Dziecięce Biuro Podróży to cykliczna oferta, odbywająca się co miesiąc w  MultiCentrum i Filii 44 MBP przy ul. Powstańców Śl. 210. Skierowana jest do dzieci w wieku 6 – 10 lat.

Dziecięce Biuro Podróży realizowane w  Filii nr 44 i Multicentrum (interaktywnym centrum edukacji) proponuje spotkania, których tematyka związana jest z podróżami, a tym samym z kulturą i obyczajowością innych narodów. W trakcie spotkania dzieci i dorośli wykonują zadania, które korespondują z tematem spotkania.

W tym roku szkolnym Dziecięce Biuro Podróży podąża w kierunku sztuki. To wspaniała okazja by poznać artystyczne książki i otrzymać specjalny bilet do… - ciekawego wrocławskiego miejsca, w którym mieszka SZTUKA.

Do wspólnego spotkania i zabawy zapraszamy dzieci od 6. roku życia wraz z opiekunami. Dla komfortu Państwa pobytu prosimy o przyniesienie sportowego obuwia zmiennego. Zapraszamy!

NIE REZERWUJEMY miejsc – zapraszamy wszystkich chętnych

 

Najbliższe spotkanie odbędzie się :

25 marca / sobota/ DZIECIĘCE BIURO PODRÓŻY, 11.00 – 13.00

DZIECIĘCE BIURO PODRÓŻY w kierunku sztuki/ Filia 44, MultiCentrum i Dziecięca Wytwórnia Filmowa GALERIA ENTROPIA

Serdecznie zapraszamy dzieci od 6 lat wraz z opiekunami w podróż w stronę sztuki animacji i historii Wrocławia. Przewodniczką będzie pani Alicja Jodko, która od 30 lat prowadzi we wrocławskiej Galerii Entropia warsztat animacji o nazwie Dziecięca Wytwórnia Filmowa. Podczas spotkania pokażemy niedawno ukończony film animowany pt. "TRANS-WROCŁAW czyli Podróż z Wiatrem i pod Wiatr Historii", przy którym pracowała liczna grupa dzieci i młodzieży.    To prawdziwa okazja, by w ciekawy sposób poznać historię naszego miasta,  a także dowiedzieć się, jak powstaje  film animowany i co to w ogóle jest ta "animacja".

Miłośników historii zapraszamy także do naszej biblioteki, która przygotowała specjalny wybór literatury o Wrocławiu - nie tylko dla najmłodszych.

Jeszcze jedną atrakcją w MultiCentrum jest możliwość zabawy w programie Kai`s SuperGOO - graficzne przekształcanie i zapisywanie obrazów, a więc tworzenie krótkich animacji "komputerowych".   

Oferta otwarta, bezpłatna.

 

 

       

 

Początek strony