MEDIATEKA

FILIA nr 58 MBP we Wrocławiu
Plac Teatralny 5
50-051 Wrocław
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Zadzwoń do nas:
713471268
713471282

  

ZAPRASZAMY

poniedziałek 10–19
wtorek 10–19
środa 12–16
czwartek 10–19
piątek 10–19
sobota 10–15

21 marca o godz. 19 zapraszamy na spotkanie z Izą Michalewicz, autorką książki „Zbrodnie prawie doskonałe. Policyjne Archiwum X”. Spotkanie poprowadzi Ewa Gil-Kołakowska.

Iza Michalewicz – uznana reporterka, laureatka nagrody Grand Press i finalistka Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego. Autorka zbioru reportaży Życie to za mało. Notatki o stracie i poszukiwaniu nadziei oraz książki Rozpoznani o rozpoznanych na kadrach powstańczej kroniki filmowej uczestnikach powstania warszawskiego. Współautorka bestsellerowej biografii Villas. Nic przecież nie mam do ukrycia.

22 marca o godzinie 16:30 w Mediatece będzie miało miejsce „Humans of Wroclaw” - jedno z wydarzeń International Days 2018. Wydarzenie będzie okazją do spotkania studentów Uniwersytetu (a także wszystkich chętnych wrocławian) z obcokrajowcami, którzy żyją i aktywnie działają we Wrocławiu. Głównym celem przedsięwzięcia jest uwrażliwienie na ich obecność.

Równoleżnik Zero to nie tylko prezentacje i wydarzenia towarzyszące dla dorosłych. Jak co roku pamiętamy o najmłodszych. Także w programie VII edycji festiwalu znajdzie się wiele atrakcji dla dzieci i ich opiekunów. Dzień rodzinny, którym jak zwykle na festiwalu jest sobota, będzie wypełniony grami, warsztatami i zabawami familijnymi. Pod hasłem „kierunek Afryka” będzie można potropić afrykańskie zwierzęta z Ozobotem, zaprojektować afrykańską maskę, czy wziąć udział w dźwiękowym safari.

Zapraszamy do wzięcia udziału w festiwalowym konkursie plastycznym „Sen o Afryce” Jeśli lubicie rysować, malować, rzeźbić, wyklejać ten konkurs jest właśnie dla Was! Stwórzcie rodzinny tandem i do 20.03.2018 dostarczcie do Mediateki kartę zgłoszeniową i jedną pracę, wykonaną dowolną techniką, która będzie się łączyła z tematem „Sen o Afryce”. Prace mogą opowiadać o Afryce w różny sposób: ich bohaterami mogą być ludzie, miejsca, obyczaje, kultura, przyroda... Dla zwycięzców przewidziane zostały nagrody: 5 voucherów rodzinnych do Zoo Wrocław. Wybrane prace zaprezentujemy w Komnacie Kapitana Nemo we wrocławskim Afrykarium. Popuśćcie wodze fantazji i pokażcie na co Was stać! Zapraszamy do udziału w konkursie i czekamy na Wasze prace!

Od czwartku 5 kwietnia do soboty 7 kwietnia odbędzie się kolejna edycja Festiwalu Podróżniczego im. Olgierda Budrewicza Równoleżnik Zero. W trakcie siódmych już spotkań z podróżnikami kontynentem przewodnim będzie Afryka. Wśród celów podróży znajdą się m. in. Maroko, Egipt, Rwanda, Uganda, Etiopia i Durban przemierzone pieszo, rowerem a nawet Polonezem... Gośćmi specjalnymi będą w tym roku podróżujący po Afryce swoją drogą Tomasz Michniewicz i Robert Gondek, który opowie o zdobywaniu najwyższych afrykańskich szczytów.

Przygotowujemy mobilną grę miejską na motywach „Gry Endera”.Tworzysz grafikę? Dołącz do naszego zespołu jako jeden z autorów gry. Nasza pierwsza gra miejska, „Mock. Przeszłość powraca”, przyciągnęła kilkuset uczestników w dniu premiery.

• Zależy nam na twórczym podejściu.
• Zdobędziesz doświadczenie w pracy z aplikacją do tworzenia gier miejskich na urządzenia mobilne.
• Zaistniejesz jako jeden z czworga współautorów.
• Gwarantujemy umowę wolontariacką i zaświadczenie o współpracy.

Więcej informacji: spytaj bibliotekarza lub napisz do Martyny Gontarz – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Nauka poprzez zabawę jest jedną z najefektywniejszych metod uczenia się języków. Zwłaszcza u najmłodszych sprawdza się lepiej niż metody tradycyjne. Z tego powodu serdecznie zapraszamy do Mediateki na bezpłatne zajęcia z języka angielskiego dla dzieci w wieku 7-8 lat. Proponujemy naukę języka na wesoło z wykorzystaniem pomocy dydaktycznych i różnorodnych technik: interaktywno-ruchowych, plastycznych, muzycznych. Terminy: dwa wtorki w miesiącu, godz. 16.45-17.30. Miejsce: Mediateka, poziom -1. Obowiązują zapisy. Liczba miejsc ograniczona.

Zapraszamy do udziału w grze miejskiej na podstawie cyklu powieści Marka Krajewskiego o Eberhardzie Mocku zorganizowanej przez Miejską Bibliotekę Publiczną we Wrocławiu w partnerstwie z Wydawnictwem Znak i Miastem Wrocław. Aby zwiedzić Wrocław z detektywem Mockiem wystarczy zainstalować aplikację ActionTrack:

Google Play
https://play.google.com/store/apps/details?id=fi.taz.actiontrack.client&hl=pl

AppStore
https://itunes.apple.com/pl/app/actiontrack/id666273725?l=pl&mt=8

Kod QR rozpoczynający grę dostępny jest w bookletach znajdujących się w filiach MBP we Wrocławiu. Zobacz film o grze.

 

Newsletter MBP

captcha 
Bądź na bieżąco: nowości na półkach MBP, organizowane imprezy, spotkania autorskie, warsztaty i konkursy.

About Mediateka in English

Początek strony