Zapraszamy na styczniowe spotkania autorskie dla dzieci i dorosłych. W najbliższym czasie zagoszczą u nas: Marta Szloser (książka dla dzieci „Okruszki”), Piotr Łącki, Piotr Strzeżysz oraz Izabela Skrybant-Dziewiątkowska (z zespołu Tercet Egzotyczny).

Spotkania autorskie i warsztaty plastyczne z Martą Szloser

Zapraszamy na spotkania dla dzieci i warsztaty plastyczne z Martą Szloser, autorką książki „Okruszki”, które odbędą się w najbliższym czasie w kilku naszych bibliotekach. Trochę poczytamy i porozmawiamy, a później puścimy wodze wyobraźni i wykonamy okruszkowe cudo-stworki! Na spotkaniu będzie również możliwość kupienia książki i otrzymania dedykacji z niespodziankami oraz poprzytulania się z pluszowym psem Knedlem.

Na wszystkie spotkania wstęp wolny!

Daty i miejsca najbliższych spotkań:

13 stycznia, godz. 11.00 – Filia nr 1, ul. Sztabowa 98

19 stycznia, godz. 16.00 – Filia nr 42, ul. Serbska 5a (spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka – serdecznie zapraszamy seinorów z wnukami!)

20 stycznia, godz. 11.00 – Filia nr 5, ul. Namysłowska 8 (Biblioteka Grafit)

23 stycznia, godz. 17.00 – Filia nr 46, ul. Chorzowska 55

okladka okruszki rgb 1

„Cztery kroki do utrzymania sprawności fizycznej i umysłowej w wieku 60+” – wykład Piotra Łąckiego, autora książki „Żyj pełnią życia!”

Zapraszamy na wykład Piotra Łąckiego oraz promocję jego książki „Żyj pełnią życia!”. W trakcie wykładu autor opowie o zdrowym żywieniu i profilaktyce zdrowotnej, radzeniu sobie ze stresem, aktywności fizycznej wśród osób 60+, ćwiczeniach wspomagających pamięć i technikach zapamiętywania, o sposobach aktywnego spędzania czasu oraz o tym, jak skutecznie planować przyszłość. Podczas spotkania będzie możliwość nabycia książki.

Piotr Łącki to absolwent psychologii na Uniwersytecie Wrocławskim, współpracownik Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych w ramach dwóch edycji projektu „Senior na czasie” oraz zapalony podróżnik, niepotrafiący usiedzieć w miejscu.

Data: 24 stycznia, godz. 18.00

Mijsce: Filia nr 57, ul. Szewska 78

Zyj pelnia zycia okladka 1

Oderwać się od ziemi, czyli spotkanie z Piotrem Strzeżyszem

"Znów w drodze. Z braku skrzydeł ciągle przemieszczam się rowerem" napisał w jednej ze swoich książek Piotr Strzeżysz. 25 stycznia w Mediatece, o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie z podróżnikiem Piotrem Strzeżyszem, na którym usłyszymy, że daleki, obcy nieznany świat jest bliższy, niż nam się na co dzień wydaje, że w ludzie w nim są dobrzy, ciepli i gościnni, a dzikie zwierzęta spokojne, ufne i przyjazne. Że można cieszyć się z zimna, deszczu i niewygody, a szczęście i uśmiech odnaleźć w najprostszych, najbardziej banalnych momentach w życiu. I choć niekoniecznie trzeba w tym celu ruszać się z domu na drugi koniec świata, to podróż w niewymuszony sposób bardzo w tym "odkrywaniu" pomaga. Obejrzymy zdjęcia i posłuchamy opowieści o półtorarocznej podróży z Patagonii na Alaskę, a na deser obejrzymy film - kilka barwnych migawek i krótkich monologów z życia współczesnego nomady, który włóczy się po świecie, szukając w nim swojego miejsca.

Więcej informacji o spotkaniu na stronie Mediateki.

Data: 25 stycznia, godz. 18.00

Mijsce: Filia nr 58 (Mediateka), pl. Teatralny 5

strzeżysz

Klub Muzyki zaprasza na spotkanie z Izabelą Skrybant-Dziewiątkowską

Zapraszamy na spotkanie z Izabelą Skrybant-Dziewiątkowską, wokalistką Tercetu Egzotycznego. Spotkanie poświęcone historii życia i kariery muzycznej opisanej w książce Roberta Migdała „Pamelo żegnaj”. Na spotkaniu będzie możliwość zakupu książki „Pamelo,żegnaj”.

Data: 30 stycznia, godz. 17.00

Mijsce: Filia nr 22, ul. Chociebuska 8-10

pamelo

Spot promocyjny MBP we Wrocławiu – karta biblioteczna przyszłości

Newsletter MBP

captcha
Bądź na bieżąco: nowości na półkach MBP, organizowane imprezy, spotkania autorskie, warsztaty i konkursy.
podaruj bibliotece2
Podaruj bibliotece: CZAS, PIENIĄDZE, POMYSŁY. Więcej informacji na stronie Zostań przyjacielem biblioteki – podaruj... Dziękujemy!