banerek na stronę 548 na 131

Czy wiedzieliście, że w Mediatece można wypożyczać gry planszowe? Filip i Ewelina – uczniowie gimnazjum i nasi wolontariusze – postanowili podzielić się z Wami swoją opinią na temat niektórych tytułów. Oddajemy w Wasze ręce pierwszy tekst z cyklu „Filip i Ewelina recenzują”. 

Przychodzisz na zajęcia Language Cafe w Mediatece? Być może znasz już Johannę, która prowadzi spotkania z językiem hiszpańskim. Jej grupa należy do najliczniejszych i najbardziej zaangażowanych – przez ostatnie trzy miesiące odbyło się dziesięć spotkań, a w każdym z nich wzięło udział średnio 12 osób. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc, więc serdecznie zapraszamy! Jeśli się wahasz, przeczytaj historię Johanny – na pewno przekona Cię do odwiedzenia Mediateki.
Johanna wzięła udział w projekcie Fundacji Go'n'Act „Gramy!”. W Mediatece prowadzi konwersacje w języku hiszpańskim (w każdy wtorek o 16:30, zapisy pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

Rozmowa z Johanną w ramach projektu „Gramy!”...

5. grudnia 2018 r. obchodziliśmy Dzień Wolontariatu w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Spotkaliśmy się w gościnnych progach biblioteki Grafit przy ul. Namysłowskiej 8. Były podarki dla wyróżniających się wolontariuszy, pokaz i nauka tańca, tort oraz koncert Freelement Band, a przede wszystkim bardzo miła atmosfera!

„W Portugalii mówimy, że co prawda wolontariusze nie dostają pieniędzy za swoją pracę, ale otrzymują wynagrodzenie emocjonalne” - to słowa Dulce Ferreiry (Eugênio de Almeida Foundation), które padły w czasie wideokonferencji z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariatu.

Pani Basia to nasza Wolontariuszka do zadań specjalnych, która chętnie bierze udział w wielu organizowanych przez nas wydarzeniach. Tym razem świętowała z nami dziesięć lat GILgotek. Wrocławska pisarka Agnieszka Gil już od dziesięciu lat prowadzi GILgotki - zajęcia okołoliterackie dla dzieci. Spotkanie odbyło się w sobotę 13 października w Bibliotece Grafit, a nasza Wolontariuszka, Pani Basia, była jego mocnym akcentem. Zobaczcie zdjęcia Pani Basi w akcji!

Yu Jen w październiku rozpocznie studia na Uniwersytecie Wrocławskim. Kierunek, jaki wybrał, to historia. Ta nauka od zawsze go fascynowała – podobnie jak wszelkie inicjatywy związane z kulturą. Między innymi dlatego zgłosił się do Mediateki już na miesiąc przed studiami. Yu, który lubi spolszczać swoje imię i nazywać się Yurkiem, pomaga nam w codziennych bibliotecznych pracach. Bez niego zginęlibyśmy pod lawinami książek! Podczas następnego festiwalu Równoleżnik Zero będziecie mieli okazję posłuchać prelekcji Yurka. Wolontariusz opowie o swojej ojczyźnie – Tajwanie. Tymczasem Yu Jen zaprasza do Mediateki na lekcje języka chińskiego od podstaw – sprawdź szczegóły na Facebooku...

W poniedziałek, 23 kwietnia 2018 r., czyli w Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, nasi wolontariusze spotkali się w bibliotece przy okazji obchodów tego wyjątkowego święta. W tym dniu odbył się również spektakl „Improza”, zorganizowany przez Appendix Studio.

Spotkanie wolontariuszy

W dniach 9-11 marca 2018 r. w Centrum Innowacji Przejście odbyły się zajęcia instruktażowe dla wolontariuszy i pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej, zatytułowane „Technika wykonywania krótkich filmów amatorskich”. Przeprowadził je Kuba Gryzowski. Warsztaty składały się z części teoretycznej i praktycznej, której efektem są filmiki mające KSIĄŻKĘ i BIBLIOTEKĘ w tle. Oto jeden z nich.

 

Z okazji Dnia Kobiet w Mediatece została przygotowana wystawa inspirujących cytatów o płci piękniej oraz wspaniałych zdjęć, które pokazały, że książka rzeczywiście jest kobietą. W role modelek wcieliły się bibliotekarki z Mediateki, a autorką zdjęć jest wolontariuszka Olga Khomenko. 

W 2018 r. zapraszamy wszystkich obecnych i przyszłych wolontariuszy Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu do udziału w bezpłatnych spotkaniach i szkoleniach. Wszystkich zainteresowanych wolontariuszy prosimy o zgłoszenia do koordynatora wolontariatu, Beaty Żuchowskiej-Guszkowskiej, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.tel. 71 347 12 67. Przyślemy potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia i dokładne terminy zajęć.

Newsletter MBP

captcha 
Regulamin
Bądź na bieżąco: nowości na półkach MBP, organizowane imprezy, spotkania autorskie, warsztaty i konkursy.

DSC 3290

 

Regulamin MBP we Wrocławiu

    


 

WOLONTARIAT w MBP

Jak możesz pomóc?

Wolontariusze mogą uczestniczyć w różnych działaniach i projektach Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu, np.:

  • pomagać dzieciom w odrabianiu lekcji,

  • organizować zajęcia w bibliotece,

  • przygotowywać wystawy oraz materiały do pracy z dziećmi,

  • prowadzić kursy komputerowe dla seniorów,

  • dostarczać książki do domu osobom chorym i niepełnosprawnym,

  • pomagać w pracach bibliotecznych.


Kto może zostać wolontariuszem?

Wszyscy zainteresowani, którzy ukończyli 13 rok życia i zgłosili  w wybranej bibliotece chęć współpracy.


Co należy zrobić, by zostać wolontariuszem w MBP?

Swoje działania rozpocznij od wypełnienia ankiety, która pomoże nam w przygotowaniu dla Ciebie optymalnej propozycji – co, gdzie, jak i kiedy możemy razem zrealizować. W ciągu tygodnia skontaktuje się z Tobą koordynator wolontariatu. Kolejny krok to ustalenie zadań i podpisanie „Porozumienia o wykonywaniu świadczeń wolontarystycznych”. Osoby niepełnoletnie dodatkowo zobowiązane są do przedłożenia pisemnej zgody rodziców lub opiekunów prawnych.


Koordynator wolontariatu:

Beata Żuchowska-Guszkowska

e-mail: bzuchowska@biblioteka.wroc.pl

tel. 71 347 12 67

 

Początek strony