwią Tracz, sprawią, że zdrowe przekąski zawsze będą w zasięgu ręki.

 

Akademia Młodego Kucharza

Zapraszamy na warsztat, przy którym dzieci pobrudzą sobie ręce, będą mieszać, przesiewać, a na koniec zjedzą ze smakiem własnoręcznie wykonana potrawę. Mniam…

 

  Grafika Internet

 

 

 

Spot promocyjny MBP we Wrocławiu – karta biblioteczna przyszłości

Początek strony