Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu (MBP) jest instytucją kultury powołaną przez Radę Miejską Wrocławia. Działalność prowadzi na podstawie aktu o jej utworzeniu i statutu nadanego przez Radę.

Organizację wewnętrzną MBP, jako jednostki koordynującej i zarządzającej wrocławską siecią bibliotek publicznych, liczącą 37 filii, 1 punkt biblioteczny oraz MultiCentrum, określa regulamin organizacyjny nadawany przez dyrektora instytucji, po zasięgnięciu opinii organizatora oraz działających w niej organizacji związkowych i zawodowych.

Nadzór ogólny nad jej działalnością sprawuje Urząd Miejski Wrocławia, zaś nadzór nad zakresem zadań merytorycznych, określonych ustawą o bibliotekach, sprawuje Dolnośląska Biblioteka Publiczna im. Tadeusza Mikulskiego we Wrocławiu.

MBP jako główna biblioteka publiczna Wrocławia jest miejscem wymiany dokumentów, usług i informacji świadczonych w oparciu o nowe technologie komputerowe, ale także miejską instytucją kultury aktywizującą i zapraszającą do współpracy z placówkami sieci środowiska twórcze oraz stwarzającą możliwości uczestnictwa w życiu kulturalnym miasta.

Spot promocyjny MBP we Wrocławiu

Tłumacz zawartość witryny

Aktualnie gościmy

Odwiedza nas 112 gości oraz 0 użytkowników.

Katalog komputerowy

Katalog komputerowy (Aleph) MBP jest dostępny codziennie od godziny 4.00 do 24.00. W godzinach 0.00-4.00 katalog jest nieczynny z powodu archiwizacji.