MEDIATEKA

piątek 10–16
sobota nieczynne

Trezor – wrzutnia całodobowa

W poniedziałek 18 lutego Mediateka zaprasza na spotkanie autorskie z Marcinem Bradke - wieloletnim dziennikarzem TVP Wrocław, twórcą licznych reportaży, programów i filmów dokumentalnych, uhonorowanym tytułem Dziennikarza Roku 2011, członkiem Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Spotkanie odbędzie się o godz. 18.00 na poziomie –1. Wstęp wolny.

bradke

Marcin Bradke jest autorem antologii opowiadań grozy „Pokój na wieży” oraz posłowia do „Nocy Walpurgi” Gustava Meyrinka (wydanych przez „Ossolineum”). W roku 2017 zadebiutował zbiorem opowiadań „Pies o żółtych oczach”. „Gniew” jest jego pierwszą powieścią. To historia dziejąca się - z jednej strony - w pamiętnym roku 1968 we Wrocławiu, z drugiej zaś - na Kresach, na Wołyniu, w roku 1943. Oba te wątki spaja osoba głównego bohatera i jego adwersarza, za którymi ciągnie się mroczna historia sprzed lat. Obok postaci realnych i wykreowanych mamy też postacie i sytuacje fantastyczne. Światy ludzi i duchów przeplatają się ze sobą, a siły nadprzyrodzone chętnie ingerują w ziemską rzeczywistość. Wydawcą „Gniewu” jest Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu.
Spotkanie poprowadzi Stanisław Srokowski, poeta, prozaik, dramaturg, krytyk literacki, nauczyciel akademicki i publicysta.

Newsletter MBP

Regulamin
Bądź na bieżąco: nowości na półkach MBP, organizowane imprezy, spotkania autorskie, warsztaty i konkursy.

About Mediateka in English