Do końca lipca w każdej filii Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu można przekazywać wspomnienia dotyczące powodzi z 1997 r. Każdy może podzielić się krótkimi wspomnieniami dotyczącymi wydarzeń sprzed 20 lat, wrzucając je do specjalnych kartonowych pojemników, które znajdują się we wszystkich naszych bibliotekach.

Zbiórka odbędzie się w ramach projektu Dolny Śląsk. Pamiętam Powódź, który jest realizowany w wielu miejscowościach Dolnego Śląska. Oprócz wspomnień, w ramach tego przedsięwzięcia można również dzielić się archiwalnymi fotografiami dotyczącymi powodzi w 1997 r. w Wrocławiu, a także przekazać amatorskie filmy dokumentalne.

Szczegóły na stronie: pamietampowodz.pl

Facebook: facebook.com/pamietampowodz

MBP Pojemnik

Powódź z 1997 r. jest wydarzeniem, wokół którego po dwóch dekadach wciąż najmocniej kształtuje się zbiorowa pamięć mieszkańców Dolnego Śląska (co potwierdzają m.in. niedawne wyniki badań socjologicznych). 20. rocznica tych wypadków każe nam zastanowić się nad tym, co zostało po „Powodzi  Tysiąclecia” w świadkach ówczesnej historii. Organizatorzy projektu Dolny Śląsk. Pamiętam Powódź  sprawdzą, czy – i jak – te wydarzenia nadal żyją w mieszkańcach regionu. Działania są realizowane w dolnośląskich wielu miastach. „Podziel się tym, co pamiętasz – i co masz w swojej szufladzie” – zachęcają organizatorzy.

Cele:
– zbiorowa publikacja gromadząca wspomnienia oraz zdjęcia związane z powodzią na Dolnym Śląsku z 1997 r.;
– zbiorowy film dokumentalny zrealizowany na podstawie zgromadzonych, opracowanych i zmontowanych amatorskich bądź półprofesjonalnych zapisów filmowych związanych z powodzią na Dolnym Śląsku z 1997 r.;
– wywiady z powodzianami, badania socjologiczne i teksty, które pomogą zrozumieć, jakie jest miejsce powodzi w zbiorowej pamięci mieszkańców regionu;
– gromadzenie i digitalizacja zgromadzonego zasobu w sposób ciągły na portalu Dolnośląskość.pl.

Organizacja: Ośrodek Pamięć i Przyszłość, Centrum Historii Zajezdnia, Realizacja: Fundacja im. Tymoteusza Karpowicza, Patronat Honorowy: Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Wojewoda Dolnośląski, Media: Dolnośląskość.pl, Magazyn „Wroclife”, Telewizja Sudecka, Wsparcie: Koleje Dolnośląskie, Obywatele24.pl, Partner: Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu.

Pamietampowodz

Spot promocyjny MBP we Wrocławiu – karta biblioteczna przyszłości

Newsletter MBP

captcha
Bądź na bieżąco: nowości na półkach MBP, organizowane imprezy, spotkania autorskie, warsztaty i konkursy.
podaruj bibliotece2
Podaruj bibliotece: CZAS, PIENIĄDZE, POMYSŁY. Więcej informacji na stronie Zostań przyjacielem biblioteki – podaruj... Dziękujemy!