mpit

Muzeum Poczty i Telekomunikacji

ul. Z. Krasińskiego 1

www.muzeum.wroclaw.pl

Bilety ulgowe na wszystkie ekspozycje

Muzeum Poczty i Telekomunikacji jest jedyną w Polsce placówka gromadząca zbiory z zakresu historii Poczty Polskiej i rozwoju telekomunikacji. Muzeum powstało w 1921 roku w Warszawie, a od 1956 mieści się w zabytkowym gmachu Poczty Głównej we Wrocławiu. Obecnie jest drugim najstarszym muzeum we Wrocławiu. Wśród zbiorów muzeum na uwagę zasługuje szczególnie oryginalny dwukabinowy dyliżans pocztowy z XIX, prototyp pierwszego polskiego telewizora z 1947 roku czy telefony produkcji szweckiej i amerykańskiej z przełomu XIX i XX wieku. Ponadto w muzeum na stałe eksponowana jest bogata kolekcja znaczków polskich od pierwszego z 1860 roku po znaczki dzisiejsze. Można również obejrzeć dawne przybory do pisania, skrzynki na listy, urządzenia telegraficzne oraz obrazy o tematyce pocztowej. Muzeum organizuje także wystawy czasowe.

Regulamin MBP we Wrocławiu