InkBooki są dostępne w w Filii nr 5, ul. Namysłowska 8 (Grafit) oraz w Filii nr 13, ul. Świdnicka 19 (Centrum Innowacji Przejście) dzięki firmie ArtaTech.

inkbook kolor 300 01

Arta Tech specjalizuje się w tworzeniu nowych rozwiązań na bazie technologii papieru elektronicznego (E-Ink). Tworzy oprogramowanie do czytników książek elektronicznych, dla wygody czytelników, a także do celów edukacyjnych. Zapewnia też wsparcie przy tworzeniu oprogramowania do urządzeń inkBOOK.
Więcej informacji o firmie...

InkBook...

50 zł. rabatu na zakup inkBooka dla Czytelników MBP we Wrocławiu.

semibrevis logo    

Fundacja Semibrevis

www.semibrevis.pl

 

Wstęp wolny na wszystkie koncerty

 

Głównym założeniem Fundacji Semibrevis jest propagowanie oraz upowszechnianie wśród społeczeństwa kultury muzycznej późnego średniowiecza i renesansu. Jesteśmy po to, aby odrodzić ducha renesansowej sztuki, wspomagać pasjonatów oraz ludzi, którzy pragną rozpowszechniać kulturę tego wspaniałego okresu. Przełom wieków XV i XVI to nie tylko europejskie Odrodzenie ale i polski Złoty Wiek. We współczesnej Europie sztuka ta zajmuje honorowe miejsce w kulturze. W Polsce pozostaje niezasłużenie „Kopciuszkiem” późniejszych epok. Dlatego kultywowanie twórczości epoki reformacji, wielkich odkryć geograficznych, wynalezienia druku oraz innych wydarzeń fundamentalnych dla współczesnego świata jest naszą idée fixe.

Działalność Fundacji Semibrevis to również wspieranie i upowszechnianie kultury, muzyki i literatury innych epok, a nawet sztuki współczesnej. Pragniemy zachęcić odbiorców naszych wydarzeń do obcowania z szeroko pojętą i często niszową twórczością.

 

LOGOTYP SCENA KAMIENICA       

Scena Kamienica

ul. Lelewela 15
53-505 Wrocław

www.scenakamienica.pl

 

10% rabatu na wydarzenia repertuarowe

 

Scena Kamienica – jedyna taka scena w Polsce i jedna z niewielu w Europie. Od samego początku postawiliśmy sobie za cel prezentację projektów artystycznych, których na próżno szukać w innych instytucjach kultury. Jesteśmy jedyną w mieście sceną kultywującą bogate tradycje operetkowe Wrocławia. Cyklicznie odbywają się u nas Czwartki z Operetką, do których zapraszani są najwybitniejsi artyści z całej Polski. Jesteśmy także gospodarzami jedynego we Wrocławiu Krakowskiego Salonu Poezji i
Muzyki Anny Dymnej.

Scenę Kamienica do tej pory odwiedziły takie sławy jak: Jerzy Skoczylas, Krystyna Mazurówna, Anna Dymna, Japoński Teatr Wokoui Wah, Izabela Trojanowska, Jarosław Kozielski, Nando del Rio.

Scena Kamienica prezentuje w miesiącu około 10 zróżnicowanych programów, reprezentujących większość stylów i gatunków muzyki, a także formy teatralne, kabaretowe. Prowadzi ożywioną działalność edukacyjną, cyklicznie prezentując spektakle familijne. Wszystkie wydarzenia cieszą się ogromnym zainteresowaniem, ale także uznaniem Publiczności. Scenę odwiedzają najwybitniejsi soliści śpiewacy, tancerze, instrumentaliści i aktorzy z Polski oraz zza granicy.

 
logo MPT png       

Muzeum Pana Tadeusza

Zakładu Narodowego im. Ossolińskich


ul. Dubois 33-35a

www.muzeumpanatadeusza.pl

 

Bilet normalny / rodzinny w cenie 16 zł (zamiast 20 zł)
Bilet ulgowy w cenie 8 zł (zamiast 10 zł)Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu to miejsce, w którym łączą się historia i współczesność. Na płaszczyźnie tradycji polskiego romantyzmu podkreśla wątki wciąż obecne i żywe w polskiej kulturze. Poszukuje języka umożliwiającego przedstawienie kulturotwórczej roli tej spuścizny w sposób nowoczesny, nie rezygnując przy tym z prób jej reinterpretacji. Jednym z celów działalności muzeum jest więc ukazanie arcydzieła oraz jego autora w kontekście społeczno-kulturowym epoki jako mocno osadzonych w realiach ówczesnej Europy i kluczowych dla kształtowania się polskiej tradycji walki o niepodległość. Tradycja ta wiąże się ściśle z życiorysami Władysława Bartoszewskiego i Jana Nowaka-Jeziorańskiego, którzy przekazali swoje zbiory Zakładowi Narodowemu im. Ossolińskich, a których wkład w odzyskanie przez Polskę wolności przedstawiony został w części wystawy zatytułowanej Misja: Polska.

Dzięki najnowocześniejszej technologii, przyjaznej zarówno dla młodego, jak i starszych pokoleń, w sposób przystępny i wieloaspektowy prezentujemy żywe dziedzictwo romantyzmu. Na tysiącu pięciuset metrach kwadratowych powierzchni wystawienniczej, w osiemnastu salach, zgromadziliśmy siedemset eksponatów, zainstalowaliśmy ponad sto gier, instalacji i prezentacji multimedialnych. Muzeum otwiera się na publiczność również dzięki wystawom czasowym oraz bogatej ofercie kulturalnej w postaci spotkań autorskich i warsztatów edukacyjnych.

Misją Muzeum Pana Tadeusza jest pokazanie rangi dzieła Adama Mickiewicza w zmieniającej się rzeczywistości historycznej i kulturalnej Europy na przestrzeni ostatnich dwustu lat, a także ukazanie poematu Pan Tadeusz jako tekstu kształtującego nowoczesne myślenie o tradycji i tożsamości kulturowej.

Podejmujemy się tej misji w czasie dynamicznego rozwoju cyberkultury i przy negatywnych trendach statystycznych pokazywanych przez badania czytelnictwa. Priorytetem ekspozycji stałej będzie maksymalna koncentracja na wątkach narracyjnych i kontekście kulturowym wywiedzionym z treści najcenniejszego eksponatu.

Wsparcie udzielone z funduszy norweskich i funduszy EOG, pochodzących z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii, oraz środków krajowych.

 
       GERelis Elisabeth Schwigon

ul. Oławska 27-29 

www.gerelis.pl


5% zniżki na kursy językowe oraz półkolonie dla dzieciGERelis Elisabeth Schwigon to wyjątkowa szkoła językowa ulokowana tuż obok wrocławskiego rynku, przy ul. Oławskiej.

W Polsce działamy już od 2010 roku. Od początku naszego istnienia z wielką pasją, konsekwentnie i w sposób nietuzinkowy uczymy mówić! Szczególny nacisk kładziemy na poprawną wymowę i zdolność komunikowania się w języku obcym.

W naszej ofercie znajdują się kursy języka: niemieckiego i angielskiego. Zajęcia odbywają się w małych, maksymalnie 5-osobowych grupach i prowadzone są w sposób, którego nie znacie z tradycyjnych szkół. Nie korzystamy z nudnych podręczników, a szkolny „bełkot” omijamy wielkim łukiem, ponieważ nasi wykładowcy to wyłącznie najlepsi lektorzy oraz native speakerzy.

W swojej ofercie mamy także kursy dla dzieci, już od drugiego roku życia. Przy odpowiednich metodach, dzięki tak wcześnie rozpoczętej nauce, dziecko z wielką łatwością i uśmiechem na twarzy uczy się wielu języków jednocześnie i mówi w nich tak samo dobrze, jak w języku ojczystym!


       Fitness Latte

ul. Przyjaźni 6/u5

www.fitnesslatte.pl


5% zniżki na karnety długoterminoweFitness Latte to wyjątkowe miejsce w którym połączysz przyjemne z pożytecznym. Rozsmakujesz się zarówno w fitnessowej przygodzie jak i pysznej kawie. Spędzisz czas w gronie rodzinnym, napijesz się kawy z przyjaciółmi i przeprowadzisz trening w przyjaznym miejscu. Cele, o którym zawsze marzyłeś, które były tylko marzeniami z nami są w zasięgu Twojej ręki.
 
•    460 m2 profesjonalnego i w pełni wyposażonego klubu fitness „Twój klub w zasięgu ręki”
•    Dostęp do klubu w godzinach od 6.00 do 22:00 w dni powszednie oraz od 9:00 do 18:00 w weekendy
•    Poranne espresso czyli energetyczną ofertę w godzinach rannych
•    Pełny dostęp do zajęć fitness bez ograniczeń, wszechstronne zajęcia m.in. joga, pilates, step, sztangi, fatburning, tbc, abt, shape, stretch, Dance, Pilates, Zumba i wiele innych
•    W pełni wyposażoną nowoczesną siłownię z częścią do treningu wytrzymałościowego (maszyny z LCD i możliwością indywidualnego wybierania programu TV kablowej) i kształtującego (maszyny Life fitness, strefa wolnych ciężarów, strefa treningu personalnego, funkcjonalnego, stretchingu)
•    Koedukacyjną saunę dla kobiet i mężczyzn we wszystkich godzinach otwarcia klubu bez rezerwacji i dodatkowych opłat
•    Profesjonalna sala do treningu funkcjonalnego (TRX), trening intro, strefę pomiarów porady dietetyczne i konsultacje trenerskie – dostosowane do Twoich potrzeb
•    Trening personalny
•    Specjalne ceny dla studentów
•    Wyjątkowe zajęcia dla Mamy i dziecka, kobiet w ciąży
•    Pokój dla dzieci
•    Specjalne członkostwa dla seniorów – w preferencyjnej cenie
•    Klub dostosowany dla osób niepełnosprawnych – winda z poziomu 0.

       Wydawnictwo Warstwy

www.wydawnictwowarstwy.pl


Rabat 25% od ceny okładkowej w księgarni internetowej www.wydawnictwowarstwy.pl/sklep

Rabat udzielany jest podstawie numeru karty bibliotecznej czytelnika. Numer należy należy wprowadzić w okienko „Program partnerski MBP OK”, które pojawia się w procesie zakupu onlineWydawnictwo Warstwy powołane zostało przez Miejską Bibliotekę Publiczną we Wrocławiu do działalności edytorskiej i edukacyjnej. Działa od września 2014 roku. Zajmuje się publikacją i promocją wrocławskiej literatury i sztuki, ochroną spuścizny artystów związanych z miastem, współpracą z instytucjami kultury, oświaty i nauki. Zwraca szczególną uwagę na rzeczy niszowe, eksperymentalne, pogranicza literatury i innych sztuk, archiwa zapomnianych twórców, przekłady i wznowienia. Ważnym elementem działań wydawnictwa jest dziedzictwo polskiej szkoły ilustracji. Wydawnictwa drukowane łączy z materiałami multimedialnymi.
 
wctd logonowe        Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka 
ul. Kuźnicza 29a

www.bilety.centrumtworczosci.pl
www.centrumtworczosci.pl


Bilety na popołudniowe spektakle niedzielne w cenie biletu rodzinnego (17 zł zamiast 21 zł)

Kwietniowe spektakle objętę promocją:

„Kto poślubi królewnę?” / 6 kwietnia, piątek, godz. 17.30 / Duża Scena WCTD, ul. Kuźnicza 29a, Wrocław, I piętro  / dla dzieci +7 lat, z opiekunami

„Calineczka zmienia dom” / 15 kwietnia, niedziela, godz. 17.00 / WCTD, ul. Kuźnicza 29a, Wrocław / dla dzieci +4 lat, z opiekunami

„Bal u Króla Lula” / 22 kwietnia, niedziela, godz. 17.00 / scena przy ul. Kuźniczej 29a, I piętro / dla dzieci +4 lat, z opiekunami

 

Zaproszenia na spektakle przekazywane na konkursy organizowane w MBP we Wrocławiu

 

Misją Wrocławskiego Centrum Twórczości Dziecka jest wspieranie rozwoju osobowości i kreatywności młodego pokolenia, ułatwienie dostępu do kultury wszystkim dzieciom, przygotowanie do świadomego uczestnictwa w kulturze oraz odkrywanie poprzez sztukę szlachetnych wartość.

Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka oferuje warsztaty artystyczne dla dzieci od 1. roku życia, dla młodzieży i dorosłych, warsztaty dla grup zorganizowanych (szkolnych i przedszkolnych), spektakle dla osób indywidualnych i grup. Działamy także projektowo, m.in. poprzez Repertuarowy Teatr Dziecięcy, w ramach którego najbardziej uzdolnieni uczestnicy warsztatów występują w profesjonalnych produkcjach dla dzieci, włączanych do repertuaru.

W WCTD odbywają się również bezpłatne warsztaty dla dzieci z rodzin wielodzietnych, projekty edukacyjne dofinansowane przez Gminę Wrocław oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego (jak np. projekt teatralno-plastyczny „ABC sztuki XX wieku”), projekty międzypokoleniowe (Teatr dla Trzech Generacji). Przekazujemy także ufundowane przez darczyńców bilety do naszego teatru dzieciom o mniejszych szansach (akcja Ufunduj dziecku bilet).

       Ośrodek Postaw Twórczych
ul. Działkowa 15
www.opt-art.netBilety wstępu na wydarzenia płatne organizowane przez OPT w cenie biletu dla kursantów

Jesteśmy miejską instytucją kultury. Główną ideą naszej działalności jest edukacja kulturalna poprzez sztukę. W pracy z uczestnikami zajęć odwołujemy się do tych samych stanów ducha, jakie leżą u podłoża powstawania dzieła artystycznego. Staramy się pokazywać jak można spostrzegać świat przez pryzmat sztuki. Sztuki – jako interpretacji i potrzeby przetworzenia tego co zastane, a taka umiejętność i chęć przetwarzania jest postawą twórczą. /Jarosław Jachimowicz, Dyrektor OPT/

OPT oferuje wypracowane przez lata mechanizmy, dzięki którym prowadzone przez nas kursy: Fotografii, Malarstwa i Rysunku, Rysunku Architektonicznego, Projektowania Graficznego, Nauki gry na perkusji, Photoshopa, Grafiki Warsztatowej oraz Komiksu i Podstaw Ilustracji, stanowią jedną z najlepszych ofert tego typu na rynku. Kursantom naszego Ośrodka proponujemy bogatą ofertę programową, nad którą pracuje profesjonalna kadra artystów, instruktorów oraz organizatorów. Do dyspozycji uczestników zajęć przeznaczone zostały pracownie: fotograficzne, plastyczne, muzyczne i komputerowe. W obrębie budynku znajdują się: studia fotograficzne, studio nagraniowe oraz sala wielofunkcyjna (koncertowa, wykładowa, wystawiennicza). Wiosną 2014 otworzyliśmy filię OPT przy placu Strzeleckim 12. Nowy lokal przyjął nazwę „Miejsce przy Miejscu”. Znajdują się tam dwie pracownie graficzne (Letterpress oraz Grafiki Warsztatowej i Książki Unikatowej), a także Galeria Fotograficzna. Poza różnorodnością form edukacyjnych, OPT oferuje szereg wysokiej rangi zdarzeń artystycznych (koncerty, wystawy, sesje, warsztaty, filmy, publikacje książkowe i płytowe, inne). 14-letnie doświadczenie i przeszło dwa i pół tysiąca kursantów, którzy opuścili nasze mury, są gwarancją naszej wiarygodności i wartości. Zapraszamy do OPT!

Księgarnia Hiszpańska ELITE

ul. Szajnochy 5
www.ksiegarniahiszpanska.pl

5% rabatu na książki

50% rabatu na kawę i herbatę przy zakupie książek za kwotę powyżej 40 zł

Księgarnia Hiszpańska ELITE to znajdująca się w centrum Wrocławia (w zaułku między ulicą Szajnochy a Placem Solnym) księgarnia, kawiarnia i czytelnia w jednym – klimatyczne miejsce poświęcone kulturze krajów hiszpańsko- i portugalskojęzycznych. Obok szerokiego wyboru książek (m.in. materiałów do nauki języka hiszpańskiego i portugalskiego – podręczników, słowników oraz pomocy naukowych, literatury w języku hiszpańskim i portugalskim, tłumaczeń z literatury hiszpańskojęzycznej i portugalskojęzycznej na język polski, opracowań dotyczących historii i kultury, książek dla dzieci oraz przewodników) oferujemy także aromatyczne kawy i herbaty oraz możliwość skorzystania z naszej wielojęzycznej czytelni. Zapraszamy również na odbywające się cyklicznie konwersacje, spotkania tematyczne, koncerty, wystawy i warsztaty dla dzieci (informacje o aktualnych wydarzeniach publikujemy na naszym Facebooku).

Regulamin MBP we Wrocławiu

    


 

Początek strony