Centrum Innowacji PRZEJŚCIE

Filia nr 13 MBP we Wrocławiu
ul. Świdnicka 19
50-066 Wrocław


Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. 71 798 64 99

ZAPRASZAMY

poniedziałek 10–19
wtorek 10–19
środa 12–16
czwartek 10–19
piątek 10–19
sobota 12–18

Pracownicy

Aneta Siwka – kierowniczka Centrum Innowacji PRZEJŚCIE

Grzegorz Karpicki – edukator, bibliotekarz

Nina Jasianek – edukatorka, bibliotekarka

Magdalena Jaszowska – Facebook

Sylwia Olszewska-Tracz – grafika

 


Edukatorzy Explain Everything

Explain Everything to polsko-amerykańska firma, która tworzy i rozwija aplikację o tej samej nazwie - Explain Everything. Jest to wirtualna tablica interaktywna, służąca do tworzenia i nagrywania prezentacji multimedialnych złożonych z grafik, zdjęć, tekstów, rysunków, plików video oraz stron internetowych. Oparta jest o silnik animacyjny, dzięki któremu można nagrywać dźwięk i obraz oraz animować wszystkie obiekty. Program jest dostępny na wszystkie systemy operacyjne – iOS, Android oraz Windows. Aplikacja połączona jest z portalem służącym do przechowywania i popularyzacji projektów. Explain Everything jest doskonałym narzędziem do tworzenia nowoczesnych materiałów do prezentacji, wykładów i szkoleń dla uczniów, nauczycieli, wykładowców i firm.


Druk 3D

Karolina Antkowiak – absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Zielonej Górze. Od 2000 roku na stałe związana z Zespołem Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Pogorzeli jako nauczyciel matematyki, fizyki i przedmiotów zawodowych w technikum o profilu informatycznym. Autorka artykułów publikowanych na łamach takich magazynów jak TIK w Edukacji oraz Dyrektor Szkoły, testerka sprzętu i oprogramowania. Uczestniczka i realizatorka warsztatów na konferencjach informatycznych na terenie całego kraju. Od września tego roku posiada tytuł Microsoft Innovative Educator Ekspert nadawany przez firmę Microsoft najbardziej innowacyjnym nauczycielom na świecie. Trenerka i edukatorka, pasjonatka nowych technologii i programowania. Jej największym zainteresowaniem i hobby jest druk 3D, którym zajmuje się od 2013 roku. Szkoli młodzież i dorosłych omawiając tajniki zarówno sprzętu oraz druku 3D, jak i projektowania modeli.


Programowanie

Fundacja Liga Niezwykłych Umysłów w założona w 2015 roku. Upowszechnia naukę praktycznego podejścia do programowania, głównie poprzez internetową platformę LNU. Platforma zawiera kursy z zakresu profesjonalnych języków programowania, praktyczne ćwiczenia i mechanizmy automatycznej oceny rozwiązań użytkowników, elementy grywalizacji oraz wsparcie specjalistów. Fundacja prowadzi także egzaminy certyfikujące umiejętności cyfrowe. We współpracy z Centrum Usług Informatycznych we Wrocławiu, fundacja prowadzi program Wrocław Koduje 2.0 - Liga Niezwykłych Umysłów, w ramach którego uczniowie wszystkich wrocławskich szkół mają dostęp do platformy i ścieżki edukacyjnej z zakresu programowania. Jest to jedyny taki projekt w Polsce i jeden z największych w Europie. W zeszły roku szkolnym w projekcie wzięło udział prawie 800 uczniów.


VR

Zajęcia poprowadzą wykwalifikowani edukatorzy z VRmind, specjalizujący się w technologii VR, magistranci z Instytutu Psychologii, stale współpracujący z Fundacją VR4helath przy programach edukacyjnych. Firma VR Mind posiada bogate doświadczenie w zakresie pracy szkoleniowej z młodzieżą i dorosłymi użytkownikami. We współpracy z Fundacją Pro Mathematica, prowadzą we Wrocławskim Parku Technologicznym całoroczny program edukacyjny dla młodzieży gimnazjalnej i licealnej, oparty na doświadczeniach VR. Współpracują z Instytutem Psychiatrii Akademii Medycznej we Wrocławiu, prowadząc pokazowe sesje VR dla seniorów zrzeszonych w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Zawartość merytoryczną warsztatów nadzorował kierownik działu badawczo-rozwojowego firmy VRmind - dr Marcin Czub, adiunkt w zakładzie Psychologii Ogólnej Instytutu Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego, programista i autor aplikacji VR, jeden z pionierów badań nad wirtualną rzeczywistością w Polsce. Od 2012 prowadzi projekt badawczy koncentrujący się na badaniu wpływu rzeczywistości wirtualnej na ludzką psychikę.

Newsletter MBP

captcha 
Bądź na bieżąco: nowości na półkach MBP, organizowane imprezy, spotkania autorskie, warsztaty i konkursy.

Początek strony