Centrum Innowacji PRZEJŚCIE

Filia nr 13 MBP we Wrocławiu
ul. Świdnicka 19
50-066 Wrocław


Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. 71 798 64 99

ZAPRASZAMY

w lipcu i sierpniu:

poniedziałek 12–18
wtorek 10–16
środa 12–16
czwartek 12–18
piątek 10–16
sobota nieczynne

Odkryj niezwykły świat wirtualnej rzeczywistości! Zapraszamy na wycieczkę do świata VR! Przy wykorzystaniu najnowszych technologii przeniesiemy Was w inny wymiar i zapewnimy niezapomniane doznania. Świetna zabawa gwarantowana!

W ofercie:

  • warsztaty VR dla grup zorganizowanych
  • indywidualne sesje

Obowiązuje rezerwacja miejsc.


 

VR – oferta edukacyjna

 

Being Avatar
dzieci i młodzież

Poniedziałek 10.00 – 11.30
Grupy do 25 os / ZAPISY
koszt: 10 zł/os


Formuła warsztatów oparta jest o grę rozgrywającą się w przestrzeni VR, w której uczestnicy mogą przekonać się, jak łatwo możemy zmienić swoją tożsamość, jak zmienne jest doświadczanie własnego ciała i jak łatwo oszukać nasze zmysły. Warsztaty są swoistym wprowadzeniem do rozumienia fenomenu technologii VR i szerokich możliwości zastosowania jej w różnych dziedzinach życia społecznego. Młodzież dowie się jak osiągnięcia nauki o funkcjonowaniu ludzkiego umysłu wpływają na rozwój VR.

Uczestnicy warsztatu zostaną zapoznani z podstawowymi pojęciami i eksperymentami z zakresu percepcji ciała oraz oddziaływania rzeczywistości wirtualnej na umysł człowieka.
Przy pomocy nakładanych na głowę gogli, zestawu czujników ruchu oraz odpowiedniego oprogramowania w uczestnikach warsztatu zostanie wzbudzone
poczucie obecności w wirtualnym świecie, oraz ucieleśnienie wirtualnego ciała.
Technologia zostanie wykorzystana do wywołania atrakcyjnych iluzji percepcyjnych, takich jak iluzja posiadania ciała innego niż własne, bądź iluzja przebywania w kilku miejscach równocześnie. Uczestnicy będą mieć m.in poczucie, że ich ciała rosną lub zmniejszają się, a także wchodzą w interakcje z wirtualnymi avatarami.

Prezentowane zjawiska oraz teorie będą odnoszone do zastosowań praktycznych. Trzymając się przykładu ucieleśnia wirtualnego ciała – przedstawione zostaną badania nad redukcją uprzedzeń rasowych, gdzie osoby badane wirtualnie ucieleśniały ciało osoby czarnoskórej, czy problemów z akceptacją własnego ciała, tak częstych u młodzieży.
Uczestnicy będą także zachęcani do testowania własnych pomysłów, modyfikowania eksperymentów, konstruowania hipotez i ich uzasadniania.

Na koniec zaprezentowane zostaną także inne gry VR wskazujące na różne zastosowania tej technologii.

 

 

Warsztaty wzmacniające funkcje poznawcze – młodzież, osoby dorosłe, seniorzy

Poniedziałek 12.00 – 13.30
Grupy do 25 os / ZAPISY
koszt: 10 zł/os


VR może być narzędziem usprawniającym nasze funkcjonowanie – m.in.
wspierając zdolności poznawcze naszego mózgu. Uczestnicy warsztatu dowiedzą się jak przy użyciu tej technologii mogą ćwiczyć pamięć i koncentrację.
Warsztaty łączą wiedzę teoretyczną z zakresu współczesnej psychologii i neurologii dotyczącą utrzymania naszych funkcji poznawczych w jak najlepszej formie bez względu na wiek. Wskażemy na funkcjonalny aspekt VR, jej praktyczne zastosowane i niezwykle intuicyjny, prosty i przyjemny sposób użytkowania.

Uczestnicy zostaną zaznajomieni z wynikami najnowszych badań wskazujących na wpływ VR na wielozmysłowe przyswajanie wiedzy.
Prowadzący wyjaśnią na podstawie najnowszych badań jak działa pamięć, jak uczymy się różnych treści, odpowiedzą na pytanie na ile gry ćwiczące umysł naprawdę działają, a na ile przesadnie przedstawia się płynące z nich korzyści i czym jest transfer efektów treningu.
Następnie uczestnicy zostaną zaznajomieni ze sprzętem i z pomocą asystentów i wolontariuszy, po nałożeniu gogli, grać będą w gry poprawiające funkcje kognitywne. Będą to proste rozgrywki, odbywające się w przyjemnych i relaksujących środowiskach wirtualnych

 


Newsletter MBP

captcha 
Regulamin
Bądź na bieżąco: nowości na półkach MBP, organizowane imprezy, spotkania autorskie, warsztaty i konkursy.

Początek strony