Grupa nieformalna Kulturalna Lipa we współpracy z programem mikroGRANTY ESK 2016, Radą Osiedla Lipa Piotrowska oraz Filią nr 15 Miejskiej Biblioteki Publicznej serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców Wrocławia do wspólnego zimowego sąsiadowania na Lipie Piotrowskiej w dniach 1-14 grudnia. „No to piątka!” będzie okazją do integracji i twórczego spędzania czasu w swobodnej sąsiedzkiej atmosferze.

Większość aktywności odbywać się będzie we wnętrzach nowej biblioteki – Filii nr 15 Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Tymiankowej 3, a jednym z najważniejszych punktów programu będzie wystawa „Sąsiedzi” prezentująca fotografie, które zostaną przyniesione przez mieszkańców Lipy Piotrowskiej – ludzi, którzy mieszkają tu od pokoleń, a także tych co na nowo zasiedlają tę część naszego miasta. Są to zdjęcia, na których będzie widać zarówno historię osiedla, ludzi, wspomnienia jak i relacje sąsiedzkie na przestrzeni 70 lat.

Zimowa „No to piątka!” to ponad dwa tygodnie warsztatów, spotkań i kreatywnych propozycji dla mieszkańców. Podobnie jak w minione lato organizatorzy zapraszają na wspólne sąsiedzkie biesiadowanie przy dużym stole, gdzie o menu zadbają zarówno lokalne kawiarnie jak i mieszkańcy przynosząc ze sobą domowe przysmaki. W programie również zaplanowano rodzinne oglądanie filmów, warsztaty radiowe dla dzieci, koncert tradycyjnych pieśni ukraińskich w wykonaniu Zespołu Śpiewaczek Miejskich Zdrada Osiedla oraz zabawa „Zgubił nam się Święty Mikołaj”.

Projekt współfinansowany w ramach 15. edycji Programu Współorganizacji Projektów mikroGRANTY ESK 2016.

1.12.2017 - 27.01.2018 | WYSTAWA SĄSIEDZI
godz. 19:00 | Wernisaż

3.12.2017
godz. 10:00 | Śniadanie sąsiedzkie
godz. 11:00 | Warsztaty radiowe (7+)
godz: 16:00 | Zabawa „Zgubił nam się Święty Mikołaj” (Organizator: Rada Osiedla Lipa Piotrowska)

4.12.2017
godz: 17:00 | Kartki świąteczne: wystawa kart z kolekcji Barbary Słowy + warsztaty międzypokoleniowe

9.12.2017
godz: 10:00 | Poranek filmowy: „Magiczne święta Kacpra i Emmy” (4+)
godz: 11:30 | Warsztaty rodzinne
godz: 18:00 | Za miedzą – śpiewanie dla sąsiadów. Tradycyjne pieśni ukraińskie w wykonaniu Zespołu Śpiewaczek Miejskich Zdrada Osiedla

godz: 17:00 | Warsztaty dla dzieci inspirowane książką

Szczegółowy harmonogram działań dostępny na stronach:

facebook.com/kulturalnalipa / facebook.com/OsiedleLipaPiotrowska

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny, ale obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zapraszamy!

no to piatka plakat internet

Spot promocyjny MBP we Wrocławiu – karta biblioteczna przyszłości

Newsletter MBP

captcha
Bądź na bieżąco: nowości na półkach MBP, organizowane imprezy, spotkania autorskie, warsztaty i konkursy.
podaruj bibliotece2
Podaruj bibliotece: CZAS, PIENIĄDZE, POMYSŁY. Więcej informacji na stronie Zostań przyjacielem biblioteki – podaruj... Dziękujemy!