Centrum Innowacji PRZEJŚCIE

Filia nr 13 MBP we Wrocławiu
ul. Świdnicka 19
50-066 Wrocław


Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. 71 798 64 99

ZAPRASZAMY

poniedziałek 10–19
wtorek 10–19
środa 12–16
czwartek 10–19
piątek 10–19
sobota 12–18

Oferta edukacyjna / środa

 

Naucz się uczyć – czyli o metodach skutecznego zapamiętywania / prowadzi: Aneta Siwka

warsztat: SP klasy 7-8, liceum

W czasie warsztatów podpowiemy, jak szybko zapamiętywać nowe informacje, wyjść z klatki szablonowego myślenia i zwiększyć swą zdolność do myślenia twórczego. Spróbujemy odkryć naturę umysłu i pokażemy – krok po kroku – jak doskonalić pamięć! Uczestników warsztatu zapoznamy z ograniczoną metodę studiowania, będącą rodzajem algorytmu pozwalającego na zwiększenie skuteczności uczenia się i skrócenie czasu nauki. 

 

Wrocław, jakiego nie znacie / prowadzi: Aneta Siwka

prezentacja / wykład: SP klasy 5-8

Uczestnikom zajęć pokażemy nieznane historie miejsc dobrze znanych: starych kamienic, kościołów i mostów, które mijamy każdego dnia. Opowiemy historię niedźwiadka, który przysiadł na murach średniowiecznej baszty, zajrzymy na dziedziniec Biblioteki Ossolineum, który kryje wiele tajemnic... Na chwilę staniemy na miejskich rogatkach, odwiedzimy miejsce kapitulacji twierdzy Wrocław, spróbujemy odnaleźć kamienie stulecia i wybierzemy się w wirtualną podróż środkiem lokomocji, który znikł z ulic Wrocławia całkiem niedawno… Postaramy się przekonać wszystkich uczestników zajęć, że warto odkrywać historię Wrocławia. Bywa zaskakująca!

 

Wizjonerzy sci-fi / prowadzi: Grzegorz Karpicki

prezentacja / wykład / dyskusja: SP klasy 7-8, liceum

Prezentacja klasycznych powieści sci-fi i ich odniesień do współczesnej nauki. Podczas Spróbujemy zastanowić się jak wizje pisarzy ziściły się do tej pory i jak możemy przewidywać nadchodzącą przyszłość.

 

Komputer da się oswoić / Grzegorz Karpicki

Warsztaty: seniorzy

Cykl 10 spotkań dla seniorów mających na celu prezentację możliwości, jakie daje praca z komputerem. Wyszukiwanie informacji, obsługa poczty e-mail, bezpieczeństwo w sieci, podstawowe aplikacje, z których mogą korzystać osoby 60+ - o tym wszystkim opowiemy podczas zajęć, które łączą wiedzę teoretyczną z konkretnymi działaniami praktycznymi.

Zajęcia prowadzone na sprzęcie uczestników (zalecane) lub na komputerach bibliotecznych.

Newsletter MBP

captcha 
Bądź na bieżąco: nowości na półkach MBP, organizowane imprezy, spotkania autorskie, warsztaty i konkursy.

Początek strony