2 lipca rozpoczął się największy w Środkowej Europie festiwal literacki: Miesiąc Spotkań Autorskich (2 lipca – 1 sierpnia 2017 r.). Jak co roku czeka nas bardzo intensywny literacko okres: 62 autorów z Polski, Ukrainy, Czech, Słowacji oraz Gruzji w 31 dni. W tym roku Gościem Honorowym MSA jest Gruzja, więcej uwagi poświęcimy także całej Europie Wschodniej. Wśród gości znajdą się między innymi tacy znawcy regionu jak: Maciej Jastrzębski, Paweł Smoleński, Wojciech Górecki czy przedstawicielka młodszej szkoły dziennikarstwa – Kaja Puto. Ponadto szereg uznanych pisarzy i poetów z Europy Środkowo-Wschodniej: Mariusz Szczygieł (PL), Elżbieta Cherezińska (PL), Vladimír Balla (SK), Arnošt Goldflam (CZ), Tania Malarczuk (UA), Ołeksij Czupa (PL), Jakobe Mansztajn (PL), Zośka Papużanka (PL), Marek Šindelka (CZ), Ziemowit Szczerek (PL), Elżbieta Cherezińska (PL), Natalia Fiedorczuk-Cieślak (PL), Petr Hruška (CZ), Paweł Smoleński (PL), Michał Witkowski (PL) i aż 31 znakomitych twórców literatury gruzińskiej. Tegoroczna edycja festiwalu to rzadka sposobność dla wszystkich miłośników Kaukazu, by poznać dogłębnie kulturę pięknego kraju na pograniczu Europy i Azji.

Oficjalne otwarcie Miesiąca Spotkań Autorskich we Wrocławiu odbędzie się 2 lipca 2017 r. o godzinie 19.00 w Mediatece (plac Teatralny 5). Festiwal zainaugurujemy spotkaniem z mistrzem reportażu specjalizującym się w problematyce Afryki, Kaukazu, Azji Środkowej i Południowej – Wojciechem Jagielskim. O godz. 20.30 wystąpi pierwszy gość z Gruzji: Dato Turashvili –  wybitny pisarz i dramaturg, tłumaczony na 7 języków  autor ponad 16 książek. W polskim przekładzie Justyny Jakubowskiej goście usłyszą fragment powieści „Pokolenie dżinsów”.

Zachęcamy do zapoznania się z pełnym programem Festiwalu: msa.wroclaw.pl oraz śledzenia wydarzeń festiwalowych na profilu Facebook.

MSA baner na stronę biblioteki

MSA baner na stron biblioteki

Spot promocyjny MBP we Wrocławiu – karta biblioteczna przyszłości