Rowerowy projekt MBP we Wrocławiu ma na celu połączenie pasji czytelniczej z zamiłowaniem do rowerów. Chcemy zachęcić rowerzystów do korzystania z naszej sieci bibliotek, a czytelników do poruszania się po mieście rowerem. Przy wielu filiach zostały już zainstalowane stojaki rowerowe i wciąż staramy się o kolejne.

W zbiorach biblioteki jest wiele książek napisanych przez rowerowych podróżników, prezentujących swoje pasjonujące wyprawy. W rowerowym tygodniu zapraszamy ich na spotkania do różnych filii. Oprócz tego organizujemy warsztaty dla dzieci i młodzieży, konkursy z atrakcyjnymi nagrodami od naszych partnerów, znakowanie rowerów w bibliotekach oraz rozdajemy odblaskowe opaski z logo projektu – bezpieczeństwo i dobra widoczność rowerzysty są najważniejsze!

Wsiadajcie na swoje rowery i przyjeżdżajcie – do biblioteki! Kolejna edycja rowerowego projektu odbędzie się wiosną 2017 r.! Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

Plan wydarzeń piątej edycji projektu „Rowerem do biblioteki”, która odbyła się w dniach 18-23 kwietnia 2016 r.

18-23 kwietnia

• Każdy rowerzysta otrzyma w bibliotece odblaskową opaskę z logo projektu (do wyczerpania zapasów)
  • Promowanie literatury dotyczącej rowerów dostępnej w zbiorach MBP we Wrocławiu (zobacz załącznik na dole strony)
  • Znakowanie rowerów w różnych bibliotekach (terminy poniżej) – koniecznie zapoznaj się z warunkami udziału w znakowaniu rowerów: rower musi być czysty, sprawny, posiadać oświetlenie przednie i tylne, hamulec i dzwonek; na znakowanie zabierz ze sobą dowód osobisty, osoby niepełnoletnie muszą przyjść z rodzicem/opiekunem prawnym, w przypadku rowerów z rynku pierwotnego zabierz dowód zakupu
  • Konkursy: na naszej stronie internetowej oraz na profilu FB biblioteki zostaną ogłoszone rowerowe konkursy z atrakcyjnymi nagrodami od Kina Nowe Horyzonty, Multikina, Wrocławskiego Teatru Lalek oraz Impartu
  • 15% rabatu na książki w księgarni językowej Columbus
  • 10% rabatu na kawę w kawiarni Cocofli na hasło „Rowerem do biblioteki”, a 20% rabatu dla osób, które przyjadą rowerem i podadzą hasło „Rowerem do biblioteki”
  • 10% rabatu na zakupy w Księgarni Podróżnika, po podaniu hasła „Rowerem do biblioteki”
  • Na hasło „Rowerem do biblioteki” tańsze bilety na retransmisje sztuk Williama Szekspira „Jak wam się podoba” (18 kwietnia, godz. 19.00) oraz „Hamlet” (21 kwietnia, godz. 19.00) w Multikinie Arkady Wrocławskie (więcej informacji na temat spektakli w załączniku na dole strony)

20 kwietnia (środa)

• Godz. 9.15-10.00 – Rowerowe spotkanie dla przedszkolaków (dzieci do lat 6) w Filii nr 46 przy ul. Tarnogórskiej 1
  • Godz. 16.00-18.00 – Znakowanie rowerów przez policję w Filii nr 31 przy ul. Strachocińskiej 88a

21 kwietnia (czwartek)

• Godz. 13.30 – PIMP MY BIKE: Podrasuj swój rower! – Przyjdź ze swoim rowerem na warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży w Filii nr 7 przy ul. Suwalskiej 5.

• Godz. 18.00 – Spotkanie z Arturem Zygmuntowiczem, autorem książki „Ziemia o ludzkiej twarzy – pośród romantyków i pozytywistów”, będącej zapisem rowerowej podróży autora z 2015 r. wzdłuż wschodniej granicy Polski (spotkanie w Filii nr 57 przy ul. Szewskiej 78)

Artur Zygmuntowicz jest absolwentem dziennikarstwa Akademii Humanistycznej w Pułtusku oraz laureatem kilku konkursów z kategorii „reportaż”. Znalazł się w finale konkursu PODRÓŻNIK ROKU 2000, organizowanego przez RADIO ZET i MAGAZYN PODRÓŻE. Jego reportaż z Puszczy Knyszyńskiej oceniali: Tomasz Tomaszewski, Beata Pawlikowska, Elżbieta Dzikowska i Ryszard Kapuściński.

22 kwietnia (piątek)

• Godz. 12.00 – Spotkanie z Piotrem Strzeżyszem, podróżnikiem rowerowym, autorem książek „Campa w sakwach, czyli rowerem na Dach Świata”, „Makaron w sakwach, czyli rowerem przez Andy i Kordyliery”, „Powidoki” oraz „Sen powrotu” (spotkanie w Filii nr 22 przy ul. Chociebuskiej 8-10)

• Godz. 10.00-13.00 – Znakowanie rowerów przez policję w Filii nr 4 przy ul. Wieczystej 105
  • Godz. 15.00-17.30 – Znakowanie rowerów przez policję w Filii nr 6 przy ul. Lwowskiej 21

23 kwietnia (sobota)

• Godz. 10.00-15.00 – Odbiór nagród w rowerowych konkursach (odbiór nagród możliwy tylko w tym dniu, w Filii nr 1 przy ul. Sztabowej 98)

• Godz. 10.00-14.00 – Rodzinny Klub Konstruktora zaprasza dzieci wraz z opiekunami do wspólnej zabawy pod hasłem „Rower i... rower w telefonie” (MultiCentrum przy ul. Powstańców Śląskich 210; szczegóły wydarzenia w kalendarzu)

• Godz. 11.00-12.30 – „Tygrysek musi mieć rower” – warsztaty dla dzieci od lat 3, wraz z opiekunami (Filia nr 1 przy ul. Sztabowej 98; szczegóły wydarzenia w kalendarzu)

• Godz. 11.00-14.00 – Znakowanie rowerów przez policję w Filii nr 18 przy ul. Grabiszyńskiej 236a

• Godz. 11.00-14.00 – Znakowanie rowerów przez policję w Filii nr 7 przy ul. Suwalskiej 5

• Godz. 12.00-12.30 – Bajkowe soboty w Filii nr 6 przy ul. Lwowskiej 21 – Zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym (dzieci do 6 lat z opiekunami) na głośne czytanie książki „Tygrysek musi mieć rower”

Tłumacz zawartość witryny

Aktualnie gościmy

Odwiedza nas 117 gości oraz 0 użytkowników.

Katalog komputerowy

Katalog komputerowy (Aleph) MBP jest dostępny codziennie od godziny 4.00 do 24.00. W godzinach 0.00-4.00 katalog jest nieczynny z powodu archiwizacji.