20 czerwca Centrum Innowacji Przejście gościło w Centrum Edukacji Ekologicznej "Hydropolis" z grą mobilną „Podwodna przygoda w Hydropolis”. Gra przeprowadzona została jako integralna część wydarzenia „Smart&Young” organizowanego przez Urząd Miejski Wrocławia Biuro Zarządzania Projektami zespół Smart City. Wezięli w niej udział zgłoszeni do udziału w wydarzeniu „Smart&Young” uczniowie szkół ponadpodstawowych: liceów, techników i szkół zawodowych(publicznych i niepublicznych) a także uczniowie podstawówki.

Uczestnicy gry wcielili się w rolę Alfreda, który na pokładzie podwodnego statku badawczego kontynuuje dzieło legendarnego kapitana Nemo. Ich zadaniem było doprowadzenie do całkowitego wynurzenia podwodnej jednostki, która uległa awarii w głębinach oceanu. Aby uratować załogę statku, musieli odpowiedzieć na 20 pytań ukrytych w przestrzeni Hydropolis pod kodami QR. Każda poprawna odpowiedź przybliżała statek do powierzchni...
W grze zarejestrowały się 53 drużyny, najczęściej w 3-osobowym składzie. Kilka osób zdecydowało się na samodzielną rozgrywkę. W grze wzięło udział ok. 150 uczniów wrocławskich szkół. Dwie drużyny uzyskały maksymalną ilość punktów. 16 drużyn zostało nagrodzonych nagrodami głównymi i upominkami. Nagrodami były m.in. książki (Sapkowski, Tolkien, Roth …) oraz czytnikami e-booków Kindle.

Autorka gry: Nina Jasianek
Grafika: Marta Gieruń
Koordynacja/współpraca z Smart City: Aneta Siwka

 

kwadrat hydropolis

   

 

Galeria „Gry miejskie”

Początek strony