Uwaga Czytelnicy! Od 1 czerwca 2015 r. zostały wprowadzone zmiany w procesie rejestracji i logowania się czytelników na platformie Ibuk Libra. Instrukcje zamieszczamy w załączniku. Przypominamy też, że od 27 kwietnia 2016 r. wszystkie dotychczasowe hasła i loginy do ibuków straciły swoją ważność. Po nowe kody zapraszamy do naszych filii od 28 kwietnia 2016 r. W każdym miesiącu w serwisie Ibuk Libra dostępna jest również nowa darmowa Książka Miesiąca od Domu Wydawniczego PWN.

Dzięki dołączeniu do Dolnośląskiego Zasobu Bibliotecznego oferta ibuków Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu to już ponad 5 tysięcy tytułów.

Więcej informacji o tym, jak założyć konto w serwie libra.ibuk.pl znajdą państwo w dziale Pomoc oraz FAQ.

Aby skorzystać z serwisu, kliknij na link libra.ibuk.pl lub na ikonkę

Z oferty można korzystać zarówno z komputerów domowych, po założeniu indywidualnego konta (zakładka myIBUK), jak i w wybranych bibliotekach (lista poniżej).

Zachęcamy do obejrzenia filmików instruktażowych dotyczących korzystania z platformy Ibuk LIbra:

Lista bibliotek z dostępem do serwisu Ibuk Libra:

Filia nr 1, ul. Sztabowa 98

Filia nr 62, ul. Sycowska 22

Instrukcja dla użytkowników:

1) Dostęp do publikacji z sieci bibliotecznej na stronie libra.ibuk.pl
Domyślnie prezentowane są dostępne publikacje. Przy wykupionych pozycjach pojawia się ikonka książki („czytaj”). Po jej naciśnięciu treść otwiera się w nowym czytniku, dającym wiele możliwości pracy z tekstem.

2) Dostęp do publikacji spoza sieci bibliotecznej na stronie libra.ibuk.pl
Unikalny kod PIN do zdalnego logowania można otrzymać w bibliotece.

Nowe funkcjonalności czytnika w IBUK LIBRA:

• wyszukiwanie wewnątrztekstowe
  • dodawanie zakładek
  • zaznaczanie fragmentów tekstu
  • wprowadzanie własnych notatek
  • tagowanie fragmentów
  • eksport notatek (prześlij / udostępnij notatkę / zakładkę)
  • tryb optymalny / zgodny
  • wstawianie przypisów (wkrótce)

IBUK LIBRA umożliwia logowanie się kontem na Facebook oraz Google, a także pozwala na udostępnianie notatek i fragmentów innym użytkownikom tych serwisów. Konfiguracja sieci powinna zezwalać na łączenie się z serwisem facebook.com oraz google.com. Jeżeli konfiguracja sieci uniemożliwia dostęp do domeny facebook.com oraz google.com, to funkcje aplikacji myIBUK wykorzystujące te serwisy nie będą dostępne.

Aplikacja została przystosowana do działania także na urządzeniach mobilnych o przekątnej ekranu min. 5", działających pod kontrolą systemu Android w wersji min 4 oraz iOS min. 5.1. Aby uruchomić aplikację na urządzeniu mobilnym, należy wpisać adres https://reader.ibuk.pl w oknie przeglądarki lub pobrać aplikację z Google Chrome Web Store. Na urządzeniach Apple zalecamy także dodanie aplikacji do ekranu początkowego.

Zapraszamy do sprawdzenia nowych funkcji IBUK LIBRA.

Spot promocyjny MBP we Wrocławiu – karta biblioteczna przyszłości