MEDIATEKA

FILIA nr 58 MBP we Wrocławiu
Plac Teatralny 5
50-051 Wrocław
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Zadzwoń do nas:
713471268
713471282

  

ZAPRASZAMY

poniedziałek 10–19
wtorek 10–19
środa 12–16
czwartek 10–19
piątek 10–19
sobota 10–15

Trezor (wrzutnia całodobowa) znajduje się od strony ul. Widok.

Podróżowanie wpływa na to jak odbieramy świat zewnętrzny. Jak widzimy nieznane nam krainy i ich mieszkańców. Zobaczcie Australię oczami artystów. Podczas festiwalu zapraszamy do obejrzenia dwóch wystaw: w Mediatece na poziomie „zero” prezentować będziemy prace Ani Hatłas „ABORYGENI” – wystawa fotograficzna;  na poziomie „minus jeden” prace Gosi Kulik „SIDNEY” – wystawa rysunku.

Festiwalowa sobota, jak co roku jest dniem rodzinnym. Gwarantujemy fascynujące zagadki, tajemnicze instrumenty i dużoooo zabawy! Wstęp wolny na prezentacje. Zapisy na warsztaty pod numerem tel. 713471268 lub 713471282. Zapisy drużyn do gry miejskiej zakończone!

Prezentujemy program wydarzeń Wrocławskiego Festiwalu Podróżniczego Równoleżnik Zero. Dwa dni festiwalowe wypełnione będą prelekcjami. Odbędzie się koncert, przedstawienie teatralne, warsztaty i gra miejska dla dzieci. Na wszystkie prezentacje - wstęp wolny, na warsztaty dla dzieci obowiązywać będą zapisy. W tym roku z Waszym udziałem odkryjemy Australię na nowo!

Wszystkich, którzy lubią podróże i fotografowanie, zapraszamy do wzięcia udziału w festiwalowym konkursie fotograficznym „Tak daleko jak nogi poniosą”.

VI edycja Wrocławskiego Festiwalu Podróżniczego startuje 7 kwietnia 2017 r. Tym razem Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu: Mediateka i Biblioteka Turystyczna (ul. Szewska 78) zapraszają w podróż po 5. kontynencie świata - Australii. W dniach 7-8 kwietnia  przemierzymy Australię samolotem, rowerem, autostopem i na piechotę. Opowieści niezwykłych ludzi, dla których podróżowanie jest jak pisanie własnej historii zabiorą Was w podróż, po kraju kangurów, Emu, zabójczych meduz, psów Dingo i kolorowych papug. Spędzicie 2 dni w krainie, w której przez drogi płyną wodospady, a nieznajomi mówią sobie „dzień dobry”. Gościć będziemy Marka Tomalika i Marka Niedźwieckiego –  znawców najmniejszego kontynentu oraz innych podróżników jedynego kraju na świecie, który obejmuje cały kontynent. Strona festwialu www.rownoleznikzero.pl. Odwiedź Równoleżnik Zero - Wrocławski Festiwal Podróżniczy im. Olgierda Budrewicza na FB.

Zapraszamy do wypełnienia ankiety, która posłuży do zebrania i opracowania materiału do pracy magisterskiej „Wybory czytelnicze w mediatekach w Olsztynie, w Warszawie i we Wrocławiu w latach 2012 - 2016”. Wypełnij ankietę.

 

Początek strony