Zapraszamy do udziału w XV uroczystej edycji Wrocławskiego Festiwalu Teatrów Szkolnych Zielona Gęś. Zachęcamy instruktorów teatralnych i nauczycieli do podjęcia trudu przygotowania uczniów do prezentacji teatralnych. Tradycją festiwalu jest hasło proponowane zespołom jako myśl przewodnia. Może być ono inspiracją, ale nie ogranicza, pozostawiając twórczą swobodę.

W tym roku zapraszamy do poszukiwania inspiracji w Muzeum Sztuki Współczesnej w Pawilonie Czterech Kopuł – Oddziale Muzeum Narodowego we Wrocławiu oraz w księgozbiorze Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu. Obiekty sztuki i wyjątkowość architektury Pawilonu Czterech Kopuł pozwalają na kreację wydarzeń teatralnych nowoczesnych w formie – otwartych „przestrzennie” i nowatorskich. Drugim motywem, który chcielibyśmy Państwu zaproponować – to inspiracje książką artystyczną, obrazową – nie obrazkową. Tu inspiracje płyną zarówno z treści jak i artystycznej formy przekazu.

Zielona Gęś zaprasza na specjalnie opracowaną ofertę warsztatową, która koresponduje z proponowanym hasłem 15. edycji Festiwalu – „Zielona Gęś pod Kopułami”. (Szczegółowe informacje w Regulaminie). Uczestnictwo i współkreacja wydarzeń festiwalowych wpisują się w priorytety edukacji czytelniczej i regionalnej, co zaznaczymy w tegorocznych materiałach.

Wspomnienie z tego wydarzenia znajdziecie w postaci prezentacji dołączonej do sekcji załączników na dole strony (Zielona Gęś wspomina).

15. edycja Wrocławskiego Festiwalu Teatrów Szkolnych „Zielona Gęś pod Kopułami” zakończona!

W Pawilonie Czterech Kopuł Oddziale Muzeum Narodowego we Wrocławiu 29 maja miały miejsce prezentacje wyróżnionych spektakli inspirowanych sztuką współczesną. „Zielona Gęś Pod Kopułami” wyróżniła dwa zespoły. W pierwszej kolejności wystąpiła „Grupa Teatralna Scherzo” z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I Stopnia we Wrocławiu i pokazała spektakl pod tytułem „Królowa Jezior” w reżyserii Agnieszki Misiak i Kingi Kalinowskiej. Drugi zespół przybył na Festiwal z Zielonej Góry – „Teatr Akolada” z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Zielonej Górze pokazał spektakl „Czarno na białym” na podstawie wierszy Marcina Brykczyńskiego, w reżyserii Patrycji Sowińskiej w oparciu o pomysł autorski Roberta Nowaka, scenariusz Anny i Jacka Krakowiaków.

Kierownik artystyczny / Anna Charewicz

Koordynator projektu / Katarzyna Kabat / 605 319 992 / Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Główny organizator: Towarzystwo Kultury Czynnej / www.kulturaczynna.pl

BIURO Wrocławskiego Festiwalu Teatrów Szkolnych ZIELONA GĘŚ 2015: MultiCentrum MBP we Wrocławiu, ul. Powstańców Śląskich 210, 53-140 Wrocław, Tel.: 71 364 69 66

Projekt Wrocławski Festiwal Teatrów Szkolnych Zielona Gęś jest dofinansowany przez Gminę Wrocław www.wroclaw.pl

Jury XV Wrocławskiego Festiwalu Teatrów Szkolnych ZIELONA GĘŚ informuje: