ZAPRASZAMY

 

poniedziałek 10–19
wtorek 10–19
środa 12–16
czwartek 10–19
piątek 10–19
sobota 12–18

Drukarki 3D pozwalają na przekształcenie niezwykłych pomysłów w rzeczywiste projekty. Dla dzieci są narzędziem – zabawką, dzięki której mogą wydrukować zaprojektowaną przez siebie biżuterię, czy elementy do gier planszowych. Osobom posiadającym już pewne doświadczenie i techniczne zdolności pomagają w tworzeniu projektów bardziej skomplikowanych: niestandardowych prac artystycznych czy… części do wyspecjalizowanych robotów.
Podczas naszych zajęć pomożemy Wam opanować technologię druku 3D tak, abyście mogli stosować ją w swoich przyszłych twórczych działaniach i umieli znaleźć dla niej praktyczne zastosowanie w życiu codziennym.
Zajęcia prowadzi: Grzegorz Karpicki


Druk 3D – technologia przyszłości

Poniedziałek:
9.00-11.00 gr.1 / 12.00-14.00 gr.2
Grupy: 20-25 osób

W dzisiejszych czasach technologia druku 3D rozwija się w niewyobrażalnym tempie. Druk 3D jest spotykany niemal w każdej dziedzinie naszego życia. Podobnie jak kilka lat temu komputery zrewolucjonizowały świat, tak teraz drukowanie 3D zmienia obszary nauki, kultury, sztuki i naszego codziennego życia. Nowa technologia budzi wiele pytań. Jak to działa? Do czego jest wykorzystywany? Jak powstają projekty? Od czego w ogóle zacząć? Podczas zajęć odkryjemy tajemnice druku 3D, odpowiemy na te i wiele innych pytań. Podczas zajęć przedstawione zostanie oprogramowanie, dzięki któremu można projektować modele przestrzenne. Uczestnicy warsztatów poznają podstawowe narzędzia i ich funkcje. Będą mogli również sami zaprojektować, a następnie wydrukować wymyślony model geometryczny lub inny przedmiot oraz zweryfikować, czy spełnia on założoną rolę w realnym świecie. Ćwiczenia te staną się okazją do kształtowania wyobraźni przestrzennej i zmysłu technologicznego myślenia.

1. Druk 3D – technologia przyszłości / prezentacja

2. Przedstawienie programów do modelowania 3d w przeglądarkach:

www.tinkercad.com
www.onshape.com

3. Prezentacja dostępnych narzędzi i sposobów ich wykorzystania

4. Prace nad własnymi projektami

5. Wydruk jednego wybranego projektu.

Newsletter MBP

captcha 
Regulamin
Bądź na bieżąco: nowości na półkach MBP, organizowane imprezy, spotkania autorskie, warsztaty i konkursy.

Regulamin MBP we Wrocławiu

    


 

Początek strony