MEDIATEKA

FILIA nr 58 MBP we Wrocławiu
Plac Teatralny 5
50-051 Wrocław
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Zadzwoń do nas:
713471268
713471282

  

ZAPRASZAMY

poniedziałek 12–18
wtorek 10–16
środa 12–16
czwartek 12–18
piątek 10–16
sobota nieczynne

Trezor – wrzutnia całodobowa
W dniach 03- 05 kwietnia 2014 roku w Mediatece przy pl. Teatralnym 5 i w Bibliotece Turystycznej przy ul. Szewskiej 78 odbyła się trzecia edycja Wrocławskiego Festiwalu Podróżniczego im. Olgierda Budrewicza- Równoleżnik Zero. Kontynentem przewodnim tej edycji festiwalu była Ameryka Południowa.

Organizatorem  Festiwalu jest Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu.

Trzecią edycję festiwalu otworzyła Monika Rogodzińska, współtowarzyszka wielu podróży Elżbiety Dzikowskiej. 
Monika Rogozińska – podróżniczka, alpinistka, dziennikarka, współzałożycielka i Prezes Polskiego oddziału The Explorers Club, która jako pierwsza osoba z Polski, otrzymała w 2013r. roku The Sweeney Medal – wyróżnienie prestiżowego The Explorers Club. Oddział Polski powstał w 1993 r. i liczy obecnie 22 członków - m.in. Elżbieta Dzikowska, Marek Kamiński, Jarosław Kret. Do klubu należał też patron naszego Festiwalu Olgierd Budrewicz.

Kolejnym gościem festiwalu był Stefan Czerniecki, fotoreporter, podróżnik- dziennikarz, autor książek „Dalej od Buenos” i „Cisza”, a także twórca programu “Za siódmą górą” emitowanego co tydzień w TV Republika. Ostatnią wyprawą tego podróżnika był wyjazd  do stanu Amazonas w południowej Wenezueli, zwiedził także Argentynę, Chile, Boliwię, Peru i Ekwador. O tych wszystkich wyprawach opowiedział podczas spotkania w ramach Festiwalu „Równoleżnik Zero”. Gośćmi festiwalu byli także inni podróżnicy m.in., Michał Słowioczek, Przemek Bucharowski, Agata Włodarczyk, Emil Witt,  Ewa i Krzysztof Malawscy.

Odbyły się też imprezy towarzyszące, takie jak: warsztaty tańca, cykl zajęć i warsztatów dla dzieci. Podczas festiwalu nie zabrakło filmów, ciekawych relacji z podróży, wystaw fotograficznych i innych atrakcji związanych z kontynentem Ameryki Południowej.

Konkurs na najlepszego prelegenta wygrał najmłodszy z przemawiających 19-letni Emil Witt.

III edycja to interdyscyplinarne wydarzenie, będące okazją do spotkań ludzi z całej Polski zainteresowanych podróżami i poznawaniem innych kultur.  Oferta Wrocławskiego Festiwalu Podróżniczego była na tyle bogata, iż każdy mógł znaleźć w niej coś dla siebie. 

Ta edycja Wrocławskiego Festiwalu Podróżniczego, podobnie jak dwie poprzednie, przyciągnęła  zainteresuje zarówno zagorzałych podróżników jak i osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z podróżowaniem. Wrocławski Festiwal Podróżniczy na pewno przybliżył jego uczestnikom zarówno nieznane miejsca, jak i kultury, a także pozwolił na poznanie życia codziennego i tradycji ludzi żyjących w różnych zakątkach globu.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzania strony Festiwalowej i profilu na Facebooku, gdzie można znaleźć aktualne informacje.

http://rownoleznikzero.pl/

http://www.facebook.com/RownoleznikZero

Początek strony