Menu

MEDIATEKA

FILIA nr 58 MBP we Wrocławiu
Plac Teatralny 5
50-051 Wrocław
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Zadzwoń do nas:
713471268
713471282

   

ZAPRASZAMY

Od 1 września 2016 r.:
poniedziałek 10–19
wtorek 10–19
środa 12–16
czwartek 10–19
piątek 10–19
sobota 10–15

Trezor (wrzutnia całodobowa) znajduje się od strony ul. Widok.

Portal kulturaonline.pl tworzy ranking „Biblioteka z duszą”: na bibliotekę najciekawszą, że świetną atmosferą i „wnętrzem”; z bogatą propozycją wydarzeń; intrygującą architekturą, ale przede wszystkim taką do której chce się wracać. Jeśli uważacie, że Mediateka jest takim miejscem, oddajcie na nas swój głos. Głosujemy raz dziennie do 2 października! 

Polecamy nowości w Mediatece, a szczególnie najnowszą książkę Marka Krajewskiego „Mock”. Jeszcze cieplutka, do wypożyczenia! Do księgozbioru trafiły komiksy, literatura dziecięca oraz literatura w języku angielskim.
czyli... bezpłatna nauka języka polskiego dla cudzoziemców. Być na językach to nic innego, jak być tematem rozmów wielu ludzi. Ludzi, którzy spotykają się w parach lub w grupach i rozmawiają o codziennym życiu, o tym co ich różni, co łączy, o swoich poglądach i zainteresowaniach. Właśnie takie rozmowy są sercem kampanii „Wrocław na językach świata”. Obcokrajowców (którzy przyjechali do Wrocławia, by szukać tu szczęścia, pracy czy przyjaciół) oraz wolontariuszy (którzy chcą przybliżać innym kulturę polską) łączy Miasto – Wrocław. Integracja społeczna mieszkańców Wrocławia i cudzoziemców, zależy od tego, czy znają wspólny język. Od 19 września ruszają w MBP oraz u innych partnerów projektu spotkania językowe tandemów i grup. Zgłoszenia na http://www.wnjs.pl/.

Czytaj więcej...

Instytut Konfucjusza w Uniwersytecie Wrocławskim, Stowarzyszenie Polsko-Chińskie Na Rzecz Kultury i Sztuki oraz Mediateka zapraszają na Dzień Instytutu Konfucjusza  i Kultury Chińskiej. W sobotę 24 września od godz. 11.00 w Mediatece odbędą się warsztaty z kaligrafii, tworzenia lampionów, malarstwa chińskiego i wiele wiele innych (zapisy na warsztaty pod nr tel. 695 731 128) oraz wykłady. Natomiast od godz. 11.30 zapraszamy również do Parku Staromiejskiego gdzie na scenie letniej odbędą się pokazy sztuk walki, pokazy tańca oraz gra miejska „Adoptuj Pandę”. Serdecznie zapraszamy! 

Czytaj więcej...

Europejski Dzień Języków (EDJ) został ustanowiony z inicjatywy Rady Europy w 2001 roku w celu promowania różnorodności językowej naszego kontynentu. Wrocław, już po raz szósty w tym roku, będzie celebrować to europejskie święto w dniach od 26 do 30 września. Zapraszamy 29 września w godz. od 17.00 do 19.00 do Mediateki, do Kawiarenki Językowej, gdzie w przyjaznej i wesołej atmosferze, spędzicie chwile z 7 językami: angielskim, niemieckim, francuskim, bułgarskim, węgierskim, czeskim oraz rosyjskim! Native speakerzy i lektorzy wciągną Was w ciekawe dyskusje lub zapoznają z językiem obcym, którego jeszcze nie znacie! Więcej informacji na stronie: http://edj.wroclaw.pl/

Czytaj więcej...

Zachęcamy do udziału we Wrocławskim Kongresie Kultury, który odbędzie się 2 października 2016 r. Szczegółowe informacje i rejestracja uczestników na stronie: www.wroclawskikongreskultury.pl
 
Legimi wprowadziło nową ofertę! Lekturę ebooka można w każdej chwili przerwać, by dalszy ciąg odsłuchać w formie audiobooka – i odwrotnie. W ofercie jest ponad 500 tytułów w formie audiobooków z lektorem oraz ponad 5000 ebooków czytanych przez lektora wirtualnego (syntezator mowy). Zapraszamy do bibliotek po bezpłatne kody dostępu do Legimi! 

Czytaj więcej...

Masz dosyć czekania na zamówioną książkę? Czytając e-booka nie czujesz zapachu farby drukarskiej? Chcesz sprawdzić najbardziej poszukiwane tytuły? Stworzyliśmy miejsce, gdzie możesz zajrzeć do nowości! Przyjdź do Mediateki, wybierz książkę, czytaj na miejscu. Zawsze możesz wrócić do fragmentu, w którym skończyłeś. Dla ułatwienia mamy specjalne zakładki, na których możesz zapisać swoje notatki. Zwolnij tempo, odpocznij…Wyjdź z kolejki! 

 

Tłumacz zawartość witryny

 

Aktualnie gościmy

Odwiedza nas 173 gości oraz 0 użytkowników.

Katalog komputerowy

Katalog komputerowy (Aleph) MBP jest dostępny codziennie od godziny 4.00 do 24.00. W godzinach 0.00-4.00 katalog jest nieczynny z powodu archiwizacji.
Początek strony