Ośrodek Postaw Twórczych
ul. Działkowa 15
www.opt-art.net

Bilety wstępu na wydarzenia płatne organizowane przez OPT w cenie biletu dla kursantów

Jesteśmy miejską instytucją kultury. Główną ideą naszej działalności jest edukacja kulturalna poprzez sztukę. W pracy z uczestnikami zajęć odwołujemy się do tych samych stanów ducha, jakie leżą u podłoża powstawania dzieła artystycznego. Staramy się pokazywać jak można spostrzegać świat przez pryzmat sztuki. Sztuki – jako interpretacji i potrzeby przetworzenia tego co zastane, a taka umiejętność i chęć przetwarzania jest postawą twórczą. /Jarosław Jachimowicz, Dyrektor OPT/

OPT oferuje wypracowane przez lata mechanizmy, dzięki którym prowadzone przez nas kursy: Fotografii, Malarstwa i Rysunku, Rysunku Architektonicznego, Projektowania Graficznego, Nauki gry na perkusji, Photoshopa, Grafiki Warsztatowej oraz Komiksu i Podstaw Ilustracji, stanowią jedną z najlepszych ofert tego typu na rynku. Kursantom naszego Ośrodka proponujemy bogatą ofertę programową, nad którą pracuje profesjonalna kadra artystów, instruktorów oraz organizatorów. Do dyspozycji uczestników zajęć przeznaczone zostały pracownie: fotograficzne, plastyczne, muzyczne i komputerowe. W obrębie budynku znajdują się: studia fotograficzne, studio nagraniowe oraz sala wielofunkcyjna (koncertowa, wykładowa, wystawiennicza). Wiosną 2014 otworzyliśmy filię OPT przy placu Strzeleckim 12. Nowy lokal przyjął nazwę „Miejsce przy Miejscu”. Znajdują się tam dwie pracownie graficzne (Letterpress oraz Grafiki Warsztatowej i Książki Unikatowej), a także Galeria Fotograficzna. Poza różnorodnością form edukacyjnych, OPT oferuje szereg wysokiej rangi zdarzeń artystycznych (koncerty, wystawy, sesje, warsztaty, filmy, publikacje książkowe i płytowe, inne). 14-letnie doświadczenie i przeszło dwa i pół tysiąca kursantów, którzy opuścili nasze mury, są gwarancją naszej wiarygodności i wartości. Zapraszamy do OPT!

Regulamin MBP we Wrocławiu