MEDIATEKA

FILIA nr 58 MBP we Wrocławiu
Plac Teatralny 5
50-051 Wrocław
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Zadzwoń do nas:
713471268
713471282

  

ZAPRASZAMY

poniedziałek 12–18
wtorek 10–16
środa 12–16
czwartek 12–18
piątek 10–16
sobota nieczynne

Trezor – wrzutnia całodobowa


Podróżowanie jest jak otwieranie nowych książek!

Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu: Mediateka (pl. Teatralny 5) i Biblioteka Turystyczna (ul. Szewska 78) zabrała w podróż po 5. kontynencie świata. W dniach 7-8 kwietnia 2017 roku przemierzyć można było  Australię samolotem, rowerem, autostopem i na piechotę. Opowieści niezwykłych ludzi, dla których podróżowanie jest jak pisanie własnej historii zabrały uczestników festiwalu w podróż po kraju kangurów, Emu, zabójczych meduz, psów Dingo i kolorowych papug. 2 dni w krainie, w której przez drogi płyną wodospady, a nieznajomi mówią sobie „dzień dobry”.


Gościliśmy  Marka Tomalika i Marka Niedźwieckiego – podróżników, znawców najmniejszego kontynentu oraz innych „odwiedzaczy” jedynego kraju na świecie, który obejmuje cały kontynent.


W sobotę tradycyjnie  dzieci z rodzicami odkrywały tajemnice Australii, poszukiwały kangura (rodzinna gra miejska) Dzień rodzinny wypełniły warsztaty przyrodniczo-literackie, plastyczne, krawieckie. Dzieci poznały też niezwykły instrument australijskich aborygenów, który podobno … zapobiega chrapaniu. Wszystkie artystyczne dusze zaprosiliśmy na plenerowy happening plastyczny „Stwórzmy razem Australię!” prowadzony przez duet artystyczny Gosia Kulik – Tomek Żarnecki. Podczas happeningu powstanie wielkoformatowy obraz.


Wszystkich miłośników podróży zaprosiliśmy do wzięcia udziału w fotograficznym konkursie „Tak daleko jak nogi poniosą”.


W tym roku również w klube festiwalowym - Pubu Podróżniczego Wędrówki, odbyły  się pokazy gry na Didgeridoo (fascynującym instrumencie australijskich aborygenów) i występ teatru improwizacji Nie,bo.

 

BanerRZ2017

Otrzepcie czerwony pył z butów i przybywajcie na Festiwal!!!   http://rownoleznikzero.pl/  Polub nas na FB

 

 

 

Początek strony