Menu

MEDIATEKA

FILIA nr 58 MBP we Wrocławiu
Plac Teatralny 5
50-051 Wrocław
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Zadzwoń do nas:
713471268
713471282

   

ZAPRASZAMY

Od 1 września 2016 r.:
poniedziałek 10–19
wtorek 10–19
środa 12–16
czwartek 10–19
piątek 10–19
sobota 10–15

Trezor (wrzutnia całodobowa) znajduje się od strony ul. Widok.

W najbliższą sobotę, 22 października, małych i dużych miłośników gier planszowych zapraszamy do Mediateki na wspólne granie! Będzie to kolejne spotkanie w ramach akcji „Niewidzialna biblioteka” promującej gry planszowe we wrocławskich bibliotekach organizowane przez Stowarzyszenie Klub Koloseum. Podczas spotkania będziecie mieli okazję zagrać w planszówki, które wcześniej mieliście już okazję wypożyczać w Mediatece oraz w takie, których jeszcze nie znacie. Przyjdźcie, zagrajcie! Wydarzenie na FB

Czytaj więcej...

Chłodne, deszczowe dni to najlepszy czas na planszówki. W Mediatece czekają na Was dwie nowości.

Czytaj więcej...

„Wrocław na językach świata” czyli bezpłatna nauka języka polskiego dla cudzoziemców. Być na językach to nic innego, jak być tematem rozmów wielu ludzi. Ludzi, którzy spotykają się w parach lub w grupach i rozmawiają o codziennym życiu, o tym co ich różni, co łączy, o swoich poglądach i zainteresowaniach. Właśnie takie rozmowy są sercem kampanii „Wrocław na językach świata”. Obcokrajowców (którzy przyjechali do Wrocławia, by szukać tu szczęścia, pracy czy przyjaciół) oraz wolontariuszy (którzy chcą przybliżać innym kulturę polską) łączy Miasto – Wrocław. Integracja społeczna mieszkańców Wrocławia i cudzoziemców, zależy od tego, czy znają wspólny język. Wrocławski projekt bezpłatnej nauki języka polskiego dla cudzoziemców cieszy się dużym zainteresowaniem. Od 19 września w 7 filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej odbywają się spotkania językowe dla obcokrajowców.

Czytaj więcej...

Zapraszamy na spotkanie z Marcinem Kydryńskim, radiowcem, podróżnikiem, fotografem, pisarzem. Nasz gość opowie m.in. o swojej najnowszej książce pt. „Biel. Notatki z Afryki”. Zapraszamy do Mediateki 26 października (w środę) o godz. 17.00. Wstęp wolny! 
„Biel. Notatki z Afryki” to zapis licznych podróży do Afryki Marcina Kydryńskiego. Książka uzupełniona o wyjątkowe zdjęcia, pokazuje kontynent dziki i nieustannie zmieniający się na naszych oczach. „To świat nieuchronnie widziany z zewnątrz. Z dystansu. Opowieść „obcego”, naznaczonego bielą, jak nieuleczalną chorobą”, jak pisze sam autor. Bardzo osobisty zapis szczególnych wydarzeń i obserwacji z perspektywy Europejczyka w ciągu ostatnich 25 lat.

Czytaj więcej...

Rozpoczynamy kolejny semestr Language Cafe. Konwersacje językowe poprowadzą lektorzy, których już dobrze znacie — plan zajęć.
Legimi wprowadziło nową ofertę! Lekturę ebooka można w każdej chwili przerwać, by dalszy ciąg odsłuchać w formie audiobooka – i odwrotnie. W ofercie jest ponad 500 tytułów w formie audiobooków z lektorem oraz ponad 5000 ebooków czytanych przez lektora wirtualnego (syntezator mowy). Zapraszamy do bibliotek po bezpłatne kody dostępu do Legimi! 

Czytaj więcej...

Masz dosyć czekania na zamówioną książkę? Czytając e-booka nie czujesz zapachu farby drukarskiej? Chcesz sprawdzić najbardziej poszukiwane tytuły? Stworzyliśmy miejsce, gdzie możesz zajrzeć do nowości! Przyjdź do Mediateki, wybierz książkę, czytaj na miejscu. Zawsze możesz wrócić do fragmentu, w którym skończyłeś. Dla ułatwienia mamy specjalne zakładki, na których możesz zapisać swoje notatki. Zwolnij tempo, odpocznij…Wyjdź z kolejki! 

 

Tłumacz zawartość witryny

 

Aktualnie gościmy

Odwiedza nas 229 gości oraz 0 użytkowników.

Katalog komputerowy

Katalog komputerowy (Aleph) MBP jest dostępny codziennie od godziny 4.00 do 24.00. W godzinach 0.00-4.00 katalog jest nieczynny z powodu archiwizacji.
Początek strony