Zapraszamy do korzystania z nowego narzędzia, jakie oferuje Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu. Wybornik literacki ma służyć pomocą w wyborze książek dopasowanych do wieku (0-5 lat, 6-8 lat, 9-11 lat, 12-15 lat) oraz wybranej przez czytelnika kategorii. Ponadto Wybornik został uzupełniony o nową kategorię: „Najpierw przeczytam, potem obejrzę”, czyli listę książek na podstawie których nakręcono filmy lub seriale dla dzieci.

Jest on przeznaczony dla dzieci i młodzieży, a także dla ich rodziców, którzy chcą zaszczepić w swoich pociechach pasję do czytania, ale mają problemy w odnajdywaniu się wśród morza dostępnych tytułów w bibliotekach. Za pomocą smartfona oraz aplikacji Action Track (dostępną w Google Play i AppStore), po zeskanowaniu kodu QR, można wybrać kategorię z listą książek. Przy każdym tytule książki znajduje się link do katalogu Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu, gdzie w łatwy sposób sprawdza się w jakiej filii jest dana pozycja.
Najnowsza odsłona Wybornika literackiego została poszerzona o książki dla dzieci w wieku od 0 do 5 lat. Także pozostałe kategorie wiekowe otrzymały nowe tematy oraz pasujące do nich tytuły. Zostały również dodane nowe ilustracje, aby przeglądanie aplikacji było jeszcze bardziej przyjemne.
Wybornik literacki jest bezpłatny, nie trzeba się do niego logować ani podawać żadnych danych osobowych. Można, a nawet trzeba, używać go wielokrotnie, aby sprawdzić, gdzie zaprowadzą nas kolejne kategorie. Projekt będzie się rozwijał, będzie uzupełniany o kolejne tytuły i kategorie, zachęcamy zatem do komentowania i zgłaszania potrzeb. Można to zrobić bezpośrednio w Wyborniku literackim (Uwagi do Wybornika literackiego) lub pisząc mail na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w tytule Wybornik literacki.

WL

Załączniki: