Czas na nowe recenzje od bibliotekarzy. Jagoda Nowak z Filii nr 40 poleca trzy książki: autobiografię wiele mówiącą o dzisiejszym świecie, studium, które zafascynuje miłośników literatury oraz pełną humoru opowieść dla dzieci, która powinna przypaść do gustu również dorosłym.

Zachęcamy do przeczytania rekomendacji Agnieszki Lewińskiej – bibliotekarki Filii nr 44. 

Tym razem książki i płytę rekomenduje Iga Woźniak, która na co dzień pracuje w Dziale Promocji.

Spektakle teatralne w kinie, problem marnowania żywności i filmowa historia z pięknymi obrazami w tle... to kolejne rekomendacje. Tym razem od Marii Bodys, bibliotekarki Filii nr 10. 

Książki dla tych, którzy lubią spacerować bez celu, łazić i szwendać się po miastach i po lasach, po to tylko, żeby zobaczyć, co jest za kolejnym rogiem lub za kolejnym drzewem, poleca Magdalena Nawrocka, bibliotekarka z filii nr 5 przy ulicy Namysłowskiej. Dlaczego warto sięgnąć po te książki? Bo wyróżniają się z tłumu na bibliotecznych półkach urodą języka, bo emanują spokojem, jaki płynie z prozy niemal pozbawionej fabuły, bo uczą przyjemności chodzenia i przyglądania się światu, bo uwrażliwiają na najbliższe otoczenie i uczą patrzeć na rzeczywistość uważnie i z czułością.

Zachęcamy do przeczytania rekomendacji Jakuba Sobieralskiego – kierownika Filii nr 1 oraz autora bloga Oczytany facet.

Zaczynamy nową serię artykułów, w których bibliotekarze i inni pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu będą polecać książki, gry, płyty czy filmy, które możecie wypożyczyć w naszych filiach. Autorką pierwszych rekomendacji jest Kamila Korzeniewska, która pracuje w Filii nr 1 (ul. Sztabowa 98).

Początek strony