Muzeum Architektury we Wrocławiu

ul. Bernardyńska 5

www.ma.wroc.pl

Bilety ulgowe na wszystkie wystawy

5% rabatu na publikacje Muzeum w księgarni muzealnej

Jednym z najpiękniejszych miejsc we Wrocławiu, które warto zwiedzić i poznać, jest wzniesiony w drugiej połowie XV wieku klasztor i kościół Bernardynów. Od 1965 roku mieści się tu Muzeum Architektury, jedyna tego typu instytucja w Polsce, należąca do elitarnego grona instytucji tworzących Światową Konfederację Muzeów Architektury (ICAM). Muzeum Architektury jest organizatorem wielu czasowych wystaw prezentujących sylwetki i dzieła współczesnych twórców architektury na świecie. Tu odbywają się spotkania, międzynarodowe konferencje, koncerty muzyki poważnej, festiwale i spektakle teatralne. Od kilku lat aktywnie działa Galeria Jednego Projektu, gdzie o architekturze, w jej kontekście lokalnym, społecznym i kulturowym, rozmawia się z zaproszonymi do Galerii gośćmi. Zbiory Muzeum Architektury liczą ponad 24 tysiące obiektów, spośród których zaledwie 500 jest stale eksponowanych.

Regulamin MBP we Wrocławiu