MEDIATEKA

FILIA nr 58 MBP we Wrocławiu
Plac Teatralny 5
50-051 Wrocław
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Zadzwoń do nas:
713471268
713471282

  

ZAPRASZAMY

poniedziałek 12–18
wtorek 10–16
środa 12–16
czwartek 12–18
piątek 10–16
sobota nieczynne

Trezor – wrzutnia całodobowa


W czwartek 11 października o godz. 18:00 zapraszamy na spotkanie z Andrzejem Franaszkiem, autorem książek „Zbigniew Herbert. Biografia I – Niepokój”, „Zbigniew Herbert. Biografia II – Pan Cogito”. Spotkanie poprowadzi Tomasz Kosiorek. Odbędzie się ono w ramach cyklu „UzależNIEnie NIEjedno ma imię”. Wstęp wolny.

18 kwietnia w księgarniach ukazała się jedna z najbardziej oczekiwanych książek roku – biografia Zbigniewa Herberta autorstwa Andrzeja Franaszka.
W 2018, Roku Zbigniewa Herberta, w którym mija 20. rocznica śmierci Poety, po raz pierwszy możemy poznać pełną historię jego życia i twórczości. Andrzej Franaszek, autor wielokrotnie nagradzanej i znakomicie przyjętej w Polsce i na świecie biografii Czesława Miłosza, z pieczołowitością portretuje Zbigniewa Herberta. Nie pomija tematów trudnych czy kontrowersyjnych, głęboko wczytuje się w korespondencję i prywatne, dotąd nieznane notatki, by na nowo oświetlić twórczość Poety. Pogmatwane losy Herberta wpisuje w historyczną panoramę, co sprawia, że z niemal dwóch tysięcy stron wyłania się nie tylko pasjonująca wielowątkowa opowieść o jednym z najwybitniejszych polskich twórców dwudziestego wieku, ale i o epoce, która go kształtowała i inspirowała.

Franaszek Herbert t1it2 3Dgrzb

 

 

Newsletter MBP

captcha 
Regulamin
Bądź na bieżąco: nowości na półkach MBP, organizowane imprezy, spotkania autorskie, warsztaty i konkursy.

About Mediateka in English

Początek strony