semibrevis logo

Fundacja Semibrevis

www.semibrevis.pl

Wstęp wolny na wszystkie koncerty

Głównym założeniem Fundacji Semibrevis jest propagowanie oraz upowszechnianie wśród społeczeństwa kultury muzycznej późnego średniowiecza i renesansu. Jesteśmy po to, aby odrodzić ducha renesansowej sztuki, wspomagać pasjonatów oraz ludzi, którzy pragną rozpowszechniać kulturę tego wspaniałego okresu. Przełom wieków XV i XVI to nie tylko europejskie Odrodzenie ale i polski Złoty Wiek. We współczesnej Europie sztuka ta zajmuje honorowe miejsce w kulturze. W Polsce pozostaje niezasłużenie „Kopciuszkiem” późniejszych epok. Dlatego kultywowanie twórczości epoki reformacji, wielkich odkryć geograficznych, wynalezienia druku oraz innych wydarzeń fundamentalnych dla współczesnego świata jest naszą idée fixe.

Działalność Fundacji Semibrevis to również wspieranie i upowszechnianie kultury, muzyki i literatury innych epok, a nawet sztuki współczesnej. Pragniemy zachęcić odbiorców naszych wydarzeń do obcowania z szeroko pojętą i często niszową twórczością.

Regulamin MBP we Wrocławiu