Klub Rodzica w Filii nr 11 przy ul. Krzywoustego 286 (CBK FAMA) organizuje drugą edycję gry miejskiej „Cztery Łapy”! W sobotę, 26 maja, w godz. 11.00-13.30 zapraszamy wszystkich młodych miłośników gier miejskich oraz piesków, psiaków i innych zwierzaków na psie-pyszną zabawę i rozwiązywanie zagadek, wykonywanie zadań, szukanie psich śladów na Psim Polu. Zgłoszenia przyjmujemy od 11.05 do 25.05.2018 r.

Naszych przepisów na dobrą zabawę nie znajdziesz w książce kucharskiej! 1 czerwca 2018 zapraszamy do CI Przejście na Kulinarny Dzień Dziecka, a wieczorem na kolejną Kulinarną Noc w Bibliotece - tym razem nocujemy w Centrum Biblioteczno-Kulturalnym FAMA, gdzie przywita nas Robert Makłowicz, ambasador festiwalu „Europa na widelcu”. Zapisy i rejestracja na imprezę wyłącznie za pomocą formularza (w dalszej części artykułu) od 21 do 31 maja br. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń!

Od dwóch lat oprócz listy nominowanych jury literackie i graficzne nagrody Książka Roku tworzy drugą, tzw. listę bis. Trafiają na nią książki godne uwagi, po które – według jury – naprawdę warto sięgnąć.

Zachęcamy:

  • Oto laureaci konkursu "Książka Roku 2017". Zachęcamy do czytania i oglądania:

Zapraszamy serdecznie dzieci w wieku 6-8 lat na cykliczne zajęcia „Tongue Twister”, czyli wprowadzenie do języka angielskiego poprzez gry i zabawy językowe. Podczas zajęć będziemy się skupiać na wymowie, wykorzystując w tym celu m.in. tytułowe tongue twisters, czyli łamańce językowe. Zajęcia będą się odbywać w każdy piątek o godzinie 17.00 w Filii nr 1 przy ul. Sztabowej 98. Pierwsze zajęcia już 22 września! Obowiązują zapisy.

 

Książki z dzieciństwa mają moc przywoływania wspomnień i emocji. Aby przedłużyć ich życie i podzielić się nimi z najmłodszymi,  tworzymy kolekcję starych książek dla dzieci.
Zbieramy książki przedwojenne i z czasów PRL. Mamy już kolekcję liczącą ponad 300 tytułów. Książki znajdą swe miejsce  w bibliotece na Dworcu Głównym PKP w odrestaurowanym i pięknie urządzonym wnętrzu.

Zapraszamy do obejrzenia cieszących się coraz większym powodzeniem książek obrazkowych. Prezentujemy książki wydane w 2016 r.

Gorąco zapraszamy do udziału w imprezach organizowanych w najbliższych dniach w ramach Klubu Rodzica. Czeka na was moc atrakcji!

> Nadchodzące wydarzenia w Klubie Rodzica

 

Wydawnictwo Egmont po sukcesie serii "Czytam sobie"  promującej samodzielne czytanie, rozpoczęło wydawanie  nowej serii "Poczytaj ze mną", która  ma na celu zachęcić do wspólnego, rodzinnego czytania, a także przedstawić dzieciom różne gatunki literackie.

Podróżowanie to zapewne jedno z najprzyjemniejszych zajęć na świecie, by uatrakcyjnić i wzbogacić rodzinne wycieczki polecamy przewodniki dla dzieci:

Newsletter MBP

captcha 
Bądź na bieżąco: nowości na półkach MBP, organizowane imprezy, spotkania autorskie, warsztaty i konkursy.
Początek strony