Centrum Poznawcze w Hali Stulecia

ul. Wystawowa 1

www.centrumpoznawcze.pl

Rabat w wysokości 50% na zakup biletów na wystawę Centrum Poznawczego Hali Stulecia

Dotykowe monitory, interaktywne mapy i księgi, reagująca na ruchy podłoga – tak między innymi wygląda nowoczesna lekcja historii, na którą zaprasza Centrum Poznawcze. Ideą Centrum jest przybliżenie zwiedzającym najważniejszych wydarzeń dotyczących Hali Stulecia – genezy jej powstania, najistotniejszych przemian na przestrzeni lat oraz modernistycznej architektury. Multimedialny i interaktywny program edukacyjno-poznawczy „Centrum Innowacyjności w Architekturze i Budownictwie” nie tylko pozwala dotknąć historii stu lat obiektu klasy UNESCO, jakim jest Hala Stulecia oraz przyległe do niej Tereny Wystawowe, ale stanowi również atrakcyjne wprowadzenie w świat architektonicznych projektów, które współcześnie wyróżniają się innowacyjnością i odwagą konstrukcji. Całość wzbogacona jest o Galerię i system ekranów w kuluarach Hali Stulecia, które okalają płytę główną. Kulminacyjnym punktem wystawy jest specjalne widowisko światła i dźwięku wykonane techniką video-mappingu pod kopułą, która stanowi fenomen tego obiektu w skali Europy.

Koncepcja Centrum zakłada dostosowanie obiektu dla osób niepełnosprawnych, a zwłaszcza osób niewidomych, dla których dostępne są czytniki Braille’a oraz audio-przewodniki. Zebrane materiały historyczne prezentowane są w klimatycznie zaaranżowanych wnętrzach, przy użyciu najwyższej jakości sprzętu audiowizualnego.

Regulamin MBP we Wrocławiu