Od dwóch lat oprócz listy nominowanych jury literackie i graficzne nagrody Książka Roku tworzy drugą, tzw. listę bis. Trafiają na nią książki godne uwagi, po które – według jury – naprawdę warto sięgnąć.

Zachęcamy:

  • Oto laureaci konkursu "Książka Roku 2017". Zachęcamy do czytania i oglądania:

Zapraszamy serdecznie dzieci w wieku 6-8 lat na cykliczne zajęcia 'Tongue Twister', czyli wprowadzenie do języka angielskiego poprzez gry i zabawy językowe. W nauce nowych słówek pomoże nam nie tylko głośne czytanie bajek, ale również... eksperymenty naukowe. Zajęcia odbywają się w wybrane piątki o godzinie 17.00 w Filii nr 1 przy ul. Sztabowej 98.
Obowiązują zapisy.

 

Książki z dzieciństwa mają moc przywoływania wspomnień i emocji. Aby przedłużyć ich życie i podzielić się nimi z najmłodszymi,  tworzymy kolekcję starych książek dla dzieci.
Zbieramy książki przedwojenne i z czasów PRL. Mamy już kolekcję liczącą ponad 300 tytułów. Książki znajdą swe miejsce  w bibliotece na Dworcu Głównym PKP w odrestaurowanym i pięknie urządzonym wnętrzu.

Zapraszamy do obejrzenia cieszących się coraz większym powodzeniem książek obrazkowych. Prezentujemy książki wydane w 2016 r.

Gorąco zapraszamy do udziału w imprezach organizowanych w najbliższych dniach w ramach Klubu Rodzica. Czeka na was moc atrakcji!

> Nadchodzące wydarzenia w Klubie Rodzica

 

Wydawnictwo Egmont po sukcesie serii "Czytam sobie"  promującej samodzielne czytanie, rozpoczęło wydawanie  nowej serii "Poczytaj ze mną", która  ma na celu zachęcić do wspólnego, rodzinnego czytania, a także przedstawić dzieciom różne gatunki literackie.

Podróżowanie to zapewne jedno z najprzyjemniejszych zajęć na świecie, by uatrakcyjnić i wzbogacić rodzinne wycieczki polecamy przewodniki dla dzieci:

Polecamy do wspólnego czytania i rozmów  dzieci z tatusiami  książki, których bohaterem jest Tata.

Zapraszamy także do bibliotek, w których od 60 lat znaleźć można książki z kultowymi ilustracjami Bohdana Butenki, autora plakatów, scenografii do Kabaretu Starszych Panów,  laureata wielu nagród,  a przede wszystkim znanego trzem  pokoleniom czytelników ilustratora niezliczonej ilości książek dla dzieci. - Bohdan Butenko skończył w tym roku 85 lat. Z okazji urodzin artysty od wtorku 31 maja 2016 oglądać można było przy ul. Oławskiej wystawę plenerową „Butenko PINXIT!”.

Newsletter MBP

captcha 
Regulamin
Bądź na bieżąco: nowości na półkach MBP, organizowane imprezy, spotkania autorskie, warsztaty i konkursy.
Początek strony