Zapraszamy do naszych bibliotek obcokrajowców mieszkających we Wrocławiu. Właśnie rozpoczynamy realizację projektu DZIEŃ DOBRY WE WROCŁAWIU, którego głównym celem jest tworzenie oferty dla coraz liczniejszej grupy czytelników obcojęzycznych.

Czy wiedzieliście, że z Filii nr 12 MBP we Wrocławiu do Centrum Kultury Zamek podróż zajmuje tylko 15 minut? Przekonajcie się sami, biorąc udział w bezpłatnych warsztatach ze znakomitymi twórcami komiksów! Co więcej, będą to warsztaty niezwykłe, bo prowadzone częściowo… w pociągu!

Ale lato! Mobilna biblioteka wakacyjna - dofinansowanie MKiDN – program Promocja czytelnictwa 2018

Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu intensywnie pracuje także w wakacje i zaprasza wszystkie dzieciaki z miasta do wspólnego spędzania czasu w otoczeniu książek, inspirujących spotkań, ciekawych wyzwań oraz poznawania nowych koleżanek i kolegów. Słońce czy deszcz - u nas nie będziecie się nudzić! Mając na uwadze, iż wiele spośród 45 tysiąca wrocławskich dzieci w wieku 6-15 lat pozostaje w mieście podczas wakacji,zapraszamy do bibliotek na kampanię czytelniczą, czyli wielorakie działania i animacje, mające na celu włączenie tej grupy wiekowej w życie kulturalne miasta, wzmocnienie lub nabycie nowych kompetencji społecznych, kulturowych i kreatywnych oraz rozbudzenie pasji czytelniczych. A to wszystko podczas lata w mieście, bezpłatnie i wielowymiarowo mobilnie, czyli o szerokiej dostępności dla każdego uczestnika.

Zapraszamy do odwiedzenia podstrony projektu Ale lato!

Wszystkie strony książki – dofinansowanie MKiDN – program Partnerstwo dla książki 2018
Cykl warsztatów dla młodych czytelników, skupiony wokół kultury książki, komiksu oraz ilustracji. Poszczególne warsztaty, jak i cały cykl spotkań, otworzą przed odbiorcami świat książki, jakiego do tej pory nie mieli szansy poznać. Ważnym elementem projektu jest współpraca z lokalnymi twórcami i instytucjami (Gosia Kulik i Tomek Żarnecki, Robert Romanowicz, Drukarnia, Galeria „Tymczasem”, Księgarnia Hiszpańska, Tajne Komplety, a także Oficyna Peryferie z Warszawy) oraz zorganizowanie powarsztatowych wystaw otwartych dla publiczności. Urozmaicony charakter warsztatów, poparty doświadczeniem i kreatywnością prowadzących, jest gwarancją zdobycia przez młodzież kompetencji daleko wykraczających poza naukę szkolną.

KOMPETENTNI – dofinansowanie MKiDN – program Partnerstwo dla książki 2018
Cykl szkoleń „Kompetentni” adresowany do pracowników merytorycznych MBP. Celem szkoleń było uzyskanie nowych umiejętności i kompetencji, które pozwolą bibliotekarzom na uatrakcyjnienie oferty i dostosowanie jej do aktualnych potrzeb czytelników. Planowanym efektem cyklu jest podwyższenie kompetrncji i opracowanie przez zespół pracowników wniosków do strategii MBP i ankiety ewaluacyjnej.

GRY MIEJSKIE – Święto Wrocławia 2018 – dofinasowanie Gmina Wrocław
W ramach Święta Wrocławia 2018 Miejska Biblioteka Publiczna zaproponowała mieszkańcom dwie literackie mobilne gry miejskie. Pierwsza pt. „Dziwloudy”, oparta na motywach powieści Krzysztofa Piskorskiego „Poczet dziwów miejskich” – dla dorosłego odbiorcy, druga pt. „Zielony Kapturek”, oparta na fabule bajki „Czerwony Kapturek” – skierowana do dzieci i ich rodziców.