Menu

MEDIATEKA

FILIA nr 58 MBP we Wrocławiu
Plac Teatralny 5
50-051 Wrocław
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Zadzwoń do nas:
713471268
713471282

   

ZAPRASZAMY

Od 1 lipca do 31 sierpnia 2016 r.:
poniedziałek 12–18
wtorek 10–16
środa 12–16
czwartek 12–18
piątek 10–16
sobota nieczynne

Trezor (wrzutnia całodobowa) znajduje się od strony ul. Widok.
W czerwcu Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu w ramach obchodów święta Wrocławia realizowała grę miejską „Projekt Breslau”, opracowaną na podstawie fabuły książki Magdaleny Zarębskiej „Projekt Breslau”. W grze wzięli udział uczniowie wrocławskich szkół gimnazjalnych, którzy podczas zabawy w przestrzeni miejskiej, wzorem bohaterów książki, mieli okazję przenieść się w czasie i zmierzyć z ciekawymi zadaniami dotyczącymi historii takich miejsc, jak Gmach Gimnazjum nr 13, Dworzec Główny, Synagoga Pod Białym Bocianem, Hala Stulecia, Teatr Współczesny, pomnik Bolesława Chrobrego przy ul. Świdnickiej, budynek Mediateki przy pl. Teatralnym 5.

Czytaj więcej...

Czytelniku! Jeśli wypożyczasz płyty CD, DVD... Chciałbyś, aby poszukiwanie muzyki w Mediatece było łatwiejsze? Masz pomysł jak to zrobić? Wypełnij naszą krótką ankietę!

Czytaj więcej...

Od 1 lipca do 31 sierpnia 2016 r. obowiązywać będą wakacyjne godziny otwarcia Mediateki. Zwroty można oddawać do trezora (wrzutni całodobowej od strony ul. Widok).
  • pon. 12.00-18.00
  • wt. 10.00-16.00
  • śr. 12.00-16.00
  • czw. 12.00-18.00
  • pt. 10.00-16.00 
  • sob. nieczynne
Od 25 do 29 lipca wszystkie filie skomputeryzowane będą nieczynne z powodu modernizacji sieci komputerowej (za książki nieoddane w tym terminie nie będą naliczane kary). Nieczynny będzie również internetowy katalog biblioteczny. Zwroty można oddawać do trezora (wrzutni całodobowej od strony ul. Widok).
Szósta edycja Miesiąca Spotkań Autorskich już w lipcu! W tym roku festiwal będzie odbywał się od 2 lipca do 1 sierpnia, a gościem honorowym będzie Hiszpania. Zaproszeni autorzy: Łukasz Orbitowski, Karol Maliszewski, Joanna Bator, Sylwia Chutnik, Olga Tokarczuk, Jacek Hugo-Bader, Jacek Dehnel oraz Lidia Ostałowska. Wśród pisarzy hiszpańskich znajdą się m.in. Rosa Montero („Córka Kanibala”, „Łzy w deszczu”, „Stąd do Tartaru”) oraz Javier Cercas („Anatomia chwili”, „Prędkość światła”, „Żołnierze spod Salaminy”). Zapraszamy na konferencję prasową MSA - 29 czerwca, godz. 12.00 w Mediatece. Zachęcamy do śledzenia profilu MSA na Facebooku, gdzie są zamieszczane aktualności na temat festiwalu oraz tegorocznych gości.

Czytaj więcej...

10 i 11 czerwca już po raz 19 odbyła się Żywa Biblioteka Wrocław. Jest to największa i jedna z najdłużej organizowanych w Polsce. ŻB odwiedziło 217 osób! Naszymi bestsellerami byli: Trzeźwiejący Alkoholik (23 rozmowy), Freeganin (23 rozmowy) i Muzułmanka (22 rozmowy). Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć. Stowarzyszenie Diversja zaprasza na kolejne spotkanie z Żywymi Książkami już 2 lipca – Żywa Biblioteka w ramach Brave Festival 2016 w Imparcie. 

Projekt powstał dzięki współpracy Filii nr 23 Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu, Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii nr 2, Dziennego Domu Pomocy „Na Ciepłej” i Klubu Seniora „Integracja”. Idea projektu zasadzała się na rekonstrukcji fotograficznej wybranych dzieł malarstwa światowego. Celem była integracja i uaktywnienie różnych grup społecznych. Młodzież i dorośli pracowali wspólnie ponad 4 miesiące, a efekt finalny w postaci wielkoformatowych zdjęć, możecie podziwiać w Mediatece . A oto mała próbka tego co znajdziecie na wystawie.

Pobierz kod z biblioteki i skorzystaj z bezpłatnego dostępu do książek na platformie IBUK Libra. Interfejs dostępny jest w czterech wersjach: w języku polskim, angielskim, ukraińskim i rosyjskim. Aby zmienić język, należy kliknąć w ikonkę kuli ziemskiej w prawym górnym rogu i wybrać z listy preferowany język. Zapraszamy do Punktu Informacji w Mediatece. 

Czytaj więcej...

Tłumacz zawartość witryny

 

Aktualnie gościmy

Odwiedza nas 110 gości oraz 0 użytkowników.

Katalog komputerowy

Katalog komputerowy (Aleph) MBP jest dostępny codziennie od godziny 4.00 do 24.00. W godzinach 0.00-4.00 katalog jest nieczynny z powodu archiwizacji.
Początek strony