Na początku istniały tylko światło i bezkresne morze. Jednak świat się zmienia i nic nie jest już takie, jak kiedyś. Niewielu pamięta dziś o dawnych bogach, którzy stworzyli ten świat. Nieliczni pamiętają imiona pomniejszych bóstw, które opiekowały się lasami, rzekami i rozstajnymi drogami.
Prawie nikt nie pamięta przyjaznych duchów, które czuwały nad gospodarstwami ludzi dobrych i uczciwych. Wszyscy zapomnieli o złowrogich demonach głodnych świeżej krwi. Ale czy każda z tych istot zapomniała o Tobie?

Cybernetyczna zagłada nadchodzi. Kraj jest w niebezpieczeństwie. Grozi mu utrata dotychczasowego porządku. Wszystko przez wirus, który atakuje bazy informatyczne najważniejszych instytucji, wprowadza chaos. Czy staniemy się zależną od innych wyspą pozbawioną dostępu do informacji? Losy kraju w Twoich rękach! Masz okazję poczuć się jak James Bond i uratować ludzkość przed utratą dotychczasowego porządku. Zegar tyka. Masz mało czasu i tylko jedną szansę. Wejdź do gry, rozwiązuj zadania, które doprowadzą Cię do bezpośredniej konfrontacji z wrogiem. Powstrzymaj Stuxnet i uratuj kraj przed cyber zagładą.

Podczas remontu „Zetki”, popularnego budynku Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, zostaje odnaleziona mumia. Policji udaje się ustalić, że są to zasuszone zwłoki mężczyzny, które zostały zamknięte w starej skrzyni na strychu ponad trzydzieści lat temu. Śledztwo zostaje umorzone ze względu na przedawnienie. Jednak pracownicy Biura Promocji UEW nie dają za wygraną. Prowadzą swoje prywatne dochodzenie, podejrzewając, że denat jest ofiarą naukowych rozgrywek personalnych. Otrzymują list, który przyspiesza bieg wydarzeń. Anonimowy autor listu deklaruje, że zna prawdę, może sprawić, że mumia „zacznie mówić”. Informator nie odkryje jednak kart za darmo, ale też nie wyjawi tajemnicy byle komu. Jesteście ciekawi co będzie dalej? Weźcie udział w grze miejskiej!

Jak zwiedzić Wrocław pozostając w jednym miejscu? To możliwe! Wystarczy udać się co Centrum Innowacji Przejście (ul. Świdnicka 19), gdzie można obejrzeć makietę, którą za pomocą druki 3D stworzyli uczestnicy warsztatów „Wydrukowany Wrocław”.

ROK 2018
Tesa dostaje tajemniczą paczkę, w której znajdują się ametystowa czaszka oraz zagadkowa wiadomość. Odebranie paczki było największym błędem, jaki kiedykolwiek popełniła. Kobieta wraz z mężem odkrywa karty człowieka odpowiedzialnego za zaginięcia kilku osób. Porywacz projektuje nowy porządek świata. Swoją budowlę wznosi coraz wyżej i wyżej, a Tesa, śledząca jego poczynania, w końcu nadaje mu przydomek Architekta.

Zapraszamy do udziału w grze mobilnej „Kto czyta żyje podwójnie”, przygotowanej z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, która miała swoją premierę 27 kwietnia 2019 roku. W przestrzeni miejskiej poszukacie literackich odniesień i nawiązań, wiecznie żywych i powracających wątków, tematów oraz nieśmiertelnych, stale regenerujących się motywów. Przekonacie się, że takie odniesienia mogą być ciekawą formą komentarza rzeczywistości...

W 2019 roku Festiwal Podróżniczy Równoleżnik Zero kontynuował drugie okrążenie wokół Ziemi. Wieść o podróżniczej pasji uczestników festiwalu dotarła także na największy kontynent naszej planety. Z Azji – bohaterki tegorocznej edycji – przybyły Fantastyczne Bestie, które chcą poznać wrocławskich amatorów podróży… i sprawdzić, czy są godni swojej sławy! Twój głód wrażeń i wiedzy zwrócił uwagę sześciu azjatyckich bestii, które pojawiły się w stolicy Dolnego Śląska.
Baśniowe stwory chcą odwiedzić miejsca, w których odbywają się festiwalowe wydarzenia. Pragną też zamienić z Tobą kilka słów na temat Azji i podróży. Może zadadzą Ci zagadkę albo wyznaczą trudne zadanie? Miej się na baczności!

Kim jest skołowany miś z walizką, ubrany w wielki płaszcz i kapelusz? Pomóż tajemniczemu, futrzastemu podróżnemu odnaleźć się na dworcu i przypomnieć sobie cel podróży. Zapraszamy do udziału w rozgrywce mobilnej gry miejskiej – przede wszystkim dzieci w wieku od 5 do 10 lat wraz z opiekunami.

[tekst w języku polskim poniżej] This guide was made by Erasmus students from all over the world. Young people who study at University of Wroclaw wanted to make something for other in same situation. That's why they started cooperation with The Municipal Public Library in Wrocław. On 25th January 2019 together we made an event „Internation Gathering at The Innovation Centre”. This guide was released on that day.

Jak? Dlaczego? Kto? To trzy pytania, które stawia komisarz Hubert Meyer rozwiązując zagadki morderstw. Tym razem reguła Meyera może nie wystarczyć. We wrocławskim Parku Staromiejskim znalezione zostaje ciało dziennikarki. Śledztwo nie przynosi efektów, lecz każe profilerowi zanurzyć się w swojej przeszłości. Czy morderca prowadzi okrutną grę z Meyerem? Wciel się w rolę wrocławskiej profilerki i prześledź ostatni dzień z życia ofiary. Odkryj zabójcę, zanim będzie za późno.

BanerRegulaMeyeraMediateka

Galeria „Gry miejskie”