Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu zaprasza do udziału w mobilnych grach miejskich! Możecie zagrać w gry „Dziwoludy”, „Tajemnica biblioteki” oraz „Mock: przeszłość powraca”.

„Zielony Kapturek”

Kochasz przyrodę? Masz umysł detektywa? Pomóż zwierzętom znaleźć największego śmieciarza w lesie i zdobądź tytuł Strażnika Lasu! Zapraszamy do udziału w nowej mobilnej grze miejskiej – przede wszystkim dzieci w wieku od 5 do 10 lat, wraz z opiekunami. Premiera gdy odbędzie się 23 czerwca w godz. 12.00-15.00 w Parku Południowym. Wstęp wolny!

Gracz musi posiadać smartfon lub tablet z dostępem do internetu oraz zainstalowaną aplikację ActionTrack (do pobrania na systemy Android oraz IOS). Regulamin gry oraz formularz zgody rodzica znajdują się w załącznikach na dole strony.

Premiera: 23 czerwca 2018 r., godz. 12.00-15.00.

Miejsce zbiórki: Plac przed pomnikiem Fryderyka Chopina, Park Południowy.

Dołącz do wydarzenia na FB!

Tapeta FB

Gra organizowana jest przez Miejską Bibliotekę Publiczną we Wrocławiu we współpracy z miastem Wrocław, przy partnerstwie Ekosystem Sp. z o.o.

Gra „Zielony Kapturek” realizowana jest w ramach Święta Wrocławia 2018.

Dzik postać gotowa

„Dziwoludy”

Wrocław zamieszkują Dziwoludy. Najczęściej, z małymi wyjątkami, są niegroźne. Coś się jednak stało. Zniknął ich przywódca, a same Dziwoludy wymykają się spod kontroli i zaczynają utrudniać życie mieszkańcom. Jan Miciński, który do tej pory pilnował ich, by się nie rozbrykały, jest zajęty sprawami osobistymi i na gwałt szuka pomocnika, który uspokoi Dziwoludy i odnajdzie ich Bossa.

Wszystkich miłośników urban fantasy zapraszamy do udziału w mobilnej grze miejskiej, opartej na powieści Krzysztofa Piskorskiego „Poczet dziwów miejskich”. Organizatorami gry są Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu we współpracy z miastem Wrocław. Premierowa rozgrywka odbyła się 17 czerwca 2018 roku, w ramach święta Wrocławia. Gra skierowana jest do osób dorosłych. Punkt startu: pod Mediateką (plac Teatralny 5). Zagrać można na smartfonie lub tablecie z systemem Android lub IOS, zainstalowaną aplikacją Action Track, włączoną lokalizacją i dostępem do Internetu.

Dziwoludy plakat

„Tajemnica biblioteki”

W Biurze Detektywistycznym Lassego i Mai jest coraz więcej spraw i zagadek do rozwiązania. Co by tu zrobić? Komisarz zleca Mai i Lassemu nowe zadanie, ale oni nie mogą się go podjąć, ponieważ jadą na wycieczkę. Pomóż detektywom rozwiązać zagadkę i odzyskaj zaginioną książkę.

Zapraszamy młodych detektywów do udziału w grze mobilnej „Tajemnica biblioteki”, inspirowanej serią Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai Martina Widmarka i Heleny Willis. Organizatorem gry jest Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu we współpracy z Wydawnictwem Zakamarki Spółka z o.o.

Gra przeznaczona jest dla dzieci, zagrać można na smartfonie lub tablecie z systemem Android lub IOS, zainstalowaną aplikacją Action Track i dostępem do internetu.

Tajemnica biblioteki

„Mock: przeszłość powraca”

Na jednym ze strychów wrocławskich domów odnaleziono list adresowany do Eberharda Mocka dotyczący zniknięcia Grety Langer, kuzynki Marietty von der Malten zamordowanej w 1933 roku. Wejdź w świat przedwojennego Wrocławia, odkryj tajemnice i nie daj się zwieść błędnym tropom…

Zapraszamy miłośników kryminałów Marka Krajewskiego, osoby, które pasjami rozwiązują zagadki i tajemnice, oraz wszystkich, którzy lubią aktywnie spędzać czas, poznawać nowe miejsca i chcą dobrze się bawić, do udziału w mobilnej grze miejskiej „MOCK: przeszłość powraca”. Organizatorami gry są Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu i wydawnictwo ZNAK, we współpracy z miastem Wrocław.

Gra miejska dla dorosłych, punkt startu: Przejście Świdnickie. Zagrać można na smartfonie lub tablecie z systemem Android lub IOS, zainstalowaną aplikacją Action Track, włączoną lokalizacją i dostępem do internetu. Przejście trasy zajmuje ok. 2 godzin, może się więc przydać power bank. Warto także zadbać o wygodne buty, nakrycie głowy i wodę.

Mock przeszłość powraca

„Mock: the past returns” – a city game

A letter addressed to Eberhard Mock was found in the attic of a building in Wrocław. The letter referred to the missing woman Greta Langer, the cousin of Marietta von der Malten who was murdered in 1933. Step into the world of pre-war Wrocław and conduct your own investigation.

We invite you to participate in the city game that’s based on Marek Krajewski’s series of novels about detective Eberhard Mock. The game is organized by the Wrocław Public Library in partnership with the ‘Znak’ publishing house and the city of Wrocław.

Start: Świdnicka underpass. Take with you: A smartphone/tablet with an ActionTrack app (available at Google Play and AppStore), mobile internet connection and geolocation turned on. Remember to charge your batteries. You might also need a Power Bank. The game will last for about 2 hours, so make sure to wear comfortable shoes and have sufficient amount of water.

Mock the past returns