baner MSA 2017
Kolejna edycja Miesiąca Spotkań Autorskich już niebawem! W 2017 roku festiwal będzie odbywał się od 2 lipca do 1 sierpnia, a gościem honorowym będzie Gruzja.

Zachęcamy do śledzenia profilu MSA na Facebooku, gdzie będą zamieszczane aktualności na temat festiwalu oraz tegorocznych gości.

Organizatorzy festiwalu literackiego Miesiąc Spotkań Autorskich:

Větrné mlýny
  |  Knižnica pre mládež mesta Košice  | Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu

Strona internetowa polskiej edycji festiwalu: www.msa.wroclaw.pl

Festiwal Miesiąc Spotkań Autorskich powstał w 2000 r. w Brnie i stopniowo rozszerzył się na dalsze miasta. W ostatnich trzech latach odbywa się w Brnie, Koszycach, Ostrawie i Wrocławiu. Program Miesiąca Spotkań Autorskich co roku startuje w lipcu i następnie dzień po dniu odbywa się bez przerwy w każdym z wymienionych miejsc przez 31 dni. Poza coraz szerszym wachlarzem imprez towarzyszących Miesiąc Spotkań Autorskich składa się zawsze z dwóch głównych linii programowych, jedna reprezentuje literaturę rodzimą (tj. według miejsca odbywania się festiwalu literaturę czeską, słowacką i polską), a druga przedstawia literaturę kraju, który w danym roku jest gościem honorowym (w poprzednich latach np. Kanada, Francja lub Białoruś).

Główny program Miesiąca Spotkań Autorskich codziennie przedstawia dwóch pisarzy: od 19.00 gość honorowy z zaproszonego kraju (w tym roku z Niemiec, Austrii, Szwajcarii i Luksemburga) i od 20.30 w Brnie, Koszycach i Ostrawie czeski lub słowacki pisarz (we Wrocławiu: o 19.00 pisarz polski, czeski lub słowacki a od 20.30 gość honorowy). Imprezy towarzyszące, tj. przede wszystkim słuchowiska literackie (Audiovizuální kabinet w Brnie i Kabinet Protimluv w Ostrawie) zaczynają się codziennie o 17.30.

Poprzednie edycje festiwalu:

2017 – gość honorowy: Gruzja