Zapraszamy na najbliższe spotkania autorskie dla dzieci i dorosłych oraz spotkania Dyskusyjnych Klubów Książki. 

 

Spotkanie z Pawłem Błażewiczem, autorem, tłumaczem i komentatorem

Spotkanie promuje książkę „Pogańscy mistrzowie chrześcijan”. Autor opracowania, Paweł Błażewicz, jest filozofem i teologiem. Opisuje podobieństwa myśli klasycznej i chrześcijańskiej.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Wstęp wolny.


Miejsce: Filia nr 18, ul. Grabiszyńska 236 a
Data: 19 lutego, godz. 17.00

pogańscy

 


 

Spotkanie autorskie i warsztaty plastyczne z Martą Szloser

Zapraszamy na spotkanie autorskie oraz rodzinne warsztaty plastyczne z Martą Szloser, autorką książki „Okruszki”. Trochę poczytamy i porozmawiamy, a później puścimy wodze wyobraźni i wykonamy sympatyczne, okruszkowe cudo-stworki. Na spotkaniu będzie możliwość kupienia książki i otrzymania dedykacji. Będzie z nami także pluszowy pies Knedel! Zapraszamy rodziców z dziećmi w wieku od 5 lat.

Obowiązują zapisy w bibliotece, tel. 71 777 99 44 wew. 1, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Miejsce: Filia nr 11, ul. Bolesława Krzywoustego 286 (CBK FAMA)

Data: 24 lutego, godz. 11.00

 

okladka okruszki rgb 1

 

 


 

DKK: W podróży

Dyskusyjny Klub Książki „Sztabowa” zaprasza na spotkanie! Podyskutujmy o literackich podróżach, o szczególnych dla was książkach, inspiracjach, zmianach. Przykładowa bibliografia do pobrania w bibliotece.

Miejsce: Filia nr 1, ul. Sztabowa 98
Data: 27 lutego, godz. 17.30

 


 

DKK: Romanse wszech czasów w literaturze

Zapraszamy na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Wstęp wolny. Bibliografia dostępna u bibliotekarza.

Miejsce: Filia nr 11, ul. Bolesława Krzywoustego 286 (CBK FAMA)
Data: 27 lutego, godz. 17.30

 


 

DKK: spotkanie poświęcone Wandzie Rutkiewicz

W ramach Dyskusyjnego klubu książki zapraszamy wszystkich zainteresowanych na spotkanie poświęcone Wandzie Rutkiewicz. Inspiracją do rozmowy będzie książka „Wanda. Opowieść o sile życia i śmierci” Anny Kamińskiej. Gościem specjalnym będzie alpinista Ewaryst Gutowski. Wstęp wolny.

Miejsce: Filia nr 23, bulwar Ikara 29-31
Data: 27 lutego, godz. 17.30

 


 

Spotkanie poetycko-muzyczne „W drodze do siebie” z Elżbietą Anną Kołodziejczyk

Zapraszamy na spotkanie z Elżbietą Anną Kołodziejczyk. Autorka od lat związana jest z wrocławskim Salonikiem Trzech Muz, gdzie prowadzi warsztaty literackie: pisze, śpiewa, gra na gitarze i komponuje. Laureatka wielu konkursów literackich i przeglądów piosenki autorskiej, poetyckiej i morskiej.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Wstęp wolny.


Miejsce: Filia nr 32, ul. 8 Maja 26

Data: 27 lutego, godz. 18.00

 


 

DKK: Wycieczka do Muzeum Narodowego

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych seniorów. Obowiązują zapisy w bibliotece, pod nr tel. 71 364 69 70 lub mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..


Organizator: Filia nr 4, ul. Wieczysta 105
Data: 28 lutego, godz. 11.00

 


 

DKK: Mistrzowie piosenki

Porozmawiamy o tekstach literackich, które powstały z myślą o tym, że zostaną zaśpiewane. Wybieramy po jednej piosence i opowiadamy o jej powstaniu, historii, o tym, jak ją odczytujemy i jakie emocje w nas wzbudza. Dla osób, które naprawdę nie chcą się dać przekonać do dyskutowania o poezji, jest alternatywa – możliwość przeczytania biografii tekściarza. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Wstęp wolny.

Miejsce: Filia nr 29, ul. ul. Reja 1
Data: 1 marca, godz. 17.00

 


 

Spotkanie autorskie z Natalią Nowak-Lewandowską

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Natalią Nowak-Lewandowską. Autorka promować będzie swoją najnowszą książkę pt. „Układanka”. Spotkanie poprowadzi Agnieszka Lingas-Łoniewska.

„Układanka” (opis wydawcy)
Julianna Różańska, dziennikarka lokalnej gazety, to kobieta, która ma za sobą trudną przeszłość - uzależnienie od narkotyków, śmierć ukochanego. Brat bliźniak Julianny, Jakub, pomógł jej stanąć na nogi, kiedy rodzice się od niej odwrócili. Wspólnie wyjechali z Łodzi do Katowic, żeby rozpocząć nowe życie. Jakub jest policjantem, dzięki czemu Julianna zawsze pierwsza otrzymuje informacje o ciekawych zdarzeniach w ich regionie. W Lesie Murckowskim przypadkowy spacerowicz znajduje kości. Eksperci potwierdzają, że są to ludzkie zwłoki. Rozpoczyna się śledztwo. W identyfikacji zwłok pomaga specjalista w dziedzinie antropologii sądowej, choleryk, awanturnik, który nienawidzi Julianny. Współpraca będzie wyzwaniem dla nich obojga.

Natalia Nowak-Lewandowska
Kiedyś recenzowała książki, jednak historie tworzone w jej głowie musiały w końcu znaleźć swoje ujście, dlatego postanowiła przelać wszystko na papier. W ten sposób z recenzentki stała się autorką. Nie lubi określenia „pisarka”. Uważa, że na to przyjdzie czas. Poza spisywaniem myśli jej czas zajmuje joga, której oddaje się z pasją w każdej wolnej chwili. Dużo mówi, jeszcze więcej słucha. Autorka „Pozorności” oraz „Głodu miłości”.

 

Miejsce: Filia nr 12, ul. Piłsudskiego 105
Data: 10 marca, godz. 13.00

ukl

 


 

DKK: Andaluzja. Kraina królów i sułtanów

Spotkanie z Jerzym Żebrowskim, podróżnikiem i autorem przewodników, w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki DKK „Sztabowa”.

We wstępie do przewodnika autor pisze: „Andaluzja to turystyczne eldorado. (...) Bogactwo architektury i sztuki, będącej dziedzictwem niespotykanej nigdzie indziej w Europie symbiozy kultury arabskiej, żydowskiej i chrześcijańskiej. Flamenco i korrida – esencja hiszpańskiej tradycji. Nieustanna uczta dla miłośników dobrej kuchni i dobrego wina. Ale Andaluzja to także kraina kontrastów. Kraina światła i cienia. Z jednej strony tradycyjne ubóstwo, dostrzegalne zwłaszcza w porównaniu z dużo bogatszą północą Hiszpanii, z drugiej – luksusowe kurorty na wybrzeżu Costa del Sol. (...) Przemierzyłem Andaluzję wzdłuż i wszerz, poznając różne jej oblicza i odkrywając ciekawe zakątki, by przybliżyć Państwu miejsca, o których czasem tylko pobieżnie wspominają inne przewodniki, ale nie zaniedbując również kluczowych punktów na turystycznej mapie Andaluzji. Wybór jest subiektywny, mam jednak nadzieję, że nikogo nie rozczaruje”.

 

Miejsce: Filia nr 1, ul. Sztabowa 98
Data: 20 marca, godz.o 17.30

ANDALUZJA

 


 

Spotkanie z Arturem Zygmuntowiczem, autorem książki „Piłeczki w palcach żonglerów”

Jesienna Biblioteka zaprasza na spotkanie pt. „Dlaczego lekarstwa są tak drogie?”. Spotkanie z Arturem Zygmuntowiczem, autorem książki „Piłeczki w palcach żonglerów”, o kulisach pracy w korporacjach farmaceutycznych. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

 

Miejsce: Filia nr 54, ul. Jesienna 22
Data: 21 marca, godz. 17.00

pileczki

 

 

Spot promocyjny MBP we Wrocławiu – karta biblioteczna przyszłości

Newsletter MBP

captcha 
Bądź na bieżąco: nowości na półkach MBP, organizowane imprezy, spotkania autorskie, warsztaty i konkursy.

Numery kont bankowych MBP

Rachunek ogólny (np. wpłaty wadium przetargowego, zabezpieczenia do umów):
70 1020 5226 0000 6102 0416 0651


Rachunek do wpłat kar bibliotecznych

Sprawy przekazane firmie windykacyjnej ALEKTUM:
25 1020 5226 0000 6102 0416 0685

Pozostałe kary:
20 1020 5226 0000 6302 0416 0677


Rachunek do wpłat na fundusz czytelniczy biblioteki:
20 1020 5226 0000 6002 0416 0727


Rachunek do wpłat za udział w zajęciach w CBK FAMA ul. Krzywoustego 286:
28 1020 5226 0000 6202 0416 0776


Rachunek do wpłat za udział w zajęciach w Centrum Innowacji ul. Świdnicka 19:
68 1020 5226 0000 6002 0479 6183

podaruj bibliotece2
Podaruj bibliotece: CZAS, PIENIĄDZE, POMYSŁY. Więcej informacji na stronie Zostań przyjacielem biblioteki – podaruj... Dziękujemy!
Początek strony