Książki z dzieciństwa mają moc przywoływania wspomnień i emocji. Aby przedłużyć ich życie i podzielić się nimi z najmłodszymi,  tworzymy kolekcję starych książek dla dzieci.
Zbieramy książki przedwojenne i z czasów PRL. Mamy już kolekcję liczącą ponad 300 tytułów. Książki znajdą swe miejsce  w bibliotece na Dworcu Głównym PKP w odrestaurowanym i pięknie urządzonym wnętrzu.

Filia nr 1 przy ul. Sztabowej 98 zaprasza serdecznie dzieci w wieku 5-9 lat na cykliczne spotkania "Once upon a time...", czyli głośne czytanie książek w języku angielskim połączone z nauką słówek. Zajęcia odbywają się w każdy piątek o godzinie 17.00. Obowiązują zapisy.

W 2016 roku, Fundacja ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom po raz czwarty przeprowadziła Konkurs Literacki im. Astrid Lindgren na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży. Na Konkurs napłynęło blisko 400 prac w trzech kategoriach wiekowych: dla dzieci w wieku do 6 lat, od 6 do 10 lat oraz od 10 do 14 lat. Jury przyznało 8 nagród, 3 wyróżnienia oraz wyróżnienie specjalne:

MultiCentrum przy ul. Powstańców Śl. 210 zaprasza grupy zorganizowane i dzieci w weku 7-10 lat z opiekunami na Ferie zimowe:

Zapraszamy do obejrzenia cieszących się coraz większym powodzeniem książek obrazkowych. Prezentujemy książki wydane w 2016 r.

Polska Sekcja IBBY (międzynarodowej organizacji promującej dobrą książkę dla dzieci) po raz 28 przyznała tytuł Książka Roku.
Poznajmy zwycięzców:

Gorąco zapraszamy do udziału w imprezach organizowanych w najbliższych dniach w ramach Klubu Rodzica. Czeka na was moc atrakcji!

> Nadchodzące wydarzenia w Klubie Rodzica

 

Wydawnictwo Egmont po sukcesie serii "Czytam sobie"  promującej samodzielne czytanie, rozpoczęło wydawanie  nowej serii "Poczytaj ze mną", która  ma na celu zachęcić do wspólnego, rodzinnego czytania, a także przedstawić dzieciom różne gatunki literackie.

Podróżowanie to zapewne jedno z najprzyjemniejszych zajęć na świecie, by uatrakcyjnić i wzbogacić rodzinne wycieczki polecamy przewodniki dla dzieci:

Polecamy do wspólnego czytania i rozmów  dzieci z tatusiami  książki, których bohaterem jest Tata.

Początek strony