Głównym celem działań w ramach projektu „Na dobry początek” jest promowanie czytelnictwa od najmłodszych lat. Jest to projekt pilotażowy, który Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu rozpoczęła w 2010 r. Projekt adresowany jest  do rodziców i dzieci w wieku od 0 do 5 lat, a także do rodziców spodziewających się potomstwa. Od roku 2019 pakiety „Na dobry początek” (pierwsza karta czytelnicza, broszura z propozycjami literatury dla najmłodszej grupy wiekowej oraz wskazówkami, w jaki sposób na bazie książek organizować wspólne zabawy z dzieckiem, a także książka Erica Carle „Bardzo głodna gąsienica”) są częścią „Wyprawki Wrocławskiej”. Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego we współpracy z Urzędem Stanu Cywilnego, Wrocławskim Zakładem Aktywności Zawodowej, Miejską Biblioteką Publiczną i Urbancard Premium przygotowało pakiet powitalny, który otrzymają rodzice lub opiekunowie prawni dzieci wrocławskich urodzonych od 1 stycznia 2019 roku.

Osoby zainteresowane treścią broszury „Na dobry początek” zapraszamy do jej bezpłatnego pobrania:
Pobierz plik „Na dobry początek” (5,7 MB)

Regulamin MBP we Wrocławiu