MEDIATEKA

FILIA nr 58 MBP we Wrocławiu
Plac Teatralny 5
50-051 Wrocław
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Zadzwoń do nas:
713471268
713471282

  

ZAPRASZAMY

poniedziałek 10–19
wtorek 10–19
środa 12–16
czwartek 10–19
piątek 10–19
sobota 10–15

Trezor – wrzutnia całodobowa


Życzymy wszystkim naszym Czytelnikom zdrowych, ciepłych, spokojnych i pogodnych Świąt oraz miłych chwil spędzonych przy dobrej lekturze, ciekawym filmie i nastrojowej muzyce.

Informujemy, że w piątek 19 kwietnia Mediateka będzie czynna w godz. 10.00–15.00, natomiast w sobotę 20 kwietnia będzie nieczynna. Zwroty można oddawać do trezora — wrzutni całodobowej od strony ul. Widok.

3 kwietnia 2019 r. w Mediatece spotkali się młodzi brokerzy informacji, którzy wzięli udział w finale jedenastej edycji konkursu Szkolny Broker Informacji. Wygrała drużyna z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 3. Tydzień wcześniej odbył się finał drugiej edycji konkursu Broker Informacji Junior dla uczniów klas szóstych. Najlepsza okazała się drużyna ze Szkoły Podstawowej Sióstr Salezjanek. Patronat honorowy nad konkursami objął Uniwersytet Wrocławski – Instytut Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa.

W październiku tamtego roku wystartował projekt „Wrocławski Wolontariusz IT”. Akcja kierowana jest do każdego, kto potrzebuje pomocy w obsłudze komputera i internetu. Wolontariuszka IT Maria będzie dyżurować w Mediatece w każdy piątek od godziny 15:00 do godziny 16:00.

19 kwietnia (piątek) dyżur Wrocławskiego Wolontariusza IT w Mediatece jest odwołany.

W ramach festiwalu Równoleżnik Zero od 1 do 22 kwietnia w Mediatece będzie można oglądać wystawę fotografii „Dolina Zanskaru – ostatnie Shangri-La” autorstwa Jacka Pawlickiego.

Miło nam poinformować, że najlepszym prelegentem Równoleżnika Zero 2019 został Piotr Wnuk, który opowiadał o włóczędze po Indochinach. Zwycięzca otrzymał plecak z wytrzymałego materiału pochodzącego z recyklingu oraz aksamitnej sztucznej skóry, ufundowany przez firmę Jack Wolfskin, torbę smakołyków od Szopi.pl i upominek od Miasta Wrocław.
Gratulujemy!

VIII Festiwal Podróżniczy im. Olgierda Budrewicza Równoleżnik Zero już za nami. Dzięki Państwu w dniach 04-06.04.2019 trzy filie Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu stały się miejscem spotkań podróżników. Jest nam niezmiernie miło, że tak licznie przybyliście na Równoleżnik Zero, doceniając nasze starania i zaangażowanie. Mamy nadzieję, że całe pokłady pozytywnych emocji, niespotykanych doznań oraz niezapomnianych momentów, które zawdzięczamy naszym prelegentom zostaną w Państwa pamięci.

 Zapraszamy grupy zorganizowane na zajęcia w ramach oferty edukacyjnej Mediateki. Obowiązują zapisy! Szczegóły oferty na stronie.

Newsletter MBP

captcha 
Regulamin
Bądź na bieżąco: nowości na półkach MBP, organizowane imprezy, spotkania autorskie, warsztaty i konkursy.

About Mediateka in English

Początek strony