Już tylko kilka dni dzieli nas od NACISKU I Festiwalu Druku we Wrocławiu. Targi grafik i ilustracji, ponad 40 indywidualnych wystawców, goście specjalni, wystawy, ziny i warsztaty - w ostatnią sobotę września pokazana zostanie wszechstronność projektów, które powstają dzięki technice druku. Całodniowe wydarzenie odbędzie się w galeriach, klubach i przestrzeniach artystycznych skupionych wokół kultowego “neonowego” podwórka na Ruskiej 46. Głównym elementem programu będą całodzienne targi, które nie tylko dadzą możliwość nabycia prac, ale także są świetną okazją do spotkań i wymiany doświadczeń. Jednocześnie odbywać będą się warsztaty (istnieje możliwość dopisania się do listy rezerwowej w dniu festiwalu), a po południu indywidualne prelekcje poprowadzą Patryk Hardziej i Ryszard Kaja. Całość zwieńczona zostanie muzycznym afterparty. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Festiwal druku to nie tylko możliwość pokazania szerokiemu odbiorcy różnorodnych projektów, to także miejsce wymiany wiedzy i doświadczeń. Nie ma nic odkrywczego w stwierdzeniu, że najlepiej jest się uczyć od najlepszych. Jako goście specjalni w festiwalu wezmą udział: Patryk Hardziej - jeden z najpopularniejszych i najbardziej rozchwytywanych polskich grafików i ilustratorów oraz Ryszard Kaja - wybitny polski grafik, plakacista i malarz. Twórcy podzielą się swoim doświadczeniem podczas specjalnych wykładów, dzięki którym uczestnicy mają szansę na osobiste spotkanie ze swoimi autorytetami.

Wyjątkowy warsztat poprowadzi Dawid Korzekwa – projektant graficzny, który specjalizuje się w projektowaniu prasowym, ilustracji książkowej, identyfikacji wizualnej i plakacie. Doktor habilitowany sztuk plastycznych, a także profesor w Katedrze Projektowania Graficznego Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach i prezes Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej (STGU).

Drugą część warsztatów dla uczestników festiwalu poprowadzą: Marcin Dąbrowski - wielki fan druku i fenomen w dziedzinie łączenia techniki i artystycznego myślenia, na co dzień działający w Łodzi oraz Szymon Kurzajczyk - szef działu plików w drukomat.pl, który w ciekawej formie opowie o tym, jak uniknąć błędów w przygotowaniu prac do druku.

Część warsztatowa odbędzie się w przestrzeni TIFF. Zaraz obok stacjonują wyjątkowi dla Wrocławia artyści z IP Group, którzy na czas festiwalu udostępniają swoje miejsce w celu stworzenia wystawy dedykowanej drukowi. Za tę przestrzeń odpowiadała będzie jedna z ciekawszych grup artystyczno - projektowych założona przez Bartosza Mamaka i Grzegorza Myćka, dwóch pasjonatów plakatu - BiG POSTER. Na neonowym podwórku nie zabraknie też miejsca dla społeczności zinowej, coraz prężniej działającej na terenie naszego kraju, która przejmie część Surowca. Surowiec jest też miejscem, które do późnych godzin wieczornych posłuży za punkt informacyjny, który wraz z zakończeniem części targowo - wystawowej zamieni się w regularny klub festiwalowy z after party.  Zachęcamy do odwiedzenia naszych portali społecznościowych, gdzie na bieżąco ujawniamy kolejne szczegóły festiwalu.

www.nacisk.com
facebook.com/nacisk
instagram.com/nacisk_fest

Organizatorami Festiwalu NACISK jest drukomat.pl i stowarzyszenie regime brigade.

Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu jest patronem wydarzenia.

Załączniki:
Pobierz plik (nacisk_program.pdf)Program festiwalu Nacisk380 kB

Spot promocyjny MBP we Wrocławiu – karta biblioteczna przyszłości

Newsletter MBP

captcha
Bądź na bieżąco: nowości na półkach MBP, organizowane imprezy, spotkania autorskie, warsztaty i konkursy.
podaruj bibliotece2
Podaruj bibliotece: CZAS, PIENIĄDZE, POMYSŁY. Więcej informacji na stronie Zostań przyjacielem biblioteki – podaruj... Dziękujemy!