Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu zaprasza do udziału w grze miejskiej „Ksenobójcy”. Fabuła gry opiera się na motywach „Gry Endera” Orsona Scotta Carda. Zróżnicowane zadania, ścieżki i zakończenia zależne od działania graczy gwarantują dobrą zabawę nie tylko fanom fantastyki. Jeśli chcesz uratować Ziemię przed Formidami i jednocześnie pospacerować po Wrocławiu, zgłoś się. Wymagania: smartfon lub tablet z zainstalowaną bezpłatną aplikacją Action Track. Zbiórka: 30 czerwca 2018 o godz. 16:00 przy Fontannie Krasnali (główne wejście do Parku Staromiejskiego).

Kochasz przyrodę? Masz umysł detektywa? Pomóż zwierzętom znaleźć największego śmieciarza w lesie i zdobądź tytuł Strażnika Lasu! Zapraszamy do udziału w nowej mobilnej grze miejskiej – przede wszystkim dzieci w wieku od 5 do 10 lat, wraz z opiekunami. Premiera gry odbędzie się 23 czerwca w godz. 12.00-15.00 w Parku Południowym. Wstęp wolny!

Tapeta FB2

W środę, 20 czerwca, Filia nr 13 – Centrum Innowacji Przejście zagości w Centrum Edukacji Ekologicznej „Hydropolis” z nową grą mobilną „Podwodna przygoda w Hydropolis”. Gra jest inspirowana książką JuliuszaVerne’a „20 000 mil podwodnej żeglugi”. W grze wezmą udział wyłącznie zgłoszeni do udziału w wydarzeniu „Smart&Young” uczniowie szkół ponadpodstawowych: liceów, techników i szkół zawodowych (publicznych i niepublicznych).

Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu, we współpracy z Miastem Wrocław, zaprasza do udziału w nowej mobilnej grze miejskiej „Dziwoludy”. Fabuła gry jest luźno oparta na motywach książki wrocławskiego pisarza, Krzysztofa Piskorskiego, zatytułowanej „Poczet dziwów miejskich”. Jeśli lubisz dobrą zabawę i aktywne spędzanie wolnego czasu, to „Dziwoludy” będą idealną propozycją na niedzielne popołudnie. Gramy 17 czerwca. Po zakończeniu gry zapraszamy na spotkanie z Krzysztofem Piskorskim, które odbędzie się w Mediatece o godz. 17.30.

W Biurze Detektywistycznym Lassego i Mai jest coraz więcej spraw i zagadek do rozwiązania. Co by tu zrobić? Komisarz zleca Mai i Lassemu nowe zadanie, ale oni nie mogą się go podjąć, ponieważ jadą na wycieczkę. Pomóż detektywom rozwiązać zagadkę i odzyskaj zaginioną książkę. Zapraszamy młodych detektywów do udziału w grze mobilnej „Tajemnica biblioteki”, inspirowanej serią Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai Martina Widmarka i Heleny Willis. Organizatorem gry jest Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu we współpracy z Wydawnictwem Zakamarki Spółka z o.o.

Na jednym ze strychów wrocławskich domów odnaleziono list adresowany do Eberharda Mocka dotyczący zniknięcia Grety Langer, kuzynki Marietty von der Malten zamordowanej w 1933 roku. Wejdź w świat przedwojennego Wrocławia, odkryj tajemnice i nie daj się zwieść błędnym tropom… Zapraszamy miłośników kryminałów Marka Krajewskiego, osoby, które pasjami rozwiązują zagadki i tajemnice, oraz wszystkich, którzy lubią aktywnie spędzać czas, poznawać nowe miejsca i chcą dobrze się bawić, do udziału w mobilnej grze miejskiej „MOCK: przeszłość powraca”. Organizatorami gry są Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu i wydawnictwo ZNAK, we współpracy z miastem Wrocław.

A letter addressed to Eberhard Mock was found in the attic of a building in Wrocław. The letter referred to the missing woman Greta Langer, the cousin of Marietta von der Malten who was murdered in 1933. Step into the world of pre-war Wrocław and conduct your own investigation. We invite you to participate in the city game that’s based on Marek Krajewski’s series of novels about detective Eberhard Mock. The game is organized by the Wrocław Public Library in partnership with the ‘Znak’ publishing house and the city of Wrocław.

Galeria „Gry miejskie”