Centrum Innowacji PRZEJŚCIE

Filia nr 13 MBP we Wrocławiu
ul. Świdnicka 19
50-066 Wrocław


Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. 71 798 64 99

ZAPRASZAMY

 

poniedziałek 10–19
wtorek 10–19
środa 12–16
czwartek 10–19
piątek 10–19
sobota 10–15

Od 5 stycznia 2019 roku CI Przejście będzie czynne w soboty w godz. 10.00-15.00.

CI Przejście wraz z CoderDojo i Studenckim Kołem Naukowym Urbanistyki CARDO zaprasza na cykliczne warsztaty dla dzieci i młodzieży w ramach projektu Wydrukowany Wrocław. Interesujesz się grafiką 3D i kochasz Wrocław? Zapisz się i dołącz do wirtualnej podróży po Wrocławiu, w trakcie której nasi Edukatorzy pokażą Ci najciekawsze zabytki i przybliżą ich historię. Aby było jeszcze ciekawiej zmniejszymy i odwzorujemy wybrane budynki, żeby potem umieścić je na makiecie.

Zatrzymaj się na chwilę, przeczytaj, pomyśl. Od 11 do 19 czerwca 2019 r. zapraszamy na niecodzienną wystawę multimedialną w Przejściu Świdnickim. Wydarzenie w ramach projektu Cytatowo będącego częścią programu Kultura bez granic młodzieżowej grupy ART JTM realizowanego w partnerstwie z Centrum Innowacji Przejście. Za pomoc w realizacji dziękujemy Teo Dumskiemu (SHE-la i Cloud Theater), twórcy ulotnych obrazów i dźwięków w przestrzeni miasta. 

W sierpniu zapraszamy na przyspieszone kursy programowania z Ligą Niezwykłych Umysłów! Do wyboru SQL (poziom podstawowy i zaawansowany) Python (poziom podstawowy).

13 czerwca, w godz. 10.00-12.30, Centrum Innowacji Przejście wraz ze studentami Komunikacji Wizerunkowej w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego, zapraszają Seniorów i wszystkich, którzy chcą się pochylić nad tematem naszej starości do udziału w finale projektu MAKROSKOP.

Miło nam poinformować, że rozpoczynamy współpracę z firmą Arta Tech, dzięki której od 17 czerwca 2019 r. będziecie mogli wypożyczyć e-czytniki inkBOOK w CI Przejście!

Codzienny pośpiech ogranicza naszą zdolność do cieszenia się „małymi” rzeczami. Rzucamy wyzwanie stereotypom, sobie i każdemu z Was, zadając pytanie: co jest tak naprawdę ważne? Chcemy zmusić do zatrzymania się na chwilę i sprowokować do refleksji nad mijającym życiem. Stwórzmy razem wyjątkową wystawę, naszych ważnych cytatów! Zapraszamy 23 maja o godz. 17.00. Podczas tego spotkania posłuchamy wykładu psychologa Pani Agnieszki Piaseckiej, razem stworzymy cytaty. 

Codzienny pośpiech ogranicza naszą zdolność do cieszenia się „małymi” rzeczami. Rzucamy wyzwanie stereotypom, sobie i każdemu z Was, zadając pytanie: co jest tak naprawdę ważne? Chcemy zmusić do zatrzymania się na chwilę i sprowokować do refleksji nad mijającym życiem. 30 maja o godz. 16.30 stworzymy razem wyjątkową wystawę naszych ważnych cytatów! Podczas tego spotkania młoda i utalentowana graficzka – Lidka Zajdzińska wprowadzi nas w świat kolaży! Dzięki niej i Wam „oprawimy” graficznie nasze cytaty.

Aplikacje, komputery, androidy... Jak się w tym odnaleźć? Zapytajcie o radę Wrocławskiego Wolontariusza IT! Sprawdźcie dyżury na najbliższe dni!

Pochodzące z języka południowoafrykańskich plemion słowo „ubuntu” oznacza „człowieczeństwo wobec innych”. Ubuntu Linux jest obecnie najpopularniejszą bezpłatną dystrybucją systemu w codziennej pracy domowej czy biznesowej. Praca w systemie Linux nie wymaga ukończenia studiów informatycznych! Dowiedz się jak wykorzystać potencjał jednej z najpopularniejszych dystrybucji linuksowych na świecie. Udział w warsztatach pozwala na uzyskanie podstawowej wiedzy i kluczowych umiejętności dotyczących codziennej pracy w systemach z rodziny Linux w zakresie pracy, konfiguracji, zarządzania i obsługi systemu operacyjnego Linux. 

Sieci bezprzewodowe są praktycznie obecne w każdym domu i miejscu na świecie. Czy wiesz jak ją poprawnie skonfigurować w swoim najbliższym otoczeniu, by każde urządzenie wyposażone w kartę sieciową WiFi mogło poprawnie się z nią komunikować? Warsztaty pozwolą Ci samodzielnie podłączyć, skonfigurować router bezprzewodowy oraz domowy komputer i urządzenia mobilne do pracy w Internecie.

Newsletter MBP

captcha 
Regulamin
Bądź na bieżąco: nowości na półkach MBP, organizowane imprezy, spotkania autorskie, warsztaty i konkursy.

Początek strony