W 2016 roku, Fundacja ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom po raz czwarty przeprowadziła Konkurs Literacki im. Astrid Lindgren na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży. Na Konkurs napłynęło blisko 400 prac w trzech kategoriach wiekowych: dla dzieci w wieku do 6 lat, od 6 do 10 lat oraz od 10 do 14 lat. Jury przyznało 8 nagród, 3 wyróżnienia oraz wyróżnienie specjalne:

Zapraszamy serdecznie wszystkie dzieci na cykliczne spotkania „Once upon a time...”, czyli głośne czytanie książek w języku angielskim. Zajęcia odbywają się w Filii nr 1 przy ul. Sztabowej 98 w każdy piątek o godzinie 17.00. Wstęp wolny!

Rodziców z dziećmi od lat 3 serdecznie zapraszamy na zimowe zajęcia plastyczne z bohaterkami „Krainy Lodu”, Anią i Elsą, w roli głównej. Zajęcia odbędą się 3 lutego o godz. 16.30 w Filii nr 17 przy ul. Gałczyńskiego 8. Chęć uczestnictwa prosimy zgłaszać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., pod numerem tel. 71 368 74 02 lub bezpośrednio w Filii nr 17.

MultiCentrum przy ul. Powstańców Śl. 210 zaprasza grupy zorganizowane i dzieci w weku 7-10 lat z opiekunami na Ferie zimowe:

Zapraszamy do obejrzenia cieszących się coraz większym powodzeniem książek obrazkowych. Prezentujemy książki wydane w 2016 r.

Polska Sekcja IBBY (międzynarodowej organizacji promującej dobrą książkę dla dzieci) po raz 28 przyznała tytuł Książka Roku.
Poznajmy zwycięzców:

Gorąco zapraszamy do udziału w imprezach organizowanych w najbliższych dniach w ramach Klubu Rodzica. Czeka na was moc atrakcji!

> Nadchodzące wydarzenia w Klubie Rodzica

 

Wydawnictwo Egmont po sukcesie serii "Czytam sobie"  promującej samodzielne czytanie, rozpoczęło wydawanie  nowej serii "Poczytaj ze mną", która  ma na celu zachęcić do wspólnego, rodzinnego czytania, a także przedstawić dzieciom różne gatunki literackie.

Podróżowanie to zapewne jedno z najprzyjemniejszych zajęć na świecie, by uatrakcyjnić i wzbogacić rodzinne wycieczki polecamy przewodniki dla dzieci:

Polecamy do wspólnego czytania i rozmów  dzieci z tatusiami  książki, których bohaterem jest Tata.

Tłumacz zawartość witryny

 

Aktualnie gościmy

Odwiedza nas 54 gości oraz 0 użytkowników.

Katalog komputerowy

Katalog komputerowy (Aleph) MBP jest dostępny codziennie od godziny 4.00 do 24.00. W godzinach 0.00-4.00 katalog jest nieczynny z powodu archiwizacji.
Początek strony