Warsztat kreacji bohaterów fikcyjnych
Warsztat kreacji bohaterów fikcyjnych, czyli jak stworzyć i narysować bohatera komiksu, animacji, filmu lub książki. Warsztat w ramach trwającego projektu Książka na Księżu. Zapraszamy dzieci i młodzież. Obowiązują zgłoszenia na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

W programie:
Omówienie znanych uczestnikom postaci z komiksów i filmów animowanych, które zaproponują oraz ok. 200 bohaterów, w tym: superbohaterowie, zwierzęta, humanoidy, hybrydy, roboty, cyborgi i androidy, postacie legendarne i mitologiczne, bohaterowie literaccy. Znajdowanie różnic pomiędzy różnymi typami bohaterów fikcyjnych. Jak narysować postać i zastosować zasady jej wymyślania: biografia, okoliczności powstania, cechy charakteru, atrybuty, kostium, rysy twarzy i wygląd. Podstawy karykatury i stylizacji humorystycznej.

O prowadzącym:
Szymon Teluk - malarz, rysownik, ilustrator, karykaturzysta. Wykładowca-instruktor Ośrodka Postaw Twórczych we Wrocławiu, pracownik dydaktyczny Uniwersytetu Zielonogórskiego, gdzie prowadzi Studio rysunku koncepcyjnego i komiksu. Zajmuje się dydaktyką w zakresie rysunku koncepcyjnego, komiksu, ilustracji i dziedzin pokrewnych. Stworzył popularyzujący komiks, adresowany do dzieci i młodzieży projekt "Warsztaty komiksu, ilustracji i karykatury", który realizuje we współpracy z instytucjami kultury w całym kraju.

 
Kiedy: 19 Maj 2015, 13:00

Gdzie: Filia nr 46
ul. Tarnogórska 1
52-021 Wrocław

Cofnij

Regulamin MBP we Wrocławiu

    


 

Początek strony