Koncert "nie tylko dla mam" - wystąpi Chór Kameralny Ostinato pod dyrekcją Liliany Jędrzejczak

W programie:
najpiękniejsze polskie pieśni od średniowiecza po współczesność oraz krótkie warsztaty wokalne dla publiczności pt. "Zaśpiewajmy Moniuszkę".

Chór Kameralny Ostinato działający przy Radzie Osiedla Ołbin we Wrocławiu od samego początku prowadzony jest przez Lilianę Jędrzejczak, absolwentkę Wrocławskiej Akademii Muzycznej. Zespół powstał w listopadzie 2011 roku z inicjatywy dawnych członków Chóru Politechniki Wrocławskiej. Chór sporo koncertuje i stale powiększa swój repertuar, w którego skład wchodzą zarówno utwory muzyki dawnej jak i współczesnej. Na koncertach usłyszeć można utwory religijne, świeckie, sporą część zajmuje folklor polski oraz utwory zebrane z całego świata. W roku 2015 zespół zajął I miejsce na III Regionalnym Przeglądzie Pieśni Chóralnej oraz otrzymał tytuł Laureata w XXI Międzygminnym Przeglądzie Grup Kolędniczych ?Pastorałka? w Ligocie Polskiej. Chór Ostinato od 2014 roku jest organizatorem Wrocławskiego Festiwalu Chórów Osiedlowych. Festiwal ten z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością i systematycznie się rozrasta.

Liliana Jędrzejczak ukończyła z wyróżnieniem Wydział Edukacji Muzycznej Akademii Muzycznej we Wrocławiu w klasie dyrygowania prof. Haliny Bobrowicz oraz Wydział Wokalny tejże uczelni w klasie śpiewu solowego prof. Piotra Łykowskiego. W roku akademickim 2014/2015, w ramach programu Erasmus studiowała w Rydze w klasie prof. Liliji Greid?ne. Swoje umiejętności wokalne doskonaliła m. in. w chórach macierzystej uczelni z którymi brała udział w wielu ważnych projektach muzycznych, festiwalach oraz konkursach chóralnych zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia. W latach 2009-2011 była członkiem Zespołu Wokalnego Voice Factory, z którym w ramach programu "Chopin a cappella" nagrała płytę oraz koncertowała m. in. w Belwederze dla Pary Prezydenckiej i ich gości oraz w Teatrze Wielkim, zamykając obchody 200-lecia urodzin Fryderyka Chopina. Brała udział w Kursach Mistrzowskich tak znakomitych pedagogów, jak: Teresa Żylis-Gara, Helena Łazarska, Ingrid Kremling. Od października 2011 jest dyrygentem Chóru Kameralnego "Ostinato" działającego przy Radzie Osiedla Ołbin we Wrocławiu. Aktualnie współpracuje również z Kameralnym Chórem "Angelus" z ZSO nr 3 we Wrocławiu oraz Zespołem Kameralnym "Cantus Olaviensis" z Oławy.

 
Kiedy: 27 Maj 2019, 18:00

Gdzie: Filia nr 57
Szewska 78
Wrocław
50-054

Cofnij

Regulamin MBP we Wrocławiu

    


 

Początek strony