SKW kolor

StrefaKultury Wrocław | Impart

ul. Mazowiecka 17

www.strefakultury.pl

Promocyjne ceny biletów na wybrane imprezy w Imparcie
Na jedną kartę biblioteczną można kupić jeden bilet w cenie promocyjnej
Informacje o promocjach będą zamieszczane na stronach Biblioteki oraz rozsyłane newsletterem

W sieci miejsc, prowadzonych przez Strefę Kultury Wrocław, Impart jest tą o najdłuższej tradycji – nie tylko historia gmachu, w którym się mieści, sięga końca XIX wieku, ale i sam Impart (choć niekoniecznie pod tą nazwą) obecny jest tu od ponad siedmiu dekad!

Dziś przestrzeń przy ul. Mazowieckiej 17 to dwie sceny: zdolna pomieścić niemal 600-osobową widownię sala teatralna i nieco mniejsza – kameralna. W kojarzonych jako jedne z najlepszych akustycznie przestrzeni we Wrocławiu odbywają się koncerty, spektakle, pokazy filmów czy jam sessions. Wydarzenia skierowane zarówno do najmłodszych widzów, jak i młodzieży, dorosłych oraz seniorów.

Impart jest także główną areną wielu wrocławskich festiwali i przeglądów, w tym imprez legendarnych jak Jazz nad Odrą, ale i takich, które dopiero od kilku sezonów stanowią ważną część kulturalnego krajobrazu miasta (WROsound czy Międzynarodowy Festiwal Teatrów Dla Dzieci Dziecinada). W programie ośrodka znalazły się i cykle tematyczne. Od 2005 roku spektakle muzyczne prezentowane są w ramach Teatr Piosenki (jego twórcami byli m.in. Roman Kołakowski i Mariusz Kiljan), w 2013 dołączył do niego Wrocławski Teatr dla Dzieci współtworzony z Teatrem Klinika Lalek. Od 2017 roku widzowie mogą także uczestniczyć w serii wydarzeń organizowanych pod hasłem I’m part of, prezentujących m.in. współczesny teatr tańca.

Regulamin MBP we Wrocławiu