Zapraszamy do udziału w grze mobilnej „Kto czyta żyje podwójnie”, przygotowanej z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, która miała swoją premierę 27 kwietnia 2019 roku. W przestrzeni miejskiej poszukacie literackich odniesień i nawiązań, wiecznie żywych i powracających wątków, tematów oraz nieśmiertelnych, stale regenerujących się motywów. Przekonacie się, że takie odniesienia mogą być ciekawą formą komentarza rzeczywistości...

Kim jest skołowany miś z walizką, ubrany w wielki płaszcz i kapelusz? Pomóż tajemniczemu, futrzastemu podróżnemu odnaleźć się na dworcu i przypomnieć sobie cel podróży. Zapraszamy do udziału w rozgrywce mobilnej gry miejskiej – przede wszystkim dzieci w wieku od 5 do 10 lat wraz z opiekunami.

[tekst w języku polskim poniżej] This guide was made by Erasmus students from all over the world. Young people who study at University of Wroclaw wanted to make something for other in same situation. That's why they started cooperation with The Municipal Public Library in Wrocław. On 25th January 2019 together we made an event „Internation Gathering at The Innovation Centre”. This guide was released on that day.

Jak? Dlaczego? Kto? To trzy pytania, które stawia komisarz Hubert Meyer rozwiązując zagadki morderstw. Tym razem reguła Meyera może nie wystarczyć. We wrocławskim Parku Staromiejskim znalezione zostaje ciało dziennikarki. Śledztwo nie przynosi efektów, lecz każe profilerowi zanurzyć się w swojej przeszłości. Czy morderca prowadzi okrutną grę z Meyerem? Wciel się w rolę wrocławskiej profilerki i prześledź ostatni dzień z życia ofiary. Odkryj zabójcę, zanim będzie za późno.

BanerRegulaMeyeraMediateka

Kochasz przyrodę? Masz umysł detektywa? Pomóż zwierzętom znaleźć największego śmieciarza w lesie i zdobądź tytuł Strażnika Lasu! Zapraszamy do udziału w kolejnej rozgrywce mobilnej gry miejskiej – przede wszystkim dzieci w wieku od 5 do 10 lat wraz z opiekunami. Tym razem gra „Zielony Kapturek” odbędzie się na terenie Filii nr 12 znajdującej się na Dworcu Głównym PKP. Gracz musi posiadać smartfon lub tablet z dostępem do internetu oraz zainstalowaną aplikację ActionTrack (do pobrania na systemy Android oraz IOS). Regulamin gry znajduje się w załączniku na dole strony.

Z okazji urodzin CI Przejście przygotowało literacką grę mobilną, która opiera się na kodach QR i jest przeznaczona dla dzieci w wieku 6-12 lat. Premiera gry już za nami, ale do końca roku ciągle można dołączyć do rozgrywki! Gra wymaga smartfona z zainstalowaną aplikacją ActionTrack. Można też skorzystać z tabletów dostępnych w CI Przejście – po okazaniu karty bibliotecznej.

Podejmij wyścig z czasem, zmierz się z zadaniami i wygraj zakład! Zapraszamy do udziału w grze mobilnej „W 240 minut dookoła Wrocławia” inspirowanej powieścią Juliusza Verne'a „W 80 dni dookoła świata”. Gra została zrealizowana we współpracy z Biurem Zarządzania Projektami Zespołem Smart City Wrocław oraz Biurem Zrównoważonej Mobilności w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności. Swoją premierę miała 22 września 2018 roku.

Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu zaprasza do udziału w grze miejskiej „Ksenobójcy”. Fabuła gry opiera się na motywach "Gry Endera" Orsona Scotta Carda. Zróżnicowane zadania, ścieżki i zakończenia zależne od działania graczy gwarantują dobrą zabawę nie tylko fanom fantastyki.
Jeśli chcesz uratować Ziemię przed Formidami i jednocześnie pospacerować po Wrocławiu, wypróbuj naszą grę. Wymagania: smartfon lub tablet z zainstalowaną bezpłatną aplikacją Action Track i dostępem do internetu.
Można grać w dowolnym momencie, bez wcześniejszego zgłoszenia. Wystarczy otworzyć grę „Ksenobójcy” w aplikacji Action Track. Miejsce startu to wejście do Parku Staromiejskiego obok Fontanny Krasnali.

20 czerwca Centrum Innowacji Przejście gościło w Centrum Edukacji Ekologicznej "Hydropolis" z grą mobilną „Podwodna przygoda w Hydropolis”. Gra przeprowadzona została jako integralna część wydarzenia „Smart&Young” organizowanego przez Urząd Miejski Wrocławia Biuro Zarządzania Projektami zespół Smart City. Wezięli w niej udział zgłoszeni do udziału w wydarzeniu „Smart&Young” uczniowie szkół ponadpodstawowych: liceów, techników i szkół zawodowych(publicznych i niepublicznych) a także uczniowie podstawówki.

Wrocław zamieszkują Dziwoludy. Najczęściej, z małymi wyjątkami, są niegroźne. Coś się jednak stało. Zniknął ich przywódca, a same Dziwoludy wymykają się spod kontroli i zaczynają utrudniać życie mieszkańcom. Jan Miciński, który do tej pory pilnował ich, by się nie rozbrykały, jest zajęty sprawami osobistymi i na gwałt szuka pomocnika, który uspokoi Dziwoludy i odnajdzie ich Bossa.

Wszystkich miłośników urban fantasy zapraszamy do udziału w mobilnej grze miejskiej, opartej na powieści Krzysztofa Piskorskiego „Poczet dziwów miejskich”. Organizatorami gry są Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu we współpracy z miastem Wrocław. Premierowa rozgrywka odbyła się 17 czerwca 2018 roku, w ramach święta Wrocławia. Gra skierowana jest do osób dorosłych. Punkt startu: pod Mediateką (plac Teatralny 5). Zagrać można na smartfonie lub tablecie z systemem Android lub IOS, zainstalowaną aplikacją Action Track, włączoną lokalizacją i dostępem do Internetu.

Galeria „Gry miejskie”