MEDIATEKA

FILIA nr 58 MBP we Wrocławiu
Plac Teatralny 5
50-051 Wrocław
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Zadzwoń do nas:
713471268
713471282

  

ZAPRASZAMY

poniedziałek 10–19
wtorek 10–19
środa 12–16
czwartek 10–19
piątek 10–19
sobota 10–15

Marzysz o nauce hiszpańskiego? Boisz się mówić w obcym języku? Lekcje pełne gramatyki nie są dla Ciebie? Zagraj w grę Dragones y Rodríguez! Mediateka oraz Alberto, młody nauczyciel pochodzący z Hiszpanii, zapraszają do wzięcia udziału w interaktywnej grze pozwalającej na uczenie się hiszpańskiego bez zapamiętywania gramatycznych formułek. Dla kogo: dla osób, które znają hiszpański na poziomie podstawowym lub dopiero zaczynają swoją przygodę z tym językiem. 

Już teraz zapraszamy na VII edycję Wrocławskiego Festiwalu Podróżniczego im.Olgierda Budrewicza Równoleżnik Zero, który odbędzie się w dniach 5-7 kwietnia 2018. Ponownie wyruszymy w podróż po Afryce, którą rozpoczęliśmy podczas pierwszej edycji Festiwalu. Jeszcze jest tyle do odkrycia! Byłeś, widziałeś, doświadczyłeś – chcesz i potrafisz podzielić się swoimi wrażeniami w atrakcyjny sposób – zgłoś się  jako prelegent.

Nauka poprzez zabawę jest jedną z najefektywniejszych metod uczenia się języków. Zwłaszcza u najmłodszych sprawdza się lepiej niż metody tradycyjne. Z tego powodu serdecznie zapraszamy do Mediateki na bezpłatne zajęcia z języka angielskiego dla dzieci w wieku 7-8 lat. Proponujemy naukę języka na wesoło z wykorzystaniem pomocy dydaktycznych i różnorodnych technik: interaktywno-ruchowych, plastycznych, muzycznych. Terminy: dwa wtorki w miesiącu, godz. 16.45-17.30. Miejsce: Mediateka, poziom -1. Obowiązują zapisy. Liczba miejsc ograniczona.

„Znów w drodze. Z braku skrzydeł ciągle przemieszczam się rowerem” napisał w jednej ze swoich książek Piotr Strzeżysz. 25 stycznia w Mediatece, o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie z podróżnikiem Piotrem Strzeżyszem „Oderwać się od ziemi, czyli rowerem z Patagonii na Alaskę", na którym usłyszymy, że daleki, obcy nieznany świat jest bliższy, niż nam się na co dzień wydaje, że w ludzie w nim są dobrzy, ciepli i gościnni, a dzikie zwierzęta spokojne, ufne i przyjazne. Że można cieszyć się z zimna, deszczu i niewygody, a szczęście i uśmiech odnaleźć w najprostszych, najbardziej banalnych momentach w życiu. I choć niekoniecznie trzeba w tym celu ruszać się z domu na drugi koniec świata, to podróż w niewymuszony sposób bardzo w tym „odkrywaniu” pomaga. Obejrzymy zdjęcia i posłuchamy opowieści o półtorarocznej podróży z Patagonii na Alaskę, a na deser obejrzymy film – kilka barwnych migawek i krótkich monologów z życia współczesnego nomady, który włóczy się po świecie, szukając w nim swojego miejsca.

Zapraszamy do udziału w grze miejskiej na podstawie cyklu powieści Marka Krajewskiego o Eberhardzie Mocku zorganizowanej przez Miejską Bibliotekę Publiczną we Wrocławiu w partnerstwie z Wydawnictwem Znak i Miastem Wrocław. Aby zwiedzić Wrocław z detektywem Mockiem wystarczy zainstalować aplikację ActionTrack:

Google Play
https://play.google.com/store/apps/details?id=fi.taz.actiontrack.client&hl=pl

AppStore
https://itunes.apple.com/pl/app/actiontrack/id666273725?l=pl&mt=8

Kod QR rozpoczynający grę dostępny jest w bookletach znajdujących się w filiach MBP we Wrocławiu. Zobacz film o grze.

 

Newsletter MBP

captcha 
Bądź na bieżąco: nowości na półkach MBP, organizowane imprezy, spotkania autorskie, warsztaty i konkursy.

About Mediateka in English

Początek strony