Fabryka Energii – Centrum Jogi Wrocław

ul. Św. Antoniego 2/4 (brama A, II piętro)

ul. Strzegomska 322 (Przedszkole nr 58, sala gimnastyczna)

www.fabrykaenergii.pl

10% rabatu na wejścia jednorazowe

„Nie zatrzymasz fal, ale możesz nauczyć się surfować” – powiedział kiedyś hinduski guru Swami Satchidananda. Po tę mądrość, typową dla joginów, nie trzeba jechać do Indii. W centrum Wrocławia działa Fabryka Energii – miejsce, w którym można osiągnąć spokój, harmonię i sprawność fizyczną. Fabryka Energii to założone parę lat temu profesjonalne centrum jogi. Tutejsze Stowarzyszenie Jogi od bardzo dawna starało się pozyskać dla swoich uczniów lokal z prawdziwego zdarzenia. Niedawno udało się i tym samym skończył się czas tułaczki po wynajętych salach gimnastycznych. Obecnie Fabryka Energii jest jedną z najbardziej profesjonalnie wyposażonych szkół w Polsce, jedyną taką we Wrocławiu. Uczniów i gości wita recepcja, do ich dyspozycji są szatnie i herbaciarnia. I – co najważniejsze – ogromna, mierząca 140 mkw. sala do jogi z widokiem na Stare Miasto.

Jednym z nauczycieli i zarazem współtwórcą Fabryki Energii – wraz z Justyną Andrzejewską – jest Marek Bednarski, fizjoterapeuta, specjalista ds. terapii jogą, nauczyciel jogi z wieloletnim stażem. Praktykę jogi rozpoczął jako 14-letni chłopiec. Uczył się pod okiem Lois Steinberg (USA), Corine Biria (Francja), Gabriella Giublilaro (Włochy). Prowadził zajęcia w ramach ogólnopolskiego zjazdu nauczycieli jogi we Wrocławiu, Festiwalu Era Nowe Horyzonty oraz imprez plenerowych Joga w Parku. Na co dzień uczy grupy początkujące, zaawansowane, nauczycielskie oraz grupę jogi kręgosłupa.

W Fabryce Energii jogi uczą się osoby w każdym wieku, w tym również dzieci. Jednemu z nich Fabryka zawdzięcza zresztą swoją nazwę. Wśród kadry szkoły krąży anegdota związana z tym wydarzeniem:

„Kiedyś na jednym z wyjazdów wakacyjnych z jogą, jakie organizujemy, zaczepiliśmy chłopca, uczestnika zajęć jogi dla dzieci.

– Kaziu zaczekaj. Powiedz nam, co to jest joga?

Spojrzał na nas z oburzeniem, jakbyśmy nie wiedzieli rzeczy oczywistych i powiedział:

– Joga to Fabryka Energii.

Po czym pobiegł dalej. Tak powstała nazwa naszego Centrum Jogi Wrocław”.

Wśród uczniów Fabryki Energii są m.in.: śpiewaczka Filharmonii Narodowej, opiekun szympansów we wrocławskim zoo, bankowy informatyk (w wolnych chwilach w pracy ćwiczy stanie na rękach), a także dyrektorzy i kierownicy, którzy na ten jeden moment zrzucają garnitury i w spodniach dresowych oddają się wytrwałej pracy nad sobą i dla siebie. Organizujemy wakacyjne warsztaty i weekendy z jogą. W wakacje jesteśmy organizatorami Jogi w Parku we Wrocławiu pod Panoramą Racławicką, przez całe wakacje można się spotykać z naszymi nauczycielami co niedzielę na bezpłatnej sesji jogi. Chętnie w akcje angażują się Wrocławskie media i miasto. Dzięki temu co roku już od 4 lat bijemy rekordy frekwencji.

Regulamin MBP we Wrocławiu