MEDIATEKA

FILIA nr 58 MBP we Wrocławiu
Plac Teatralny 5
50-051 Wrocław
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Zadzwoń do nas:
713471268
713471282

  

ZAPRASZAMY

poniedziałek 12–18
wtorek 10–16
środa 12–16
czwartek 12–18
piątek 10–16
sobota nieczynne

Trezor – wrzutnia całodobowa


W dniach 28-28 czerwca 2013 w Mediatece odbyła się 8 edycja Żywej Biblioteki. Można było wypożyczyć osoby-książki i rozmawiać z nimi przez pół godziny. Zainteresowanie czytelników było ogromne. 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.


Żywa Biblioteka działa tak, jak zwykła biblioteka. Czytelnik może przyjść, wybrać interesującą go książkę z katalogu, a następnie ją wypożyczyć. Jednak w tej bibliotece Książkami są prawdziwi ludzie, autentyczni reprezentanci mniejszości i grup społecznych, które nie są w społeczeństwie akceptowane, które stykają się z wykluczeniem i uprzedzeniami. Czytelnik, wypożyczając taką Żywą Książkę, wchodzi z nią w dialog. Dzięki takiej interakcji obie strony mają możliwość skonfrontowania swoich wyobrażeń na temat danej grupy z rzeczywistością, mogą przekonać się osobiście, jak jest naprawdę i w konsekwencji dowiedzieć się czegoś nowego, zmienić swoje postrzeganie i nastawienie.

Jest to wyjątkowa okazja  poznania osób, których się na co dzień nie spotyka. Taka rozmowa trwa 30 minut. Czytelnik może zadać Żywej Książce pytania, których nie miałby możliwości postawić w normalnych warunkach. Może poznać osobiste doświadczenia Książki oraz problemy, na jakie jest narażona. Każda z zaangażowanych osób może się czegoś nowego nauczyć o drugim człowieku, przełamać swoje uprzedzenia lub krytycznie na nie spojrzeć. Po przeczytaniu Książki czytelnik może wypożyczyć następną. 

Żywej Bibliotece  towarzyły warsztaty międzykulturowe.

Więcej informacji:
www.zywabiblioteka.pl
www.mediateka.biblioteka.wroc.pl,  
www.silesius.org.pl

Patronaty honorowe
Prezydent Miasta Wrocławia - Rafał Dutkiewicz
Przewodniczący Rady Miejskiej Wrocławia - Jacek Ossowski
Rzecznik Praw Obywatelskich - prof. dr hab. Irena Lipowicz
Rektor Politechniki Wrocławskiej
Konsul Honorowy Ukrainy
Gmina Żydowska we Wrocławiu
Straż Miejska Wrocławia

Patronaty medialne
Radio LUZ
dlaStudenta.pl
Kampania Przeciw Homofobii
Portal SBP
Młodzieżowe Centrum Informacji i Rozwoju
TuWroclaw.pl

Opieka medialna
TVP Wrocław

Sponsorzy
Pizza Hut
Projekt jest współfinansowany przez Miasto Wrocław

Początek strony