25 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji zachęcamy wszystkich do przekazywania nowych pluszowych maskotek dla mały pacjentów oddziałów szpitalnych. We Wrocławiu miejscem zbiórki jest Szkoła Tańca FlashDance przy ul. Szkockiej 60.

Od 2002 roku wszystkie pluszowe maskotki obchodzą swoje święto, ustanowione w setną rocznicę niezwykłego wydarzenia. Prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosevelt brał udział w polowaniu, w trakcie którego postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent kazał przerażone zwierzątko uwolnić. Świadek tego wydarzenia narysował uwolnionego misia, a jeden z producentów zabawek wykorzystał rysunek jako model nowej zabawki nazwanej na cześć prezydenta „Teddy Bear”. Od tego dnia pluszowe zabawki towarzyszą zarówno małym dzieciom, młodzieży jak i dorosłym. Są przy nas od najmłodszych lat, w chwilach radość, wtedy gdy się boimy czy gdy potrzebujemy otuchy.

Podopieczni Fundacji Mam Marzenie bardzo często w trakcie pierwszego spotkania z wolontariuszami, tulą się do swoich ulubionych maskotek. Pluszowe maskotki pomagają nam poznawać dziecięce marzenia. Zapraszamy do udziału w akcji zarówno osoby prywatne, jaki szkoły, firmy i instytucje państwowe.

Wszystkie zebrane przedmioty zostaną przekazane pacjentom Przylądka Nadziei oraz Kliniki Kardiologii Dziecięcej.

Wśród podarowanych rzeczy mogą się znaleźć również słodycze, które następnie wykorzystane zostaną do uzupełnienia świątecznych paczek dla naszych podopiecznych.

We Wrocławiu miejscem zbiórki przedmiotów jest Szkoła Tańca FlashDance (ul. Szkocka 60). Maskotki, jak również gry, zabawki, można dostarczyć tam osobiście lub za pośrednictwem kuriera do 20 listopada 2017 r.

Więcej informacji można uzyskać u Koordynatora oddziału Wrocławskiego: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 515199628.

Zapraszamy do wsparcia akcji!

fund

Spot promocyjny MBP we Wrocławiu – karta biblioteczna przyszłości

Newsletter MBP

captcha
Bądź na bieżąco: nowości na półkach MBP, organizowane imprezy, spotkania autorskie, warsztaty i konkursy.
podaruj bibliotece2
Podaruj bibliotece: CZAS, PIENIĄDZE, POMYSŁY. Więcej informacji na stronie Zostań przyjacielem biblioteki – podaruj... Dziękujemy!