KOMPETENTNI – dofinansowanie MKiDN – program Partnerstwo dla książki 2018 
Cykl szkoleń „Kompetentni” adresowany do pracowników merytorycznych MBP. Celem szkoleń było uzyskanie nowych umiejętności i kompetencji, które pozwolą bibliotekarzom na uatrakcyjnienie oferty i dostosowanie jej do aktualnych potrzeb czytelników. Planowanym efektem cyklu jest podwyższenie kompetrncji i opracowanie przez zespół pracowników wniosków do strategii MBP i ankiety ewaluacyjnej.

   

Program szkoleń:

5 września 2018 r. - Filia nr 1, ul. Sztabowa 98

08:00 - 09:30 Promocja działalności biblioteki na WWW oraz w mediach społecznościowych, m.in. strategia, narzędzia, zasady - wykład
09:45 - 11:15 Biblioteka na Facebooku – poziom zaawansowany- warsztaty
11:30 - 13:00 Instagram – poziom podstawowy (zakładanie i prowadzenia konta na Instagramie) - warsztaty
.
Prowadzenie:
 
 
 
Absolwentka wrocławskiego kulturoznawstwa, specjalistka od nowych technologii i project manager w Good Books oraz Mobilne Gry Miejskie. Zajmuje się marketingiem w social media, budowaniem identyfikacji wizualnej firm i komunikacją w Internecie. Prowadzi kilka fanpage’y z różnych dziedzin na Facebooku, m.in.: „Ładne Okładki” (22 415 fanów), „Niektórzy lubią poezję”, sportowy profil „Just enjoy the Prime life”, kanał o wyprawach do Finlandii „At Lapland”, fanpage „Good Books” i inne.
 
 
 
 12 września 2018 r. -  Filia nr 1, ul. Sztabowa 98
08.15 - 11.00 Nowe trendy w bibliotekarstwie światowym i krajowym. Szkolenia, które przygotują nas do akceptacji ciągłych zmian, pokażą trendy i kierunki rozwoju – wykład, prezentacja, dyskusja
Zagadnienia:ciekawe inspiracje, projekty oraz materiały, które da się dostosować do polskich realiów, modernizacja bibliotek, nowinki technologiczne," e-usługi OMNIS", ogólnokrajowa sieć biblioteczna.
Prowadzenie:
 
  
 
Nowoczesna bibliotekarka, autorka i redaktorka naczelna serwisu Lustro Biblioteki oraz czasopisma "Biblioteka Publiczna". Autorka książek: “Biblioteki cyfrowe: tworzenie, zarządzanie, odbiór” oraz “Biblioblog w pigułce – poradnik dla bibliotekarzy”, a także wielu artykułów. Prowadzi szkolenia dla bibliotekarzy oraz zajmuje się PR-em bibliotek. Na co dzień pracuje w Bibliotece Narodowej jako kierownik promocji i informacji projektu „e-usługa OMNIS”.
 
 
 
 
 26 września 2018 r. - Filia nr 29, ul. Reja 1
09.00 - 11.00 Profesjonalny trening głosu – warsztaty
11.30 - 15.00 Emisja głosu - warsztaty
Podstawowe wiadomości teoretyczne z zakresu budowy i fizjologii aparatu mowy.Znaczenie prawidłowej emisji głosu w procesie mowy. Zasady właściwej artykulacji i dykcji – ćwiczenia praktyczne usprawniające aparat mowy.Znaczenie higieny głosu w procesie mowy. Podstawowe wiadomości teoretyczne i praktyczne z zakresu znaczenia postawy ciała w prawidłowej emisji głosu. Ćwiczenia autoprezentacyjne. Ćwiczenia z tekstem.
Prowadzenie:
 
 I
 
Instruktor teatralny, pedagog, nauczyciel kursów impostacji i kultury mowy (cykliczny 2 letni kurs w Trans World Radio), trener autoprezentacji, działacz kulturalno-społeczny m.in. wśród dzieci i młodzieżyj, kreator kultury, juror wielu przeglądów i festiwali dla młodzieży uzdolnionej artystycznie („Artyści bez granic”- Kudowa, „Przekręt” Wrocław, Dzierżoniów, Ciechanów Festiwal „Dionizja” itd.), seniorów i innych. Aktor, scenarzysta, reżyser, inscenizator, choreograf, producent różnorodnych projektów, menedżer, założyciel i dyrektor Teatru Na Bruku.
 
 
 
03 października 2018 r.  - Filia nr 13 CI Przejście, ul. Świdnicka 19
Jak fotografować? - warsztaty fotograficzne
08.00 - 11.00 I grupa - warsztaty 
12.00 -15.00 II grupa - warsztaty
Prowadzenie:
 
 
Fotografik prowadzi Vantime Studio. Realizuje sesje wizerunkowe,biznesowe i produktowe, reportaże z imprez firmowych i konferencji, sesje prawnicze, fotografie architektury, filmowe klipy reklamowe.
  
 
 
12 października 2018 r. - Filia nr 12, ul. Pilsudskiego 105
10:00 –11.30 Pozyskiwanie środków na projekty kulturalne - warsztaty 
12.00 - 15.00 Pisanie projektów kulturalnych – warsztaty
Prowadzenie:
 
 
Specjalistka ds. projektów kulturalnych w Narodowym Centrum Kultury. Menedżer kultury z wykształceniem filologicznym, specjalizuje się w organizacji spotkań edukacyjnych, wykładów, konferencji naukowych, a także koncertów i spektakli teatralnych. Pomysłodawczyni i koordynatorka projektów naukowych i edukacyjnych. Projekt literacko-muzyczny "Namuz(yk)owywanie Poezji" znalazł się wśród dwudziestu najlepszych projektów 2014 r. ("Giełda Projektów", Wrocław 2014). Ma na swoim koncie pracę przy produkcji programu telewizyjnego "Spotkanie z Balladą" (TVP Kraków, 2001 -2007). Od 2015 roku menedżer artystyczny zajmujący się organizacją koncertów artystom z nurtu piosenki literackiej.
 
 
 
2 4 października 2018 r. - Filia nr 13 CI Przejście, ul. Świdnicka 19
Obróbka zdjęć – warsztaty fotograficzne
08.00 – 11.00 I grupa - warsztaty
12.00 - 15.00 II grupa - warsztaty
Prowadzenie:
 
  
 
Fotografik prowadzi Vantime Studio. Realizuje sesje wizerunkowe,biznesowe i produktowe, reportaże z imprez firmowych i konferencji, sesje prawnicze, fotografie architektury, filmowe klipy reklamowe.
  
  
 
 07 listopada 2018 r. - Filia nr 1, ul. Sztabowa 98

08:00 – 09.00 Profesjonalna obsługa czytelnika w bibliotece - wykład

09.00 - 11.00 Komunikacja z trudnym klientem asertywność- wykład 

11.30 – 14 .00 Obsługa czytelnika, komunikacja interpersonalna, przykłady z pracy codziennej - warsztaty

Prowadzenie:

 

 

Absolwent Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej, magister socjologii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, absolwent Politechniki Gdańskiej kierunku Zarządzania Zasobami Ludzkimi. Socjolog i trener z wykształcenia,uprawia sztukę survivalu i spadochroniarstwo. Prowadzi firmę szkoleniową Kowale Biznesu 

 

 
 
 14 listopada 2018 r. - CI Przejście ul. Świdnicka 19
Podstawy projektowania grafiki –  warsztaty
08.00 - 11.30 I  grupa - warsztaty
12.00 - 15.30 II grupa - warsztaty
Prowadzenie:

 

  

Absolwentka Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa na Uniwersytecie Wrocławskim, ukończyła policealne studium z grafiki komputerowej oraz Akademię Liderów Integracji Cyfrowej i Edukacji. Prowadziła autorskie warsztaty Komputer Plus, Sztuka w Internecie oraz Multimedialny Senior poświęcone zaawansowanej obsłudze komputera dla osób 50+. Tworzy okolicznościowe plakaty, ulotki oraz zamieszcza informacje na stornie internetowej biblioteki. Jej zainteresowania i doświadczenie zawodowe od dawna związane są z nowymi technologiami.Tematyka proponowanych szkoleń: tworzenie materiałów graficznych na potrzeby biblioteki, zasady tworzenia loga, logotypu i innych znaków graficznych przy użyciu narzędzi do tworzenia grafiki wektorowej, tablety i ich wykorzystanie w bibliotekach, sztuka budowanie atrakcyjnych prezentacji (prezi), tworzenie ankiet on-line za pomocą dysku google, blogi w pracy bibliotekarza.

 

 

15 grudnia 2018 r. - Filia nr 5, ul. Namysłowska 8 

09. - 14.00 Spotkanie podsumowujace realizację projektu "Kompetentni"

 

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.”

 

Początek strony