„Wrocławska koperta życia” jest skierowana do osób starszych, samotnych, przewlekle chorych oraz niepełnosprawnych. Informacje zawarte w kopertach mogą uratować życie, ponieważ zawierają podstawowe dane, które są potrzebne w trakcie udzielania pomocy.

„Wrocławska Koperta Życia” to inicjatywa, która może uratować życie! Drodzy seniorzy, Miejska Biblioteka Publiczna przyłącza się do akcji dystrybucji „Wrocławskich Kopert Życia”. Możecie je odbierać w filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej.

"Koperty Życia" będą rozdawane naszym czytelnikom w filiach:

Filia nr 1, ul. Sztabowa 98
Filia nr 4, ul. Wieczysta 105
Filia nr 5, ul. Namysłowska 8
Filia nr 6, ul. Lwowska 21
Filia nr 7, ul. Suwalska 5
Filia nr 11, ul. Krzywoustego 286
Filia nr 13, ul. Świdnicka 19 - Przejście
Filia nr 18, ul. Grabiszyńska 236a
Filia nr 22, ul. Chociebuska 8-10
Filia nr 23, Bulwar Ikara 29-31
Filia nr 27, ul. Łokietka 13
Filia nr 29, ul. Reja 1
Filia nr 40, ul. Przybyszewskiego 59
Filia nr 42, ul. Serbska 5a
Filia nr 44, ul. Powstańców Śl. 210
Filia nr 54, ul. Jesienna 22
Filia nr 57, ul. Szewska 78

Koperty, zawierające szczegółowe informacje dotyczące stanu zdrowia, umieszcza się w miejscu ogólnodostępnym – np. na lodówce. Mogą być one wykorzystane przez służby medyczne i tym samym pozwolić na skrócenie czasu ich reakcji w trakcie udzielania pomocy pacjentowi.W skład „Wrocławskiej Koperty Życia” wchodzą:
•    karta informacyjna przeznaczona do uzupełnienia,
•    magnes lub naklejka na lodówkę z logo projektu
•    worek foliowy, w który można schować wypełnioną ankietę.
W karcie wpisujemy informacje dotyczące m.in. grupy krwi, danych osobowych, numerów telefonów do osób najbliższych, przebytych chorób, alergii, uczuleń, przyjmowanych leków, lekarza pierwszego kontaktu czy numerów telefonów alarmowych.Karta informacyjna jest ważna przez rok lub do momentu zmiany sytuacji zdrowotnej. W każdym momencie kartę  można pobrać także w wersji elektronicznej ze strony internetowej MOPS we Wrocławiu (www.mops.wroclaw.pl) i następnie ponownie ją wypełnić.

koperta zycia